Kasulikud nõuanded

Millele tähelepanu pöörata tööriistade valimisel?

Vaata kõiki tööriistade pakkumisi
07.04.2021
ehitaja kasutab käsitööriistu

Erinevad ehitus- ja remonditööd vajavad spetsiaalseid tööriistu ja vähemalt osa neist töövahenditest on saadaval isegi nii-öelda amatööride jaoks. Kvaliteetse töö tagamiseks on siiski väga oluline langetada õige valik. Tööriistade valik on aga ääretult lai ning otsust on võimalik langetada mitmete kriteeriumide järgi – millised on kõige olulisemad?

Toiteallikas

Sõltuvalt energiaallikast erinevad ka teatud tööriistade omadused – kõige tavalisemad on järgmised tüübid:

  • Mehaanilised tööriistad. Enamasti piisavalt lihtsad ja soodsad – neid on võimalik kohandada mitmesuguste koduste ülesannete täitmiseks, näiteks millegi lahti keeramiseks või kruvimiseks. Saadaval on ka kõige lihtsamaid mehaaniliste tööriistade komplekte, kuhu kuuluvad mutrivõti, haamer, näpitsad jms, lisaks sisaldavad need enamasti ka erinevaid otsikuid, mis võimaldab neid kohandada väga erinevateks töödeks.

käsitööriistad


  • Elektrilised tööriistad. Kõige populaarsemad – neid iseloomustab funktsionaalsus ja võimsus, mistõttu saavad neid kasutada nii amatöörid kui ka professionaalid. Lisaks võimaldavad sellised töövahendid võrreldes mehaaniliste tööriistadega palju tõhusamalt toime tulla mis tahes ülesannetega. Tõsi, tööd piiravad juhtmed, kuid kui läheduses on pistikupesa ja pikendusjuhe, sujub töö igati tõrgeteta.

elektrilised tööriistad


  • Juhtmeta tööriistad. Üha populaarsemaks muutuvad seadmed, mis võimaldavad juhtmed unustada. Need tagavad veelgi turvalisema töökeskkonna ja hõlbustavad mitmesuguste ülesannete täitmist ka kõrgemal maapinnast. Ülesannete kestust piirab siiski aku võimsus. Seetõttu tasub juhtmeta tööriistu valima asudes lähtuda kindlasti ka aku tööajast ja võimsusest.

akutrell