Kasulikud nõuanded

8 nippi, kuidas ise autot pesta

Vaata kõiki survepesurite pakkumisi
02.03.2020
survepesuriga pesemine

Auto omanikuna võib tihe autopesula külastamine osutuda kulukaks - palju soodsam ja isegi mugavam oleks seda teha kodus. Siiski selleks, et auto pesta säravpuhtaks nagu seda tehakse pesulates, tasub kasutada teatud võtteid, seadmeid ja teisi nippe, mis seda teha soodustavad.

Kasuta spetsiaalset käsna või survepesurit

Kui oled siiani seda teinud käsitsi ja veel majapidamislapiga või käsnaga, siis oleks aeg see lõpetada. Majapidamislapid ei ole mõeldud auto pinna jaoks - sellega Sa vaid nühid mustust edasi, ilma otseselt seda eemaldamata ning võid isegi auto kattevärvi kahjustada, tekitades kriime. Auto pesemiseks kasuta auto jaoks mõeldud spetsiaalseid käsnasi. Lisaks sellele on voolikuga pesemine äärmiselt aeganõudev ning isegi kasutu - pigem eelista survepesurit, mis teeb töö kordadeks efektiivsemalt.

Survepesuri ostmisel jälgi selle omadusi

Survepesureid on turul mitmeid, kuid kõik ei ole samad - erinevatel mudelitel on erinevad omadused. Näiteks väikese võimsusega pesurid on oma töö efektiivsuse poolest samaväärilised aiavoolikuga. Arvesta, et mida rohkem vatte (W) on seadmel, seda võimsama seadmega on tegu. Igal survepesuril on ära märgitud, mis on selle maksimaalne veekulu tunnis. Näiteks ühel heal survepesuril on see umbes 400 l/h 100 bar rõhu juures, mis on võrreldes aiavoolikuga peaaegu 10 korda väiksem. Pesuritega tulevad sageli kaasa ka erinevad lisatarvikud - veefiltrid, voolikud, pihustid, puhastusvahendid jne. Kindlasti ära jäta neid kasutamata ning vajadusel osta juurde. Vaid nii saad tagada mugava autopesu.

Kasuta survepesurit korrektselt

Sageli arvatakse, et survepesuri lähemalt hoidmine või suurema surve kasutamine tagab parema puhtuse - tegelikkuses võib see auto lakikihti kahjustada. See tähendab omakorda seda, et auto vaha kulub maha ning lakikihi alt värv. Selle parandamine aga nõuab suures koguses Sinu aega ja raha - pigem ole targem ning hoia autoga distantsi ning eelista võimaluse korral väiksemat survet.

Kasuta korrektset pesemise järjekorda

Enne pesemise alustamist tuleks auto loputada hoolikalt kerge survega ning jaheda veega. Soovitatav oleks pesta autot piirkondade kaupa, alustades rehvidest ja velgedest - nii on kindel, et koheselt saab peamine mustuse allikas puhtaks. Käsnaga pestes kasuta pesuvahendit ja käsna kordamööda. Kindlasti tuleks tähelepanu pöörata ka raskesti ligipääsetavatesse või sageli märkamatuks jäävatesse kohtadesse - näiteks küljepeeglid, aknatihendid, numbrimärk jne Pea aga meeles, et osad piirkonnad võivad vaja erinevaid pesuvahendeid. Peale pesu loputa auto korralikult üle, et pärast päikese käes kuivamist ei tekiks teatud plekke, mis üldiselt kuivamisel tekivad. 

Pesemise ajal kasuta kaitsevarustust

Kui kasutad survepesurit siis tea, et oma suure surve tõttu võib see olla ka küllaltki ohtlik. Kuna vesi pritsib auto pinnalt tagasi, siis tasuks kanda kaitseprille ning jalas vastavaid jalanõusi. Jalanõud on kaitseks ka libisemise eest. Kindlasti tuleb veel veenduda, et läheduses pole klaasist esemeid, koduloomi või inimesi, kes võivad selle käigus viga saada. 

Kasuta auto jaoks mõeldud pesuvahendit

Kui oled siiani üritanud seda teha jällegi majapidamises leitud vedelikega, siis on põhjus, miks nende kasutamine ei õnnestu. Need on auto jaoks liiga happelised või aluselised - auto vajab pesemiseks neutraalse pH tasemega pesuvahendit. Selleks leiad valikust erinevaid autode jaoks mõeldud šampoone, mis suudavad Sinu auto muuta säravpuhtaks vägagi kergelt. Lisaks puhtusele kaitsevad nad ka auto värvi ja annavad sära.


Kasuta mikrofiiber rätikuid

Kindlasti ei tasuks kasutada karedaid rätikuid, mis võivad autole jällegi tekitada kriime või muid vigastusi. Mikrofiiber rätikud on pehmed ning imavad endasse vee kiirelt. Kindlasti kuivata autot igalt poolt - kaasa arvatud ka aknatihendid, numbrimärk, küljepeeglid jne.

Vahata ja poleeri

Suurepärase lõpptulemuse saavutad Sa vahatamise ja poleerimisega. Autovaha kaitseb Sinu autot välistingimustest tingitud kriimustuste ja muu vigastuste eest ning juhul, kui autol juba pisikahjustused on tekkinud, siis neid aitab eemaldada poleerimine. Selleks leia vastavad vahendid ning jälgi kasutusjuhendit.

Auto omamine on äärmiselt mugav, kuid kindlasti tuleks leida aega ka selle pesemiseks. Kõige soodsam ja mugavam on seda teha enda kodus, kuid ka seda vaid siis kui teed seda korrektsed ja järgid eelnevalt välja toodud nõuandeid. Kui Sul auto jaoks mõeldud pesuvahendid, survepesur või muud tarvikud puuduvad, saad beed mugavalt meie veebipoest välja valida.

Klientidele meeldib see postitus

3.7/5
3 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2021 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.