Kasulikud nõuanded

Rulade erinevad tüübid

Vaata kõiki rulade pakkumisi
26.05.2020
erinevad rulad

Varasemal ajal valmistati rulade rattaid savist või puidust. Aastate möödudes on materjalid muutunud aina kvaliteetsemaks, et teil oleks võimalik enda rulaga sõita mitmeid aastaid. Rattad on nüüdseks valmistatud plastikust, kummist ja ränist, ning neil igaühel on ainulaadne eesmärk muuta rula paremaks ja kiiremaks. Samuti on rulasid tänapäeval küll mitmeid erinevaid tüüpe, kuid laias laastus võib neid liigitada cruiser longboard tüüpi ning trikiruladeks.

Kui olete algaja rulataja siis tutvuge kindlasti artiklis välja toodud mõne parima algajatele mõeldud rulaga. Samuti ei olene kas olete algaja, amatöör või professionaal -  alati on oluline järgida teatavaid ettevaatusabinõusid, sest rulaga sõitmine pole nii lihtne kui tundub.

Väikesed rulad

Kui rulatamine alguse sai, olid minilauad kõige levinumaks rula tüübiks. Ehkki tänapäeval on nad tavavoolust eraldatud ja jäetud lastele kasutamiseks. Väike suurus sobib paremini, kui teie kodus on väikelaps, kes alles harjutab rulaga sõitmist. Väikestel ruladel on rulapargi jaoks mõeldud rattad, millega saab efektiivselt trikke teha.

poiss sõidab rulaga

Penny rula

Väikeste rulade alla läheb ka Penny rula, mis on oma väikese suuruse ja ägedate värvikombinatsioonidega võitnud paljude südamed. Penny rula on kõige parem kasutada lühemate vahemaade läbimiseks rahvarohketes kohtades, kus pole künkaid ega kivisid. Kuna rula on väike, siis on ta ka enamasti hästi manööverdatav.


Longboard

Longboardid on palju pikemad lauad ja tavaliselt ka palju laiemad, kui teised lauad. Lisaks pehmete rataste olemasolule on need ka töökindlamad, ehk võite nendega sõita läbi pikki vahemaid. Tasakaalustatud konstruktsiooni tõttu on longboardiga kerge sõita ehk algajad ei pea seda tüüpi kartma. 


Cruiser rula

Cruiser rula on ideaalne valik neile, kes soovivad linnapiirkondades ja kaldteedel võimalikult kiiresti edasi liikuda, ilma trikke tegemata. See on rulatamise stiil sobib teie jaoks suurepäraselt, eriti kui soovite proovida midagi, mis jääb tavalise rula- ja longboardingu vahele. 

Cruiser rulal on tihti kummist rattad, kuid neid saab ka asendada. Mida suuremad ja pehmemad on rattad, seda kiiremini saate jõuda oma soovitud sihtkohta. Eriti mõnus on sõita cruiser rulaga päikselistel suveõhtutel, kui ilm on veel soe ja inimesi liigub teel vähe.

cruiser rulaga sõitmine suveõhtutel

Milline rula tüüp mulle sobib?

Suuremad rulad ehk longboardid ja cruiser rulad on mõeldud enamasti tänaval liikumiseks. Rulad on stabiilsed ning nendega liikumisel ei pea palju tööd tegema. Trikirulad on aga trikitamiseks rulapargis ja väiksemad rulad nagu Pennyboardid lühemate distantside jaoks, kuna need on kompaktsed, kerged ja mugavad.

Ükskõik, millise rula te soovite endale hankida, on kvaliteet ja selle ülesehitus kõige tähtsam. Alustage millestki väikesest ja põhilisest, seejärel liikuge edasi professionaalse rulatamise tasemeni. Pidage meeles, et hoolimata sellest, mida te otsite, järgige alati soovitatud ettevaatusabinõusid.

Kuidas hindate seda postitust?