Ostujuhendid

Kuidas valida endale külmikut?

Külmikute pakkumised
01.08.2017
Külmikud

Kui oled võtnud plaani endale uus külmik soetada, siis tead ilmselt nüüdseks, kui suur on külmikute valik. Mõned külmikud on äärmiselt lihtsad ja väikesed ning mõnel puudub isegi sügavkülm, teistel on võimalik aga riiulitel erinevaid temperatuure määrata ning võivad olla suisa nelja- või viie-ukselised. Millist külmikut Sina vajad ning kuidas endale sobilik seade valida? Valikut aitavad lihtsamaks muuta kaup24.ee eksperdid.

Külmikute tüübid

Külmikut valima asudes peaksid enda jaoks selgeks tegema, millist tüüpi külmik Sulle kõige paremini sobiks. Turul on väga lai valik, kuid harilikult määratakse tüüp külmiku uste arvu ja sügavkülma paiknemise järgi. Need on väga olulised näitajad, sest köögid ning ka inimeste vajadused on äärmiselt erinevad.

  • Sügavkülm ülaosas – harilikult paiknebki sügavkülm külmiku alaosas. Kõrgel asuv sügavkülm on veidi ebamugav, eriti lühemat kasvu inimestele, kes sügavkülma ülemiselt riiulilt vajalikku toidukraami kätte ei pruugi saada ning selle tarbeks taburetti võivad vajada.
  • Sügavkülm allosas – külmikud, mille sügavkülm asub allosas, on tavaliselt madalamad, ent laiemad. Ka külmiku sisu on mõnusalt silmade kõrgusel. Sügavkülmast toitu otsides tuleb vaid veidi kummarduda või kükitada, ent sügavkülma ei kasuta me harilikult kuigi tihti, mistõttu ei tohiks see takistuseks saada.
  • Prantsuse disainiga – ka prantsuse disainiga külmikutel asub sügavkülm allosas ning taolised kapid on üsna laiad. Antud külmikul on aga ühe peaukse asemel kaks. Sedamoodi võimaldavad prantsuse disainiga külmikud suurendada toidu hoidmiseks kasutatavat ruumi ning säilitada toiduainete värskust.
  • Kahe-ukselised – mõned külmikud on kaheukselised ning harilikult on need ka väga laiad ja madalad. Kahe-ustelistel külmikutel on kitsas sügavkülm ja jäämasin harilikult ühel pool ja tavaline külm teisel pool. See ei ole aga väga mugav, kui soovid teinekord sügavkülmas hoida suurt pitsat, suures koguses liha või muid veidi suuremate mõõtmetega toiduaineid.
  • Mini-külmik – kui oled just alustanud iseseisvat elu, elad üksi või ei vaja toidu hoidmiseks palju ruumi, siis tasub endale kindlasti väike mini-külmik soetada. Lisaks on võimalik endale valida mini-külmik, millel sügavkülm üldse puudu.

Külmkappide TOP

Millises suuruses külmik soetada?

Rääkisime külmikute tüüpidest ja mini-külmikutest, nüüd aga võtame luubi alla külmiku mõõdud. Suurem külmik ei pruugi alati parem olla. Tavaliselt kulub ühele pereliikmele 100 kuni 150 liitrit ruumi. See tähendab, et neljaliikmelise perekonna külmik võiks olla vähemalt 400-liitrise mahutavusega.

Loomulikult on siinjuures olulised ka köögi mõõtmed – Sa pead teadma, millise kõrguse ja laiusega külmik Sinu kööki mahub. Tasub ka teada, et üldjuhul kulutab suurem külmik rohkem energiat. Seetõttu, kui Sul ei ole suurt külmikut otseselt vaja, siis soeta endale pigem veidi väiksemate mõõtmetega külmkapp.

Milliseid funktsioone vajad?

Internetist leiab väga laias valikus erinevate funktsioonidega külmikuid, kuid tasub hoolikalt mõelda, kas taolisi mudelid ka tarvis läheb. Oleme ju aastaid läbi saanud külmikutega, mis toidu lihtsalt jaheda ja värskena hoiavad. Kui Sul tõesti otseselt tarvis ei ole, siis ei ole mõtet endale põnevate funktsioonidega kappi soetada – mida lihtsam külmik, seda soodsam see on.

Kuid inimesed on erinevate soovide ja vajadustega. Seetõttu võiksid ka mõelda, milliseid toite harilikult valmistad ning sellest lähtuvalt, milliseid funktsioone vajad. Kui oled suur toiduvalmistaja, siis võib Sulle meeldida külmik, millel on kliimaseadme funktsioon, mis võimaldab erinevatel riiulitel või sahtlitel seadistada erinevaid temperatuure.

Kui Sulle aga toiduvalmistamine ei meeldi ja meisterdad endale pidevalt kiirtoitu, siis otsi endale külmik, millel on sügavkülm, mis toitu täielikult ära ei jääta. Kui armastad aga veini, siis võid endale valida külmiku, millel on spetsiaalne osa veinipudelite hoiustamiseks.

Kõik need, kes armastavad värskeid köögivilju, võiksid endale valida külmiku, millel on spetsiaalne sahtel nende hoiustamiseks. Heaks lahenduseks on selline külmik, mille riiulid on liigutatavad ning võimalik välja tõmmata. Nii ei ole vaja toidupala külmiku tagumisest nurgast välja õngitsemiseks kätt õlast saati külmikusse suruda.

Kui armastad sagedasti karastusjooke, kokteile või jääteed nautida, siis on paljudel külmikutel jookide jaoks eraldi sektsioon. Lisaks võib Sulle meeldida külmik, mis ise jääd valmistab.

Kõik ülal mainitud omadused ei pruugi igaühele meeldida ega ka vajalikuks osutuda. Lisaks on kindlaks tehtud, et suur osa inimesi isegi ei kasuta paljusid nimetatud funktsioone ka nende olemasolul. Seetõttu tasub hästi läbi mõelda, millised funktsioonid Sulle tõesti meeldiksid ja kasulikud oleksid. Sest nagu mainitud, mida lihtsam külmik, seda soodsam on selle hind.

Kõik oleneb hinnast

Külmkappi valides mängib hind väga suurt rolli. Seetõttu soovitame külmik valida kaup24.ee e-poest, kus on palju sooduspakkumisi, allahindlusi ja püsivalt soodsad hinnad. Nii on võimalik soetada kallis külmik hoopis soodsama hinnaga. Kuna külmikud teenivad meid kaua, siis on külmiku soetamine suur ja oluline investeering. Mõtle, kui suur on Sinu pere, kui palju Te kodus süüa valmistate ning külmkapis ruumi vajate. Tee selgeks, mis summa oled nõus seadmele kulutama ja kaalu läbi võimalused, kas Sinu toitumisharjumused võivad tulevikus muutuda ning perekond suureneda.

Kuidas hindate seda postitust?

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt

© 2008-2019 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.