Kasulikud nõuanded

Vihma- ja päikesekaitse terrassil: mida valida?

26.06.2020
kollane päikesevari kaitseb terrassil kuuma päikese eest

Suvel soovime iga vaba hetke õues veeta, mistõttu pole kuigi üllatav, et paljud meist kolivad soojal ajal oma asjatoimetustega terrassile. Ehkki terrass on suurepärane koht lõõgastavaks puhkuseks, on siiski väga oluline veenduda, et see oleks hästi sisustatud ning igat pidi võimalikult mugav. Seetõttu on oluline valida nii mööbel, kui päikese ja vihma eest varju pakkuvad lahendused. Viimaseks valitakse kas päikesevarjud, varikatused või markiisid – seekord võtame jutuks nende eelised ja valiku langetamise peamised aspektid.

Päikesevari

Võib öelda, et päikesevari on kõige lihtsam lahendus. See ei vaja paigaldamist (piisab lahtipakkimisest), lisaks on seda väga mugav ühest kohast teise paigaldada. Päikesevari on väga mugav lahendus, kui teil on suur õu ja vahetate oma istumispaika sageli. Kui valite endale päikesevarju, on kõige olulisem arvestada järgmiste nüanssidega:

  • Suurus. Mida suurem on päikesevari, seda suuremat kaitset see päikese ja vihma eest pakub. Kui teil on võimalus soetada suurem vari, siis tasub igal juhul suuremasse mudelisse investeerida
  • Hoidik. Väga oluline komponent, millest sõltub varju stabiilsus. Mõnel juhul on hoidja juba komplektis, kuid mõnikord tuleb see lisaks osta. Kui valite tugeva ja kvaliteetse päikesevarju, soetage ka stabiilne ja kvaliteetne hoidik – mõned alused on valmistatud kivist, mis tagab varjule maksimaalse stabiilsuse.
  • Vastupidavus. Päikesevarjude vastupidavus sõltub tootmisel kasutatud materjalidest ja konstruktsioonidest. Valida on äärmiselt lihtsate ning tunduvalt kvaliteetsemate mudelite vahel, olemas on suisa alumiiniumist päikesevarjud. Peate lihtsalt enda jaoks selgeks tegema, kui palju kavatsete ostu investeerida.


Varikatus

Varikatus paigaldatakse maja külge, mis tähendab, et seda on võimalik paigaldada vaid ühte kindlasse kohta. Varikatused pakuvad väga head päikese ja vihma kaitset ning vajadusel on seda mugav kokku voltida. Seda funktsiooni kasutatakse kõige sagedamini, kui soovite päevitada ja terrassil päikest võtta.

Nii nagu päikesevarju valimisel, peaksite ka varikatust valides tähelepanu pöörama selle suurusele – mida suuremat terrassi pinda see varjab, seda mõnusam on teie puhkus. Mõelge ka materjalidele: akrüülist ja alumiiniumist valmistatud ning hinnalt kallimad mudelid on tavaliselt palju vastupidavamad ka tugevama tuule korral.


Markiis

Hetkel on valikus kaht erinevat tüüpi markiise, millel ka erinevad eelised:

  • Maja külge kinnitatavad plastkatused. Sellised mudelid on nööridega lahti tõmmatavad, nee paigaldatakse soovitud kohta ja vajadusel on neid võimalik kokku voltida ja kaasa võtta. Seda tüüpi katused on kerged, ei võta palju ruumi ja pakuvad kuuma päikese eest suurepärast kaitset. Tõsi, tugeva vihma või tugeva tuule korral on soovitatav need kokku voltida. Seda tüüpi päikesekaitse on võimalik endale soetada väga soodsa hinnaga.
  • Ülespandavad katused. Äärmiselt mugav lahendus, mille puhul üks osa kinnitatakse maja seina külge, luues nii lehtla sarnane hoone. Sellised varjualused on populaarsed oma vastupidavuse poolest ja kaitsevad mitte üksnes päikese ja vihma, vaid ka lume eest. Need on hetkel ühed usaldusväärsemad päikesevarjud, mis pakuvad maksimaalset mugavust pisut kõrgema hinnaga.