Kasulikud nõuanded

7 asja, mis turvalises autos peavad kindlasti olema

Vaata kõiki auto ohutusvarustuse pakkumisi
27.02.2020
auto ohutuskomplekt

Auto omamine peres on kindlasti üks osa mugavast elustiilist - seda aga vaid siis, kui tagatud on kõikide pereliikmete turvalisus. Alati ei tasu headele sõiduoskustele lootma jääda ning paraku ainult turvavöö kinnitamisest ei pruugi piisata. Valmis tuleb olla näiteks ka selleks, kui õnnetus on juba toimunud. Selleks, et autosõidud oleksid võimalikult ohutud, peaksid tähelepanu pöörama nende asjade olemasolule.

Turvatoolid

Kui peres on väikesed lapsed, siis on ilmselt elementaarne teadmine igale lapsevanemale, et olemas peaks olema turvatool. Ainult turvavöö ja liiga suur või väike turvatool ei suuda last ohust päästa. Turvatoolist endast aga ei piisa - peab tähelepanu pöörama ka pisidetailidele. Silmas tuleb pidada lapse vanust - näiteks väga väikestele lastele sobivad toolid, mis on vaatega üles ning suurematele lastele juba ette vaatega. Toolid on ka erineva kandevõimega, mistõttu peaksid tähelepanu pöörama lapse raskuse sobivusega tooliga.


Autoapteek

Igas autos peaks olema esmaabikomplekt ehk autoapteek. Sinna peaksid kuuluma plaastrid, sidemed, desinfitseerimisvahendid, ühekordselt kasutatavad kindad, käärid ja spetsiaalne tekk. Plaastrid ja sidemed võiksid olla erinevates suurustes ning kindlasti steriilsed. Kõige kindlam on see, kui oled läbinud esmaabi kursuse. Kui ise koolitust läbinud pole, siis kindlasti tasuks kaasas hoida ka kasutusjuhendit, kuidas komplektis olevaid esemeid korrektselt kasutada. Näiteks kuidas siduda korrektselt haava, mida teha kui inimene on teadvuseta jne. 


Tulekustuti

Igas autos peaks olemas olema tulekustuti, mida kasutada siis, kui tekkinud on autos või lähedal tulekahju. Tulekustuti võib olla nii pulberkustuti, vahtkustuti, rasvakustuti kui ka süsihappegaasil baasil. Väiksemateks põlenguteks sobib hästi süsihappegaasil põhinev kustuti ning vahtkustuti sobib pigem rasvainete põlemise korral. Kõige universaalsem valik on siiski pulberkustuti, sest sellega on võimalik kasutada nii gaaside, vedelikke, rasva ja paljude teiste põlevate ainete puhul. Kindlasti on oluline õppida, kuidas kustutit korrektselt kasutada. Kui Sul juba tulekustuti on olemas, siis pea meeles seda kord kvartalis kontrollida, kuna autos olev niiskus, temperatuur ja sõidust tulenevad vibratsioonid võivad seda mõjutada.

Helkurvest ja ohukolmnurk

Helkivast materjalist vest on suurepärane vahend endast hädaolukorras märku andmiseks, kui väljas on hämar või on siiski oht jääda märkamatuks ka päevastes tingimustes. Siis tuleb aga tagada, et helkurvest oleks sobivas suuruses ning neid oleks olemas mitu, seda vastavalt reisijate arvule. Sarnaselt helkurvestiga, on oluline tagada ka ohukolmnurga olemasolu. See on vahend, et anda kaasreisijatele märku, et lähenemas on oht. Hädaolukorra või hädapeatuse korral tuleb kolmnurk asetada 25 meetri kaugusele asulas ning 50 meetri kaugusele asulavälisele teele.