Kasulikud nõuanded

WC ja vannituba ühes ruumis: kuidas paigutada?

Vaata kõiki vannitoamööbli pakkumisi
28.01.2021
kaasaegne vannituba koos taimede ja valge kraanikaussiga

Ehkki oleme harjunud vanemate ehitiste paigutustes nägema eraldi tualettruumi ja vannituba, on tänapäeval üha levinum neid üheks ruumiks kombineerida. Järgnevalt räägime lähemalt, mis selline ruum endast kujutab ning jagame kõige põnevamaid ideid nende ruumide kujundamiseks.

WC ja vannituba: koos või eraldi?

Suurematele peredele ja leibkondadele sobib tavaliselt eraldi tualetti ja vannituba, et vältida pikki ooteaegasid. Selline lahendus on sageli ka hügieenilisem ja privaatsem. Kuid ka ühistel vannitubadel ja tualettruumidel on oma eelised – ilma lisaseinata näeb ruum automaatselt palju suurem välja, mis annab teile rohkem võimalusi lõõgastava või lausa luksusliku keskkonna loomiseks. Lisaks on teil erinevate seadmete asukohtade valimisel rohkem paindlikkust, tänu millele on seadmetele kasutamiseks ja hooldamiseks kergem ligipääs.

Vanni ja tualettpoti paigaldamise näpunäited

Kui otsustate ühise vannitoa ja tualettruumi kasuks soovitame mõnda põhilist näpunäidet, mis aitavad muuta selle ruumi hubaseks ja mugavaks.

Hinnake oma võimalusi

Nii tualett- kui ka vannitoaseadmete edukaks majutamiseks ühes ruumis on väga oluline valida sobiva suurusega toote. Täpsemaks valikuks ja paigutuseks soovitame tungivalt kasutada ruumi plaani. Avara vannitoaga ei tohiks tekkida erilisi probleeme, kuid kui ruumi on vähem, tasub kaaluda järgmisi ideid:

  • Seadke esikohale mööbli ja seadmete riputamine. Kui kasutate vannitoas seinakinnitusega valamut ja kappe, näeb ruum visuaalselt avaram välja ja saate kasutada põrandapinda muude esemete hoidmiseks. Samuti tasub kaaluda seinale paigaldatavat tualetipotti, mis võtab vähem ruumi ja mõjub esteetilisemalt.


  • Valige vanni asemel dušikabiin. Suurepärane lahendus väikesele vannitoale, kuhu isegi kõige kompaktsemat vanni pole võimalik mahutada. Vannilaadseks kümbluseks võib valida sügavama alusega dušikabiini.


  • Vältige täiendavaid esemeid. Ühise vanni- ja tualettruumi hubasuse tagamiseks on väga oluline, et kõigil siin olevatel esemetel oleks oma koht ja eesmärk. Peida erinevad hügieenitarbed kappidesse ja veendu, et kõik muud esmatarbekaubad kenasti ära mahuksid.

minimalistlik vannituba koos tualetiga

Valige seadme mugav paigutus

Sageli paigaldatakse dušš, valamu ja WC-pott ühele seinale, kuid neid võib paigutada ka kolmnurka. See nüanss sõltub ruumi konkreetsest paigutusest. Uurige ruumiplaani hoolikalt ja mõelge, milline paigutus oleks teile kõige mugavam. Kindlaid reegleid pole, kõige tähtsam on see, et teil oleks kõigile neile toodetele lihtne juurdepääs.

Ärge tehke WC-potist ruumi keskosa

Hädavajalik nõuanne hubase õhkkonna tagamiseks. Soovitused on järgnevad:

  • Eraldage tualettruum. Kui teil on suurem ruum, saate WC-poti ülejäänud ruumist eraldada ka ruumi siseselt. Kasutage erinevaid vaheseinu ja kui soovite rohkem praktilisust, kasutage riiuleid või kappe.

hele vannituba

  • Valige sobiv WC-pott. Ideaalis peaks pott jääma vaatest välja, kui vannitoa uks avatakse. Kui see pole võimalik, proovige ruumi planeerida nii, et sellesse sisenedes ei muutuks WC pott tähelepanu tõmbavaks seadmeks-. 
  • Veenduge, et WC-pott sulanduks üldise keskkonnaga. Kui poti toonid ja stiil sobivad vannitoa üldise interjööriga, ei muutu seade ruumi peamiseks aktsendiks.