Kasulikud nõuanded

Parimad õhk-vesi soojuspumbad

Vaata kõiki õhksoojuspumpasid
23.09.2022
majaseinale paigaldatud õhk-vesi soojuspump

Kodukütte puhul on tõhusus ja maksumus võtmeküsimused. Kahjuks oleme sageli pettunud traditsioonilistes küttemeetodites, sest kõrged kulud ei kompenseeri soovitud tõhusust. Seetõttu otsivad üha enam inimesi alternatiivseid võimalusi oma kodu kütmiseks, näiteks maakütet, tuule- ja päikeseenergiat. Üha populaarsemaks on muutumas ka õhk-vesi soojuspumbad. Käesolevas juhendis vaatleme viimast, mis võib aidata otsustada, kas selline küttesüsteem tasub koju paigaldada.

Kuidas töötab õhk-vesi süsteem?

Õhk-vesi soojuspumbad töötavad sarnaselt külmikutele. Kõigepealt tõmmatakse soojus välisõhust spetsiaalse vedeliku abil. Seejärel juhitakse see vedelik kompressorisse, mis surub vedeliku kokku ja tõstab selle temperatuuri veelgi. Lõpuks suunatakse toodetud soojus vette, mis kannab soojuse majas ringi, kas radiaatoritesse, põrandaküttetorustikku või täidab paake, mida kasutatakse sooja vee saamiseks köögis ja vannitoas. Loomulikult kasutavad parimad soojuspumbad elektrit, kuid toodetud soojuse kogus ületab tarbitud energia koguse.

õhk-vesi soojuspump hoovis

Õhk-vesi soojuspumbad: eelised

Kui sinu kodu kütab ja sooja vee tagab parim õhk-vesi soojuspump, võid unustada paljud traditsiooniliste kütteviiside põhjustatud probleemid ja nautida teatud eeliseid:

  • Keskkonnasõbralikum viis oma kodu kütmiseks, mis tekitab vähem süsinikdioksiidi heitkoguseid kui paljud traditsioonilised kütteviisid;
  • Tõhusus - võrreldes traditsiooniliste kütteviisidega soojendavad parimad õhk-vesi soojuspumbad kodu ja säästavad palju raha;


Õhk-vesi soojuspumbad: puudused

Nagu igal teisel küttesüsteemil, on ka õhk-vesi soojuspumpadel puudusi. Siin on kõige olulisemad:

õhk-vesi soojuspumba süsteem kodus

  • Kondensaator, üks õhk-vesi küttesüsteemi komponentidest, asub väljaspool maja ja võtab palju ruumi. Seega tuleb selle paigaldamiseks ohverdada veidi ruumi oma õues või aias.
  • Üks peamisi puudusi on kondensaatorite suhteliselt kõrge müratase, mis võib olla ebameeldiv kui viibida seadme vahetus läheduses.
  • Kuigi õhk-vesi küte on palju vähem süsinikdioksiidimahukas, ei ole see siiski täiesti neutraalne keskkonnale, sest selle toimimiseks on vaja elektrit (kui seda ei toodeta ka taastuvatest energiaallikatest, näiteks päikesest või tuulest).

Kumb küttesüsteem on parem: õhk-õhk või õhk-vesi?

Õhksoojuspumbad töötavad sarnaselt õhk-vesi soojuspumpadega, kuid nad ei kasuta kütmisel vett, nagu nimigi ütleb. Selle asemel võtavad õhk-õhk küttesüsteemid soojust välisõhust ja tõmbavad selle ventilaatorite abil majja, kus soojus jaotub nii, et see ringleb ühtlaselt. Õhk-vesi soojuspumbaga võrreldes on õhk-õhk süsteemil üks eelis ja üks puudus. Suvel, kui on väga kuum, võib õhk-õhk süsteem töötada vastupidiselt ja asendada tavalisi kliimaseadmeid, jahutades kodu. Selline süsteem ei taga siiski kuuma vett kööki ning vannituppa ja tualettruumidesse.

hoovi paigaldatud õhk-õhk soojuspump


Kuidas valida soojuspumpa?

Õhk-vesi soojuspumba valimisel on soovitatav kaaluda seadme mitmeid aspekte:

Ala suurus. Kogu õhk-vesi küttesüsteem ja eriti konditsioneer võivad võtta palju ruumi. Suurus sõltub peamiselt võimsusest ja konstruktsiooni keerukusest. Seetõttu on soojuspumba valimisel oluline eelnevalt mõelda, kuhu ja kuidas süsteem majas paigaldatakse ning kas sellele on piisavalt ruumi.

Müratase. Nagu eespool mainitud, võivad õhk-vesi-soojuspumbad teha veidi rohkem müra kui teised küttesüsteemid. Seetõttu tuleks soojuspumpa valides pöörata tähelepanu tootja mürataseme spetsifikatsioonidele - mida madalam müratase, seda parem. Samuti tuleks valida küttesüsteemile selline asukoht, kus müra on kõige vähem häiriv ja kõige paremini isoleeritud.

Funktsioonid. Üks olulisemaid asju, mida soojuspumba valimisel arvesse võtta, on selle funktsionaalsus. Oluline on võimalikult lai reguleeritav temperatuurivahemik. See võimaldab kütta kodu vastavalt individuaalsetele vajadustele. Samuti tuleb kaaluda, kas on vaja kuuma vee eelsoojendusfunktsiooni. Sellisel juhul tuleks valida õhk-vesi soojuspump. Kui vett ei ole vaja soojendada, kuid soovid kuumadel päevadel oma kodu jahutada, siis on õhk-õhk soojuspumbad soovitatavamad.

õhk-vesi soojuspump

Kui palju maksab õhk-vesiküte?

Õhk-vesi küttepumbad koos kogu küttesüsteemi ja selle paigaldamisega võivad maksta paarist tuhandest kuni kümnete tuhandete eurodeni. Tegelik hind sõltub väga palju tootjast, pumba ja kogu süsteemi parameetritest, kodu suurusest ja vajaliku soojuse kogusest. Uute majade puhul on õhk-vesi kütteseadmeid lihtsam paigaldada ja seetõttu maksavad need veidi vähem, samas kui vanemate majade puhul on paigalduskulud suuremad.


Õhk-vesiküte ise on palju odavam kui traditsioonilised kütteviisid, nii et paigaldamine on küll kallis, kuid tasub end üsna kiiresti ära. See peaks võimaldama säästa mitusada kuni mitu tuhat eurot aastas, sõltuvalt kodu suurusest.

Kui sulle siiski ei meeldi õhk-vesi soojuspumbad ja sa eelistad uuendada oma kodu traditsioonilise, vana hea gaasiküttega, siis tasub lugeda meie järgmist juhendit gaasikatla valimise kohta.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?

GARANTEERIME: Toimetame Sinu tellimuse jõuludeks kohale!*