Kasulikud nõuanded

Millele pöörata tähelepanu tööriistade valimisel?

Vaata kõiki tööriistade pakkumisi
14.03.2023
ehitaja kasutab tööriistu

Erinevad ehitus- ja remonditööd vajavad spetsiaalseid tööriistu ja vähemalt osa neist töövahenditest on sobivad isegi amatööridele. Kvaliteetse töö tagamiseks on siiski väga oluline valida õiged töövahendid. Tööriistade valik on aga ääretult lai ning otsust on võimalik langetada mitmete kriteeriumide järgi – millised on kõige olulisemad?

Tööriistade toiteallikas

Sõltuvalt energiaallikast erinevad ka teatud tööriistade omadused – kõige levinumad on järgmised tüübid:

  • Käsitööriistad. Enamasti piisavalt lihtsad ja soodsad – neid on võimalik kohandada mitmesuguste koduste ülesannete täitmiseks, näiteks millegi lahti keeramiseks või kruvimiseks. Saadaval on ka kõige lihtsamaid käsitööriistade komplekte, kuhu kuuluvad mutrivõti, haamer, näpitsad jms. Lisaks sisaldavad need enamasti ka erinevaid otsikuid, mis võimaldab neid kohandada väga erinevateks töödeks.

käsitööriistad


  • Elektrilised tööriistad. Need on üldiselt kõige populaarsemad – neid iseloomustab funktsionaalsus ja võimsus, mistõttu saavad neid kasutada nii amatöörid kui ka professionaalid. Lisaks võimaldavad elektritööriistad võrreldes käsitööriistadega palju tõhusamalt toime tulla mis tahes ülesannetega. Tõsi, tööd piiravad juhtmed, kuid kui läheduses on pistikupesa ja pikendusjuhe, sujub töö igati mugavalt.

elektrilised tööriistad


  • Akutööriistad. Üha populaarsemaks muutuvad seadmed, mis võimaldavad juhtmed unustada. Need tagavad veelgi turvalisema töökeskkonna ja hõlbustavad mitmesuguste ülesannete täitmist ka kõrgemal maapinnast. Ülesannete kestust piirab siiski aku võimsus. Seetõttu tasub juhtmeta tööriistu valima asudes lähtuda kindlasti ka aku tööajast ja võimsusest.

akutrell


Hea näide kasulikust akutööriistast on akutrell Trotec PSCS 11-20V. See mudel pakub üht parimat hinna ja kvaliteedi suhet turul. Miks? Sest see on kompaktne, ergonoomiline ja eelkõige võimas. Seda saab kasutada mitmesuguste remondi- ja ehitustööde tegemiseks: puidu, müüritise, kivi, metalli puurimine, samuti treimiskruvide, puidukruvide ja isekeermestavate kruvide jaoks. Seadmel on spetsiaalne liitiumaku, mis hoiab selle täisvõimsusel töös ka siis, kui aku tühjeneb. Ja selle töömaht on tõesti suur, arvestades võimsat kahekäigulist mootorit.

Remonditööde olemus

Tööriistade valimisel on oluline mõelda ka sellele, millisteks konkreetseteks ülesanneteks neid kasutada soovid.

Tööriistad algajatele ja amatööridele

Kui kavatsed tööriistu kasutada ainult isiklikuks tarbeks või hobikorras, pole mõtet valida kõige kallimaid ja võimsamaid mudeleid. Kodusteks töödeks ja nokitsemisteks ole ei vaja eriti võimsat jõudlust ega kõige uuemaid mudeleid. Mehaanilised tööriistad on sel puhul täiesti arvestatavad, kuid lisaks kuluvad kindlasti ära ka akutrellid, puurid, nurklihvijad või ketassaed. Põhimõtteliselt võiks sul kodus olemas olla varustus, mida oleks võimalik kasutada treimiseks, lõikamiseks ja puurimiseks – nii sujub muuhulgas ka mööbli kokkupanek tunduvalt kiiremini.

Professionaalsed tööriistad

Professionaalseks tööks vajad kindlasti kõrgeima kvaliteediga akuga või elektrilisi tööriistu. Ehkki need nõuavad suuremaid väljaminekuid, tasub kvaliteetsetesse tööriistadesse investeering end igati ära: kvaliteetsed tööriistad on turvalised ja vastupidavad, lisaks on need piisavalt võimsad. Professionaalsed tööriistad sobivad pikkadeks ja keerukateks töödeks - näiteks liiva, metalli või puidutolmuga töötamiseks. Kui seadmeid korralikult hooldad, võid neid aastaid edukalt kasutada.

töömehel on tööriistad taskus

Veel olulisi parameetreid

Tööriistade valimisel peaksite arvestama ka järgmiste aspektidega:

  • Võimsus. Võimaluse korral on alati soovitatav soetada tööriist, mis pakub suuremat võimsust. Seda tüüpi mudelid on suurema koormuse suhtes tunduvalt vastupidavamad, samas kui väiksema võimsusega seadmed peavad töötama sageli oma võimete piiril – see põhjustab muuhulgas ka kiiremat kulumist. Muidugi on oluline hinnata nii isiklikke vajadusi kui võimalusi, kuid investeerides võimsamasse tööriista, ei tule sul mingil juhul pettuda.
  • Funktsionaalsus. Aspekt, mis on kõige asjakohasem amatööride jaoks, kes vajavad oma koju vaid mõnda tööriista. Kui seade pakub mitut erinevat funktsiooni, on võimalik seda kohandada laiema hulga tööde jaoks. Nii on sul võimalus endale soetada vaid paar kvaliteetset seadet, mis teevad ära mitme erineva seadme töö.
  • Tootja. Tõenäoliselt tagavad hästi tuntud kaubamärgi tööriistad kõrgema kvaliteedi ja suurema töökindluse, seega tuleks valikut tehes ka brändi kindlasti arvesse võtta. Tundmatute tootjate puhul otsige kindlasti teiste kasutajate hinnanguid ja tagasisidet.

Kõiki loetletud kriteeriume silmas pidades on juba hulga hõlpsam leida endale parimad tööriistad. Lõplikut valikut langetades mõtle eelkõige, mida täpselt vajad. On väga oluline oma vajadused korralikult läbi mõelda ning neid ka müüjale täpsustada.

Klientidele meeldib see postitus

4.2/5
5 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?