Kasulikud nõuanded

7 soovitust stiilse ja ilusa aiamööbli valimiseks

Vaata kõiki pakkumisi
19.04.2023
aiamööbel terrassil

Aiamööbel on üks silmapaistvamaid detaile hoovis või terrassil, mistõttu pöörame selle valimisele alati suurt tähelepanu. Aiamööblit on erinevates värvitoonides ja stiilis ning sobiva lahenduse leidmine on sageli keeruline – kui seisad silmitsi samasuguse probleemiga, on sulle abiks alljärgnevad nõuanded.

Pööra tähelepanu valitsevatele trendidele

Kui soovid trendikat lõpptulemust, pead jälgima hetkel moesolevaid värvitoone ja disaine. Muidugi peaksid meeles pidama, et trendid muutuvad pidevalt ning neid ei tasu pimesi järgida: kõige parem on rakendada endale sobivaid ideid. Näiteks 2023. aastal soovitatakse kombineerida erinevaid materjale, kasutada erksaid värve, keskenduda valgustusele ja otsida lihtsaid, kuid vastupidavaid disainilahendusi – proovi rakendada vähemalt mõnda neist lahendustest.

hubane terrass aiavalgustitega


Võta arvesse kodu üldist välimust

Tõsi, mööbel on märkimisväärne osa hoovist või terrassist, kuid välikeskkonnas on veelgi rohkem detaile ja objekte, mida ei tohiks ignoreerida. Sellisel juhul on oluline otsustada, kas aiamööblikomplekt muutub tähelepanu keskmeks või soovid seda juba olemasoleva atmosfääriga siduda- sellest sõltuvad edasised valikud, mis võimaldavad luua ühtse lahenduse.

Vali sobivad materjalid

Kui oled arvestanud valitsevate trendide ja välisilmega, on aeg hakata reaalselt planeerima, kuidas sinu terrass või hoov välja võiks näha. Materjalide valik on alati hea algus. Kuna jutt käib õuemööblist, siis tasub valida materjalid, mis on kindlad erinevatele ilmastikutingimustele, temperatuurimuutustele ning vastupidavad. Soovid ju, et välimööbel ei kaotaks aastatega oma esialgset kuju ja välimust. Ja kui midagi peaks muutuma, võiks see olla ainult paremuse poole – ese omandaks nostalgilise välimuse.

Kvaliteetne roostevaba teras, alumiinium, UV-kindel plastik ja spetsiaalselt töödeldud puit on kõige vastupidavamad materjalid. Puidu puhul on kõige vastupidavam tiikpuu, eukalüpt ja mahagon. Seda tüüpi puit kestab kaua, kuigi aja jooksul jätavad välistingimused neile siiski oma märgi.

puidust aiamööblikomplekt

Nagu juba mainisime, on ka valitsevad välistrendid olulised ja nendega tuleks arvestada, kuid need ei tohiks muutuda olulisemaks kui vastupidavus ja funktsionaalsus. Alati on kõige parem leida kuldne kesktee selle vahel, mis on praktiline ja mis on moes.

Katseta värve

Sel aastal on heledad värvid märgatavad nii sise- kui ka välispindadel, mistõttu stiilse keskkonna loomine ilma kergemate värvitoonideta kindlasti ei õnnestu – need lisavad veelgi rohkem elujõudu ja unikaalsust. Siiski, kui eelistad elegantseid ja peeneid lahendusi, jää oma väärtustele truuks: erinevate patjade ja põnevate kaunistustega on alati võimalik viimaseid trende lisada.  


Padjad on muutunud väga populaarseks terrassi sisustamise trendiks. Padjad ei tähenda üksnes suuremat mugavust, vaid loovad ka visuaalselt hubase ja mõnusa atmosfääri. Eks padjad võivad ilmastikuolude tõttu ka parasjagu peavalu tekitada – neile tuleb hoiustamiseks kindel koht leida ning neid edasi-tagasi õue ja tuppa tassida. Vastasel juhul on neid keeruline kuivatada ning need imavad kergesti ebameeldivaid lõhnu.

Ära unusta mööbli suurust ja kuju

Võid valida kõige ilusama aiatooli või -laua, aga kui need oma suuruse poolest ei sobi, on lõpptulemus kaugel sellest, mida ette kujutasid. Selle vältimiseks on väga oluline hinnata vaba ruumi ja valida mööbel suuruse ja kuju järgi: kui terrass on väike, sobib palju kergem ja kompaktsem mööbel. Jäta massiivsed mudelid neile, kes ei pea ruumi pärast muretsema. 

modernne terrass

Kosutav vari

Päikesevari on eriti aktuaalne kuumadel suvepäevadel, mil päike võib olla halastamatu. Seetõttu on oluline aiamööbel paigutada nii, et sellele langeks kosutav vari. Kasuta selleks päikesevarju, varikatust või sirmi. Eriti efektse varju saab luua ka lillede, puude või teiste dekoratiivsete taimede abil.

suure markiisiga terrass


Ära unusta mugavust

Kui otsid stiilset aiamööblit, võrkkiiku või mõnda muud toodet, küsi endalt, kas see on Sinu jaoks tõesti mugav ja sobib ülejäänud kujundusega. Sinu aed ega terrass ei ole ekspositsioonisaal, seega on oluline keskenduda oma vajadustele ja mõnikord unustada peamised trendid ja nõuanded. Kuid tänapäeval on mugavust ja disaini lihtne kombineerida kaup24.ee e-poes, tule ja veendu selles ise!

terrass mugava korvtooliga


Pärast neid nõuandeid saad hõlpsasti kujundada stiilse ja kauni sisehoovi. On oluline, et välikeskkond pakuks vaid parimaid emotsioone – siis soovid veelgi rohkem aega väljas veeta! Loe ka, milliseid päikse- ja vihmavarje terrassile ja hoovi valida!

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?