Kasulikud nõuanded

Vihma- ja päikesekaitse terrassil: millist lahendust eelistada?

28.03.2023
kollane päikesevari kaitseb terrassil kuuma päikese eest

Suvel soovime iga vaba hetke õues veeta, mistõttu pole kuigi üllatav, et paljud meist kolivad soojal ajal oma asjatoimetustega terrassile. Ehkki terrass on suurepärane koht lõõgastavaks puhkuseks, on siiski väga oluline veenduda, et see oleks hästi sisustatud ning igat pidi võimalikult mugav. Seetõttu on oluline valida nii mööbel, kui päikese ja vihma eest varju pakkuvad lahendused. Viimaseks valitakse kas päikesevarjud, varikatused või markiisid – seekord võtame jutuks nende eelised ja valiku langetamise peamised aspektid.

kodune terrass

Päikesevari

Võib öelda, et päikesevari on kõige lihtsam lahendus. See ei vaja paigaldamist (piisab lahtipakkimisest), lisaks on seda väga mugav ühest kohast teise paigaldada. Päikesevari on väga mugav lahendus, kui sul on suur õu ja vahetad oma istumispaika sageli. Kui valid endale päikesevarju, on kõige olulisem arvestada järgmiste nüanssidega:

päikesevari terrassil

  • Suurus. Mida suurem on päikesevari, seda suuremat kaitset see päikese ja vihma eest pakub. Kui sul on võimalus soetada suurem vari, siis tasub igal juhul suuremasse mudelisse investeerida
  • Päikesevarju alus. Väga oluline komponent, millest sõltub varju stabiilsus. Mõnel juhul on alus juba komplektis, kuid mõnikord tuleb see lisaks osta. Kui valid tugeva ja kvaliteetse päikesevarju, soeta ka stabiilne ja kvaliteetne hoidik – mõned alused on valmistatud kivist, mis tagab varjule maksimaalse stabiilsuse.
  • Vastupidavus. Päikesevarjude vastupidavus sõltub tootmisel kasutatud materjalidest ja konstruktsioonidest. Valida on äärmiselt lihtsate ning tunduvalt kvaliteetsemate mudelite vahel, olemas on suisa alumiiniumist päikesevarjud. Pead lihtsalt enda jaoks selgeks tegema, kui palju kavatsed ostu investeerida.


Markiis

Need kinnitatakse maja külge, mis tähendab, et saad neid kasutada ainult ühes kohas. Markiisid pakuvad tõhusat kaitset päikese ja vihma eest ning neid saab vajadusel mugavalt kokku panna. Seda funktsiooni kasutatakse enamasti siis, kui päike ei ole kõrvetavalt kuum ning soovid päikesesoojust nautida.

markiis terrassi kohal

Nii nagu päikesevarjude valimisel, tuleks ka sel juhul pöörata tähelepanu markiisi suurusele – mida suurema terrassi ala saad katta, seda mugavam on puhkamine. Arvesta ka ehitusmaterjalidega: kallimad akrüülist ja alumiiniumist valmistatud mudelid on tavaliselt palju tugevamad ja võivad isegi pakkuda mõningast vastupidavust suurematele tuultele.