Kasulikud nõuanded

Uus või kasutatud jalgratas – kumba eelistada?

Vaata kõiki pakkumisi
02.07.2019
naine jalgrattal

Praeguste soojade ilmadega ei ole midagi mõnusamat kui hüpata ratta selga ja kruiisida niisama mööda linnatänavaid või ette võtta üks korralik rattatrenn. Kui sul aga jalgratast veel ei ole, kuid plaanid selle õige pea muretseda, võib tekkida küsimus, kas osta kasutatud jalgratast või eelistada uut? Uued soodsa hinnaga jalgrattad leiad mõistagi meie e-poest.

Järgnevalt vaatamegi üle 3 peamist punkti, mille peale peaksid mõtlema ratta ostuplaani korral.


Kui palju ratas maksab?

Eelarvest ei saa üle ega ümber. Kasutatud jalgratta kasuks räägib tihtipeale see, et ta on soodsam, kui uus. Samas kui mõelda sedapidi, et ratast ei osteta üheks hooajaks vaid see jääb su kaaslaseks päris pikkadeks aastateks, ei ole kulutus aastate peale ära jagades üldse mitte suur. 

Kasutatud rattaga võid küll ühekordse väljaminekuna saada säästu oma rahakotis, kuid kas see kestaks nii kaua, kui uhiuus? Samuti kas sa saad ikka kindel olla, et ratas on veatult korras ja sa ei pea hakkama kohe näiteks ratta ketti, piduriklotse või mõnd muud veelgi kulukamat juppi välja vahetama? Uue rattaga seda muret ei ole.

Kas kasutatud jalgrattal on garantii ja dokumendid?

Uue ratta kasuks räägib kindlasti garantii, mille sisse kuulub suur osa sellega tekkida võivatest probleemidest, ilma, et sa peaksid kohe ise kulutusi juurde tegema hakkama.  

Kui ostad kasutatud ratta, küsi kindlasti ka garantii olemasolu kohta või vähemalt ostutšekki. Vastasel korral võib juhtuda, et selle eelmine omanik on ratta saanud ebaausal teel. 

Eriti ettevaatlik ole kuulutuseportaalidest uhiuutelt kasutajatelt kasutatud ratast ostes. 

Samuti märka, kas kasutatud ratta hind vastab tegelikule turuhinnale – ülisoodne dokumentideta ratas ei ole hea valik.

Kuidas valida õige ratas? 

Linnaratas, maanteeratas, downhill… valikuid on mitmeid. Selleks, et leida endale sobivaim ratas, peaksid välja mõtlema, mis on sinu peamine eesmärk sõiduvahendi kasutamiseks. Kas soovid sõita kattega teedel ja lühikesi otsi? Siis eelista linnaratast. 

Sõita maastikul ja metsateedel? Tutvu maanteeratastega.

Soovid rattaga matkata? Metsa ja maastikule vali maastikuratas. Kattega teedele hübriidratas.

Vajad meeste jalgratast või naiste jalgratast? Tutvu valikuga!

Esmapilgul võib tunduda, et mis neil kõigil ratastel ikka suurt vahet on, kuid tegelikult tuleks valida siiski ratas, mis vastab kõige paremini sinu vajadustele.

Need on kolm peamist punkti, mida tasub kaaluda, enne kui ratast soetama hakkad.  

Kokkuvõtteks võiks öelda aga, et uus või kasutatud ratas, vahet ei ole, kui oled lõpuks otsusele jõudnud saame sind õnnitleda. Nüüd mine välja ja sõida! Igatahes oled teinud suurepärase investeeringu oma tervise heaks!

Jalgrataste müük Kaup24.ee e-poes – telli targalt ja soodsalt õige ratas internetist!

Kuidas hindate seda postitust?