Kasulikud nõuanded

Millised eelised on äriklassi sülearvutil?

Vaata kõiki äriklassi sülearvutite pakkumisi
12.08.2020
triiksärgis mees töötab äriklassi sülearvutiga

Kindlasti oled märganud, et sülearvutite maailmas jagunevad need kahte leeri - on olemas nii tavaklassi kui ka äriklassi mudelid. Kuigi võib esialgu tunduda, et äriklassi arvuti on eelkõige mõeldud kontoritöötajatele ja ärijuhtidele, siis tegelikkuses on see mõeldud igaühele, kes vajab vastupidavat ja kvaliteetset sülearvutit, mis toimiks igas olukorras. Sellel mudelil on mitmeid eeliseid, mispärast võiksid sülearvuti valimisel eelistada just seda.

Läbimõeldud disain

Äriklassi arvuti on alati valmis kasutamiseks olenemata olukorrast - isegi kukkumisel. Nimelt omavad tavalised sülearvutid plastmassist korpust, mis on põrutuste ja väänamiste suhtes tundlik. Äriklassi arvutid aga omavad magneesiumisulamist, alumiiniumist või süsinikkiust valmistatud korpust, mis on kaalult kerge ja olemuselt äärmiselt vastupidav. Ka korpuse sisse ehitatud raam on valmistatud nendest materjalidest. Selleks, et saaksid alati oma arvutis kindel olla, on antud arvuteid erinevates ekstreemsetes olukordades testitud - kõrgemates ja madalamates temperatuurides, temperatuuri kõikudes, niisketes oludes, hallitus, põrutused ja vibratsioon. Seepärast omavad äriklassi mudelid MIL-SPEC 810G standardit, milles saad alati kindel olla. 

Sageli ka ilusam disain

Kuna äriklassi mudelid kasutavad teistmoodi materjali, on need ka sageli oma välimuselt ilusamad. Neil on särav korpus, hea kvaliteediga ekraan, stiilne ja valgustatud klaviatuur, matt või läikiv ekraan ja palju muudki. Lisaks on need sageli ka mitmete lisafunktsioonidega nagu puutetundlik ekraan, suur hiirepadi, 360 kraadi pööratav ekraan ning palju muudki.

Mugav klaviatuur

Inimesed, kes on kasutanud nii tavamudeleid kui ka äriklassi mudelid teavad, mis vahe on mõlema klaviatuuril. Äriklassi mudeli klaviatuur on lausa disainitud kui trükimasin - sõrmed saavad teha oma tööd mugavalt ja kiirelt ilma, et peaks toimuma näppude vetrumine või nuppude lainetamine. Lisaks ei ole võimalik tolmul või mustusel kukkuda klaviatuuri vahedesse ning on veekindlad. 

Paindlikud ühenduskohad ja konfiguratsioon

Iga äriklassi sülearvuti sisaldab enda külgedel mitmeid erinevaid ühendusi, milleks on vähemalt 3 USB pesa, videoväljundid, ID-kaardi lugeja ning uuematel mudelitel isegi USB-C pesa. Nendel arvutitel on küll vastupidav aku, kuid lisaaku paigaldamine aitab vältida olukorda, et keset reisi ei leia voolu, kui töö vajab tegemist. Samuti on puutetundlik tehnoloogia andnud võimaluse arvutisse siseneda ja teha audetimist vaid sõrmejälje tuvastamisega, muutes olulised tehnigud palju kiiremaks ja sujuvamaks.

Paindlik garantii

Äriklassi mudeleid on oluliselt kergem hooldada, mispärast ei pea Sa arvuti hooldusse viimisel muretsema, et peaksid kaua ootama kuni jälle arvuti kätte saad. Näiteks pakuvad mitmed tootjad nii-öelda “järgmise päeva” garantiid - see tähendab, et hooldusesse viidud arvuti on võimalik saada kätte lausa järgmine päev. Osad tootjad isegi pakuvad kohapealset hooldust, kus tehnik tuleb ise näiteks Sulle koju või kontorisse ning teeb vajalikud hooldustööd seal.

Hea hind

Arvestades äriklassi sülearvutite eeliseid võrreldes tavaklassi arvutitega, on nende hind igati mõistlik ning isegi soodne. Sa võid muretseda endale tavalise arvuti, mis peab vastu paar aastat ning seejärel pead muretsema uue arvuti pärast. Äriklassi mudel võib vastu pidada palju enam kui paar aastat ning seda isegi ilma hoolduseta. See on parim sülearvuti, mida sellises hinnaklassis soetada saad.

Kuidas hindate seda postitust?