Kasulikud nõuanded

Kuidas luua peenramaad aeda?

Vaata kõiki kasvuhoonete pakkumisi
29.06.2022
kuidas peenramaad ette valmistada

Peenramaa omamine annab teile võimaluse süüa mitte ainult tervislikumalt, vaid ka turvalisemalt - teame ju oma kasvatatud toiduaineid süües täpselt, mida sööme. Kuid mida on vaja selleks, et tagada rikkalik saak, ilma aia väljanägemist kahjustamata. Peenramaa loomisel peaks planeerimisetapis mõtlema võimalikult paljudele aspektidele. Järgnevaid näpunäited aitavad sul aia kujundamisel vaeva vältida!

Vali oma peenramaa jaoks sobiv koht

On väga oluline, et aed oleks piisavalt päikesevalguse käes ja võimalikult tuule eest kaitstud. Väldi suuri puid või hooneid, mis võivad viljaaia varju jätta ja kaalu oma mugavuse huvides, kui kiiresti jõuad veevõtukohani. Muidugi tuleks arvestada ka sellega, et loodav peenramaa on mõnda aega "tühi" - kui sa ei soovi, et see pilt rikuks kogu aia välisilmet, ära loo peenraid väga nähtavatesse kohtadesse. 

naine koduaia köögiviljadega

Mõtle kasvuhoone peale

Rohke vaba ruumi ja pikema saagiperioodi huvides tasub kaaluda kasvuhoone kasutamist. Kasvuhoone sobib ideaalselt üldisesse aiakeskkonda - ikka ja jälle võiks veenduda, et ümbruses pole ühtegi hoonet ega puud, mis päikest blokeerida saaks. Siis jääb üle vaid hoolitseda kasvuhoone paigaldustööde eest, et kogu olemasolevast ruumist maksimumi võtta – nippe kasvuhoonepaigalgamise kohta leiat siit.

suur kasvuhoone aias


Mõtle, kuidas peenrad puhkealadest eraldada

Et mitte aia eest hoolitsemise peale pidevalt ka puhkehetkedel mõelda, tuleks paika panna plaan, kuidas peenrad murust ja puhkealast kavalalt eraldada. Sõltuvalt aia asukohast võid proovida ühte järgmistest ideedest:

  • Piirdeaed. See on üks lihtsamaid viise kahe maa-ala jagamiseks. Kui piirdeaed on piisavalt vastupidav, võid selle külge riputada lillepotid või kaunistada seda ronitaimedega - tulemus on veelgi võluvam.


  • Rajad. Soovitav on luua radasid kõndimiseks mitte ainult aia sissepääsu juurde, vaid ka aias sees, luues seeläbi ilusama välimuse. Selleks võib kasutada multši, dekoratiivkillustikku või tänavakive.