Kasulikud nõuanded

Millal tüüpilisemaid muruniidukite rikkeid omal käel parandada?

Vaata kõiki muruniidukute pakkumisi
27.04.2020
muruniidukiga muru niitmine

Muruniiduk on kahtlemata üks peamine aiatööriist, milleta suuremate muruplatside omanikud kahtlemata hätta jääksid. Kuid nii nagu igal teisel ​​seadmel, tuleb ka muruniidukitel ette rikkeid. Kui seade ei tööta nii nagu peaks või ei käivitu üldse, ei tasu otsemaid teenindusse kiirustada – kui suudate probleemi omal käel tuvastada, siis on täiesti võimalik, et suudate selle ka omal käel lahendada.


Kõige sagedasemad rikete põhjused

Enne tõsisemate meetmete kasutusele võtmist tasub esmalt kontrollida kolme kõige olulisemat tegurit – kütust, õli ja põlemist. Just need tegurid on kõige sagedamini probleemide põhjuseks.

Õli

Iga kord vahetult seadme käivitamist võiksite kontrollida ka õlitaset. On väga oluline, et õli poleks ainult puudu, vaid et seda ei oleks ka liiga palju – vastasel juhul satub liigne määre seadme teistele osadele ja võib neid kahjustada. Nii võib juhtuda ka siis, kui hoiustate niidukit vales asendis. Muruniidukit tohib paigutada ainult süüteküünal suunaga allapoole, kindlasti mitte küljele, kus paak asub. Niiduki õli tuleks vahetada umbes viiekümne töötunni möödumisel ning vähemalt kord aastas. Seda, millist õli niidukile valida, sõltub konkreetsest mudelist.

Muruniiduki kütus

Sageli hakkab seade tõrkuma ka põhjusel, et paagis olev kütus on juba vananenud. Tasub teada, et kütus sobib kasutamiseks umbes kuu aega, pärast mida pole see enam kõlbulik – välja arvatud juhul, kui kasutate stabilisaatorit. Kindlasti ei tohiks jätta kütusega varustatud seadet talve ootama – sellisel juhul on rohkem kui tõenäoline, et uue hooaja alguses ootavad teid probleemid kütusepaagi või karburaatoriga.

Põleti reguleerimine

Antud toiming võib olla abiks, kui mootor ei käivitu. Kui teil puuduvad teadmised, kuidas põletit tööle panna, toimige järgmiselt:

  1. Eemaldage mootori kate, vabastades kõik seda hoidvad kruvid.
  2. Keerake magneti kruvid kergelt lahti.
  3. Pöörake käsiratast nii, et magnet oleks üleval pool.
  4. Paigutage visiitkaart pooli ja magnetide vahele. Õige kauguse määramiseks võite kasutada ka kahekordselt volditud paberilehte.
  5. Hoidke magnetit kinni ja keerake lahti keeratud kruvid kinni. Eemaldage paberileht või visiitkaart. Nüüd teate, kuidas iseseisvalt niiduki põletit reguleerida!

Veel tavalisi muruniidukite rikkeid

Kui ülalnimetatud lahendused teie probleemile lahendust ei too, võivad abiks olla järgnevad näpunäited:

Mootor ei käivitu

  • Esmalt veenduge, et proovite seadet korrektselt käivitada.
  • Kontrollige, kas süüteküünal on korralikult sisestatud ning veenduge, et seda pole vaja puhastada või uue vastu vahetada.
  • Veenduge, et silinder ja õhufilter poleks õlised.
  • Vajutage süütenuppu ja vaadake, kas jõhv on korralikult pingul – vajadusel pingutage seda.
  • Kui mootor endiselt ei käivitu, võib probleeme põhjustada karburaator või automaatne drosselklapi süsteem – sellisel juhul on ette vaja võtta suuremad parandustööd.

Mootor töötab ebaühtlaselt

Proovige süüteküünlaid puhastada või uute vastu vahetada. Kui see ei aita ja mootor jätkab pulseerimist ja ebaühtlaselt töötamist, tuleb teil ühendust võtta spetsialistiga, kuna jällegi võivad põhjuseks olla karburaator ja selle sisu.

Seade ei tööta täisvõimsusel

Enne remonditöökotta sõitmist proovige vahetada õhufilter, süüteküünlad ja kontrollige, et kiiruseregulaator oleks korrektses asendis. See peaks olema maksimaalse peal.

Mootor kuumeneb sageli üle

Kui olete õlitaset juba kontrollinud, proovige puhastada õhuava või süüteküünal välja vahetada.

Niiduk eraldab palju suitsu

On väga tõenäoline, et õli on sattunud seadme vale hoiustamise tõttu selle valedele osadele. Antud juhul tuleks seade sisse lülitada ja oodata, kuni kogu määrdeaine on ära põlenud – protsessi läbi viies võib suits olla eriti must ja paks. Seejärel kontrollige, kas õlitase on piisav. Kui need toimingud ei aita, tuleb abi otsida professionaalilt.

Üks ratas ei tööta

Esmalt üritage mittepöörlev ratas eemaldada – puhastage ja õlitage laagreid. Kui see ei aita, võib tõrge esineda reduktoris ning seda pole teil võimalik iseseisvalt kõrvaldada.

Niiduk lakkab töötamast

See juhtub tavaliselt siis, kui terad on väga kõva esemega kokku puutudes kahjustada saanud või kui olete niidukit kasutanud juba kaua ja suurel maa-alal. Esmalt kontrollige, ehk piisab jõhvi vahetamisest, kuid tõenäoliselt ootavad teid ees tõsisemad remonditööd. Põhjuseks võib olla purunenud käigukasti vedru ja lahtine või isegi täielikult purunenud ülekanderihm.

Terad ei liigu

Võib juhtuda, et kogunenud muru on tekitanud ummistuse – olge puhastamisel äärmiselt ettevaatlik. Kui puhastamine ei aita, on võimalus, et terad on valesti paigaldatud – sellisel juhul on kõige parem pöörduda spetsialisti poole.

Enamikul juhtudel on võimalik niidukit ka omal käel parandada, ent oleks kõige parem, kui teil ei ole tarvis nende probleemidega üldse tegeleda. Seda on võimalik vältida valides kvaliteetse muruniiduki ja pöörates piisavalt tähelepanu seadme hooldamisele – regulaarne hooldamine ei võta palju aega ning tulemused on ilmsed ja väikest pingutust väärt.

Klientidele meeldib see postitus

3.4/5
5 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?