Kasulikud nõuanded

Millised kellad ja viled on premium klassi pesumasinatel

Vaata kõiki pesumasinate pakkumisi
06.05.2020
pesumasin hubases vannitoas

Pesumasinad koos oma aina uueneva tehnoloogiaga on muutnud meie pesupesemise harjumused tunduvalt mugavamaks ja kiiremaks. Seda pakuvad just tänapäeva premium klassi mudelid, mis annavad meile võimaluse katsetada mitmeid lisafunktsioone ja omadusi, mida tavapärased pesumasinad pakkuda ei suuda.

Poolautomaatne ja automaatne tüüp

Me kõik armastame mugavust, mistõttu on kindlasti Sinu jaoks oluline ka see, et pesumasin oskaks ise teha oma tööd. Automaatsed pesumasinad omavad ühte trumlit, kus toimub nii pesemine ja loputamine. Sinu ülesanne on vaid nuppu vajutada ning kogu töö teeb masin Sinu eest ära. Lisaks sellele hoiavad need pesumasinad kokku tunduvalt rohkem energiat, mis tähendab ka soodsamaid kommunaalarveid. Siiski vajavad need masinad paigaldamiseks kindlat asukohta, mis teeb ka nende transportimise veidi keerulisemaks. Poolautomaatsetel masinatel on kaks eraldi trumlit, mistõttu tuleb pesu mingi hetk ühest teise tõsta. Küll aga on nende paigaldamise võimalused tunduvalt mitmekülgsemad - neid on kergem liigutada ühest kohast teisele ja ka asukoht ei mängi erilist rolli. Lisaks nõuavad need oma tööks kordades vähem vett ning on ka hinnaklassilt soodsamad.

Eestlaetav või pealtlaetav

Valimine oleneb suurenisti ruumist ja Sinu eelistustest. Pealtlaetav pesumasin sobib hästi kitsastesse ruumidesse, kus on vaja pesumasin paigaldada mööbli vahele. Küll aga sobib eestlaetav pesumasin asjade hoiustamiseks just oma peale. Oluline on aga viimase puhul veenduda, et selle ust oleks kerge avada ilma, et midagi ette jääks.

Pesumasina suurus

Pesumasinad on olemas erinevates mõõtmetes, mistõttu on oluline leida nende seast kõige sobivam. Selleks võta arvesse kindlasti ruumi kasutust - suur pesumasin ei pruugi sobida kitsastesse ruumidesse. Järgmisena mõtle oma pere peale ning kui palju riideid on tavaliselt vaja pesta - mida rohkem, seda suurem võiks pesumasin olla. Siin kohal võiksid arvestada ka pesumasina tootja poolt määratud maksimaalse kaaluga - sellest oleneb kui palju riideid lubab pesumasin korraga pesta. Kuni 5kg maksimaalse kaaluga pesumasinad sobivad hästi ühe või kahe inimese jaoks, kuid mitmeliikmelised pered vajavad juba suuremat.

Energiaklass

Pesumasinatel on erinevad energiaklassid, mis näitavad kui palju energiat pesumasin kasutab - teisisõnu kui palju elektrit vajab masin töötamiseks. Selleks kasutatakse tähti A,B,C,D - D on kõige kulukam ning A kõige säästlikum. Premium klassi pesumasin on A+++, mis on kõige energiasäästlikum masin, mis aitab Sul tunduvalt rohkem hoida kokku raha kui tavapärane pesumasin.

Müratase

Kindlasti on meile paljudele tuttav mälestus, kui kodus on olnud kasutusel pesumasin, mis tegi ääretult palju müra ning ei lasknud muudele tegevustele keskenduda. Tänapäeva pesumasinatega seda mure pole - need töötavad ülimalt vaikselt nii, et Sul läheb isegi hetkeks meelest, et pesumasin töötab. Seepärast on oluline pesumasinate puhul tutvuda, mitu detsibelli (dB) müra on sellele omane - mida väiksem, seda parem.

Pöörete kiirus

Kuivateid müüakse nii eraldi kui ka pesumasinaga koos. Kindlasti on kaks ühes masin Sinu jaoks mugavam ja kompaktsem. Premium mudelid kõrge tsentrifuugimiskiiruse ehk pöörete kiiruse - mida kõrgem on see näitaja, seda kuivemana saad riided pesumasinast välja võtta, mistõttu ei pruugi kuivati olemasolu isegi Sinu jaoks oluline olla. Premium klassi pesumasinad tagavad 1400 kuni 1600 pööretega kiiruse, mistõttu saad alati pesumasinast välja võtta peaaegu kuivad riided.

Mitmekülgsed programmid

Kindlasti on nii mõnelgi juhtunud see, et isegi peale riiete hooldusmärkidega tutvumise rikub pesumasin miskipärast riiete kvaliteedi  -  premium klassi pesumasinad aitavad seda kindlasti vältida. Heal pesumasinal on umbes 10 programmi, mis on mõeldud just teatud materjalidele ja riiete tüüpidele. Nii ei pea Sa enam selle muretsema ning riided püsivad alati oma õige kvaliteedi juures.

Muud lisafunktsioonid

Taimer võimaldab ise sättida pesupesemiseks sobiva aja - näiteks kui soovid pesumasinat kasutada öösel nii, et pesu oleks hommikuks pestud, võimaldab see seda teha. Dosaatorid aitavad vältida üleliigset pesuvahendi kasutamist - nii saad kasutada pesu jaoks just nii palju vahendit kui tegelikult on vaja. Ökonoomsed programmid aitavad säästa nii vett, energiat kui ka pesuvahendit, mis on eriti kasulik Sinu rahakotile. Premium klassi pesumasinal on lisafunktsioone mitmeid, mis aitavad Sul muuta pesupesemise enda jaoks äärmiselt mugavaks ja meeldivaks.

Kuidas hindate seda postitust?

GARANTEERIME! Toimetame Sinu tellimuse kohale enne jõule!*