Kasulikud nõuanded

Aia hooldamine: kuidas seda lihtsustada?

Vaata kõiki aiatoodete pakkumisi
29.06.2022
aiatehnika

Kaunis õu või aed lisab eksterjöörile erilist võlu ja peegeldab suurepäraselt võõrustaja hoolsust. Kaunite tulemuste saavutamiseks on vaja teha palju tööd. Kui aga proovid mõningaid lihtsaid aiandustrikke, siis on aiahooldus palju lihtsam. Vaatame, milliseid nõuandeid järgida.

Hoolitse mugava planeeringu eest

Need, kellel on võimalus aiakujundust planeerida, peaksid hoolitsema mugava juurdepääsu eest kõikidele hooldust vajavatele taimedele või muudele objektidele. Riputatavatesse lillepottidesse istutatakse taimed, mis vajavad vähem kastmist või umbrohutõrjet. Taimed, mis vajavad rohkem niisutust ja hoolt, võiks istutada lihtsasti ligipääsetavasse kohta ja võimaluse korral veeallika lähedale. Kuigi see võib esmapilgul tunduda ebaoluline, siis naudid suvise hooaja jooksul kindlasti selliseid aiaplaneeringu valikuid, mis sult liiga palju aega ei nõua.

terrassi sisustus


Vali taimed hoolikalt

Loogiline, et kui otsustad kasvatada eksootilisi taimi või lilli, pead neile palju aega kulutama. Kui soovid arendada aeda, mis ei vaja tähelepanu, peaksid valima lihtsamaid, vähem hoolt nõudvaidd taimi. Mitmeaastased, erinevatele kliimatingimustele sobivad põõsad ja lilled on peamised taimed, mis peaksid olema teie hoovis. Ära unusta mõningaid erksamaid lilli: nad annavad oma värvikusega üldisele välimusele mängulisust ja elujõudu. Kui soovid lisaks silmailu pakkuvatele taimedele ka maitsetaimi või juurvilju kasvatada, on selleks hea valik eraldiseisev kasvuhoone.

lillepeenar aias


Vali vähem hooldust vajavaid taimi

Isegi kõige tavalisemate taimede hooldus tundub sulle keeruline? Sul on aias palju vaba ruumi ja ei tea, kuidas seda taimedega katta? Proovi sel juhul multši või dekoratiivse kruusa kasutamist aiakujunduses - pinnakatte ja taimede kombinatsioonid näevad õues erakordselt head välja ning sel juhul võid unustada ka taimede keeruka hoolduse, kuna üldjuhul asetatakse multši või dekoratiivkruusa alla kate, mis takistab umbrohu levikut.

lihtne aiakujundus


Investeeri kvaliteetsesse aiatehnikasse

Osade töödega ei õnnestu ainult ise hakkama saada - siis on oluline kasutada kvaliteetset ja funktsionaalset aiatehnikat. Mõetle, millised aiahoolduse protseduurid võtavad kõige rohkem aega ja mis sulle kõige vähem meeldivad. Vastavalt sellele vali omale abistavad aiaseadmed. Näiteks, kui niitmist vajavad suured murualad, siis kaalu murutraktori soetamist, et muruniidukiga ringi kõndimise arvelt aega kokku hoida. Või eelistad hoopis kaasaegset ja nutikat robotniidukit?

мужчина косит траву на садовом тракторе