Kasulikud nõuanded

Kuidas valida integreeritavat külmikut?

Vaata kõiki külmikute pakkumisi
08.07.2022
trendikas köök integreeritud külmikuga

Kööki planeerides on oluline säästa võimalikult palju ruumi. Mida suurem ja avaram köök, seda lihtsam ja meeldivam on seal tegutseda ja maitsvat toitu valmistada. Üks võimalus köögi avaramaks muutmiseks, on soetada endale integreeritav külmik. Kuid selle valimine võib olla keeruline, eriti kui sa ei tea täpselt, mida seadmelt oodata. Selleks, et integreeritava külmiku valimine lihtsamaks muuta, oleme kokku pannud käesoleva juhendi.

Mis on integreeritav külmik?

Integreeritav külmik erineb tavalisest külmikust selle poolest, et see paigutatakse muu köögimööbli, näiteks köögikappide vahele. Selline lahendus annab köögi interjöörile kõrgetasemelise ja kaasaegse ilme ning on eelkõige äärmiselt funktsionaalne ja mugav.

moodne köök integreeritud külmikuga

Kuidas integreeritavat külmikut valida?

Selleks, et valida oma kööki sobivaim integreeritav külmik, tuleb arvestada muuhulgas järgnevaga:

Köögi suurus. Nagu tavalised külmikud, on ka integreeritavaid külmikuid väga erineva suurusega, nii et mõne seadme jaoks on lihtsam ruumi leida, samas kui teised mudelid võivad vajada rohkem ruumi. Kuigi integreeritavate külmikute üks suuremaid eeliseid on asjaolu, et need muudavad köögi visuaalselt avaramaks, on siiski oluline läbi mõelda, kui suur peab seade olema ja kuidas see kööki mahub. Seepärast peaksid mõõtma kõiki võimalikke vahemaid: põrandast laeni, köögikappide vahel ja kui sul on köögi keskel samuti mööbel, näiteks toiduvalmistamise ala, siis peaksid veenduma, et selle ja külmiku vahel on piisavalt ruumi külmiku ukse täielikuks avamiseks.


Samuti tuleks meeles pidada, et külmiku ümber tuleks jätta väikesed vahed, tagamaks korraliku ventilatsiooni. Nagu paljud teised elektroonikaseadmed, tekitavad ka külmikud soojust, mille hajutamiseks on vaja ruumi. Seetõttu ei ole soovitatav paigutada külmkappi teistele seadmetele või mööblile liiga lähedale ning soovitatakse jätta külmiku külgedele ja ülaosale vähemalt 2-3 cm ning külmiku tagaküljele vähemalt 5 cm vaba ruumi.

köök integreeritud külmikuga

Integreeritava külmiku tüüp. Integreeritavaid külmikuid on kahte tüüpi: vabalt seisvad ja täielikult integreeritavad külmikud. Vabalt seisvad külmikud on nagu eraldiseisvad seadmed, neid saab vajadusel ümber paigutada. Teist tüüpi integreeritav külmik on integreeritud köögimööbli sisse. See on väga ilus ja minimalistlik lahendus, mis loob lummava atmosfääri, kuid nõuab samas palju suuremaid investeeringuid. Seda tüüpi külmik võib maksta mitu tuhat eurot. Samal ajal ei ole vabalt seisvad integreeritavad külmikud sugugi nii kallid ja leiad kindlasti tunduvalt taskukohasema hinnaga mudeli.

Integreeritava külmiku ukse paigutus. Külmikut valides peaksid läbi mõtlema ukse paigutuse. Külmikute uste paigutus on väga erinev, kuid on 4 põhilist lahendust, mis tootjate seas levinuimad. Üks populaarsemaid on nn prantsuse stiilis uks. Seda tüüpi külmikutel on kaks ust põhiosale ja üks uks allosas sügavkülmiku jaoks. See on üks eelistatuim lahendus, kuna on väga mugav ja näeb stiilne välja. Populaarne valik on ka topeltuksega külmikud, mille uks ulatub kogu külmiku kõrgusele. Nendes külmikutes ei ole sügavkülmikul eraldi ust, selle asemel on lisaväärtuseks rohkem riiuleid ja seega rohkem ruumi külmutamata toidu jaoks. Integreeritud külmikutel võib olla ka üks uks põhikambri ja lisauks sügavkülmiku jaoks, mis võib olla paigaldatud kas külmiku üla- või alaosasse, sõltuvalt konkreetset mudelist.

köök kaheukselise sisseehitatud külmikuga

Mahutavus, riiulite arv, toiduainete paigutus – tõenäoliselt kõige olulisemad faktorid integreeritava külmkapi mudeli valimisel. Võib-olla meeldib sulle paigutada ühte tüüpi toiduaineid, näiteks köögiviljad, ühele poole ja piimatooted teisele poole. Parimad integreeritavad külmikud on kaheukselised või prantsuse stiilis külmikud, mis võimaldavad avada ainult selle ukse, kuhu on paigutatud hetkel vajalikud tooted. Võib-olla meeldib sulle toiduaineid hoida ukse siseküljel paiknevatel riiulitel? Sellisel juhul oleks parim valik kaheukseline külmik, millel on rohkem riiuleid (mille uks ulatub kogu külmiku kõrgusele). Kui hoiad külmikus palju külmutatud toitu, peaksid valima suurema sügavkülmiku mahutavusega ja hõlpsasti ligipääsetava mudeli.

Parimad integreeritavate külmikute tootjad

Igal integreeritavate külmikute tootjal on kindlad omadused, millega turul silma paista, seega on hea mõte külmikut valides neid unikaalseid omadusi lähemalt uurida. Järgnevalt vaatlemegi mõningaid populaarsemaid integreeritavate külmikute kaubamärke:

Whirlpool on eriti kogenud prantsuse ustega integreeritavate külmikute alal. Nad kipuvad vältima igasuguste lisafunktsioonide lisamist, keskendudes eelkõige disainile. Seega, kui vajad oma kööki stiilset külmikut, võib Whirlpooli mudel olla ideaalseks valikuks. Ettevõttel on ka suurepärane müügijärgse teeninduse maine.


Samsungil, tuntud nutika tehnoloogia ja kodumasinate tootjal, on integreeritavate külmikute osas palju pakkuda. Kõige enam üllatab ettevõte tarbijaid mitmete nutikate funktsioonidega. Üks huvitavamaid neist külmikusse ehitatud ekraan. Suurepärane abimees ostunimekirjade koostamisel, retseptide leidmisel, ilusate digipiltide tegemisel jne. Seega on Samsungi sisseehitatud külmik õige valik neile, kes armastavad nutikat tehnoloogiat.