Kasulikud nõuanded

5 pesumasina programmi, mida tihti kasutatakse valesti

Vaata kõiki pesumasinate pakkumisi
20.12.2019
naine valib pesumasina pealt õiget pesuprogrammi

Pesumasinad muutuvad järjest nutikamaks ja osavamaks ning ühes sellega paraneb ka nende töö kvaliteet. Tootjad näevad erinevate pesuprogrammide arendamisega palju vaeva ja oleks patt, kui kasutajad progressi viljad mõne nupuvajutusega olematuks teeksid. Eksimused on aga lihtsad tulema, sest mida rohkem valikuvõimalusi ja funktsioone, seda sagedamini tuleb ette pesumasina valesti kasutamist.


Igale kangatüübile oma pesuprogramm

Üks levinumaid vigu on rõivaste pesemine programmiga, mis on mõeldud hoopis teisest materjalist riietele. Näiteks puuvillaste riiete pesuprogrammid on palju intensiivsemad, tarvitades kõrgema temperatuuriga pesuvett, kuna puuvillane riie on väga vastupidav. Seevastu sünteetilised materjalid on palju õrnemad ja tahavad palju ettevaatlikumat lähenemist. Enamasti ei ületa vee temperatuur sünteetiliste materjalide pesuprogrammis 40 kraadi ja pesuprogrammi jooksul pöörleb trummel kordi vähem, et vähendada sünteetilistele kangastele tekitatavat “stressi”. Nende programmide kasutamisel tehakse enamasti kaks lihtsat viga. Esiteks kasutatakse puuvillaste riiete pesemisel sünteetiliste riiete pesuprogrammi. Säärasel juhul jääb puuvillaste riiete põhjalikuks puhastamiseks vee temperatuur liiga madalaks ja pesemise intensiivsus ei ole piisav. Lõpptulemusena ei pruugi pesu olla piisavalt puhas ja liialt õrn loputustsükkel ei tarvitse pulbrit või geeli puuvillasest kangast välja loputada. Võib ka juhtuda, et tundlike ja õrnade sünteetilise esemete pesemiseks valitakse puuvillase pesu programm. Eeskätt lootuses, et kõrgema temperatuuriga saavutab parema tulemuse. Juhtub aga see, et mõni rõivaese on jäädavalt rikutud. 

Kui esmasel vaatlusel pole riidega vale pesuprogrammi kasutamise järel pealtnäha midagi lahti, siis pidev agressiivne ja hooldusjuhendit eirav ekspluatatsioon vähendab kindlasti rõiva eluiga.

Kiirpesu ei sobi igapäevaseks kasutamiseks

Inimestel on alatasa tuli takus, mistõttu oodatakse ka kodumasinatelt, et need ülehelikiirusel töötaksid. Keegi ei taha oodata, kui pesu tund-kaks masinas pöörleb, püksid-särgid peavad saama puhtaks nüüd ja kohe. Võimalusel eelistab inimene kiirpesu. Lühike ja intensiivne pesutsükkel ei ole aga mõeldud riiete igapäevaseks puhastamiseks ning sobib pigem esemete kergeks läbi loputamiseks. Kiirpesuprogramm on lühiajaline ja kasutab tavaliselt 30-kraadist pesuvett ega sisalda erinevaid toiminguid nagu eelloputus, loputus, pesemine, järelloputus jms. Kiirprogrammi pideval kasutamisel koguneb kangasse mustus. Tugevamad plekid jäävad ka mitme kiirpesu tsükli järel nähtavaks.

Spordiriideid ei tohi tavapessu panna

Spordiriided saavad kandmisel oluliselt rohkem vatti, kui tavalised igapäevariided. Higi-, pori- ja isegi vereplekid on spordiriietel üsna igapäevased. Paljud peavad intensiivses kasutuses rõivaeseme puhastamisel ainuõigeks intensiivset puhastust. See arvamus on sügavalt ekslik - tänapäevased spordiriided on kõrgtehnoloogilisest mikrofiiber materjalist, mis on vastupidav väga aktiivsele ja teinekord isegi toorele kasutamisviisile, aga mille heade omaduste ja vastupidavuse säilitamine nõuab väga rahulikku ja mõõdukat hooldust.  Spordiriiete pesuks tuleks valida võimalikult pikk madala temperatuuriga programm. Pikk pesutsükkel tagab ka madalal temperatuuril higi ja lõhnade eemaldamise kangast kahjustamata seejuures fiiberkanga häid omadusi nagu elastsus, hingavus ja võimekus juhtida niiskust kehast eemale.

Liiga jahe vesi 

Allergilised ja keskmisest tundlikumad inimesed kasutavad tihtipeale 60-kraadise pesuveega puuvillase pesu programmi eeldusel, et 60 kraadi on piisav saamaks jagu allergeenidest, viirustest ja bakteritest. Paraku pole 60 kraadi siiski piisav, et kõigist kahjulikest elementidest lõplikult vabaneda. Kui masinal puudub eraldi anti-allergiline pesuprogramm, siis tuleks valida võimalik kõrgeima temperatuuriga pesuprogramm. 

Kõrgem temperatuur loob keskkonna, kus bakteritel ja viirustel on keerulisem ellu jääda. Kuumuse toimel paisuvad kanganiidid aitavad veel ja pesuvahendil paremini kiudude vahele pääseda ning riiet efektiivsemalt puhastada. Viirushaiguste põdemise järel on tark pesta läbi voodipesu 90-kraadises vees läbi, et haigustekitajad hävitada.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
2 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2021 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.