Kasulikud nõuanded

Ohutusnõuanded batuudi paigaldamisel

Vaata kõiki batuutide pakkumisi
19.05.2020
lapsed hüppavad batuudil

Batuut on üks asendamatuid asju suvekodudes ja aiaga majades, kus elavad perekonnad koos lastega. Batuudil trikitamised ja kõrged hüpped on kindlasti laste lemmikud, küll aga peab selleks esmalt tekitama neile turvalise kogemuse koos õigesti paigaldatud batuudiga. Siin on paar nippi, kuidas saaksid selle tagada.


Tutvu kasutusjuhendiga

Enne paigaldamisprotsessiga alustamist peaksid ennekõike lugema läbi batuudiga kaasatuleva paigaldusjuhendi. Iga tootja ja mudel võib nõuda erinevaid tingimusi ja paigaldamise viise - isegi kui oled varem batuudi paigaldanud, võivad Sinu teadmised paigaldamisest olla erinevad võrreldes sellega, mida uuel batuudil vaja oleks. Ainult nii saad veenduda, et batuut saab paigaldatud korrektselt ja turvaliselt.

Jälgi asukohta

Batuudi paigaldamisel on oluline, et selle alune maapind oleks tasane ning batuudi ümbruses ei oleks puid ega põõsaid. Batuudi ja kõige lähemal oleva eseme vahel peaks olema minimaalselt kaks meetrit. Kindlasti peaks vältima batuudi paigaldamist asfaldile, betoonile või kividele. Pehmem pinnas aitab vältida vigastuste teket kukkumiste korral.

Keskendu paigaldamisel

Suurim viga, mida batuudi paigaldamisel teha saab, on selle vale paigaldamine. Seepärast loe kasutusjuhendit ning veendu, et iga tehtud samm ja liigutus oleks nõuetekohaselt teostatud. Hiljem, kui batuut on juba paigas, on vea parandamine üsna tülikas ja aeganõudev.

Ära unusta turvavõrku

Loogiline, eks? Tegelikkuses võivad osad inimesed arvata, et turvavõrku pole vaja, kuid paraku on see põhiline turvavahend, mis aitab kukkumise eest end kaitsta. See ei kehti ainult lastega perele - ka täiskasvanud ja juba kogenud kasutajad võivad batuudist mööda kukkuda ja endale viga saada.

Turvavõrgu saab paigaldada ka batuudi raamile, et takistada laste või lemmikloomade pääsu batuudi alla.

Vedrukaitse ja redel

Kui batuut on peres, kus on ka väiksemaid mudilasi, siis tasuks lisaks turvavõrgule muretseda ka vedrukaitse ja redel. Vedrukaitse aitab ennetada olukordi, kus kellegi näpud või varbad jäävad batuudi vedrude vahele, mis omakorda võib väga valusaid vigastusi tekitada. Redel on mugav nii lastele kui lapsevanematele, sest siis saab laps soovi korral ise turvaliselt hüppama minna ja lapsevanem ei pea teda pidevalt batuudile tõstma.

Edaspidine hooldus

Nii nagu iga teise esemega, nagu jalgratas või aiamööbel, tuleks ka see viia vähemalt kord aastas spetsialisti juurde hooldusesse - vaid nii saad tagada nii endale kui ma oma lastele turvalise hüppamise kogemuse. Soovituslik on hooldust läbi viia igal kevadel - nii saad koheselt võtta kasutusse hooldatud ja turvalise batuudi.

Batuudi puhastamine

Batuuti oleks mõistlik puhastada märja või kuiva lapiga. Vältida tuleks kuuma vett ja erinevaid puhastusvahendeid, mis võivad batuudi pinda kahjustada. Peale märja lapiga ja isegi vihma tuleb kindlasti batuut ära kuivatada - niiskel batuudil hüpates on suur oht, et hüppaja võib libiseda ja valesti maanduda ning seeläbi endale liiga teha.

Batuuti valides leia kvaliteetne mudel

Kui oled alles batuuti valimas, pea meeles, et esimene ohutuse tagaja on batuudi enda kvaliteet - seetõttu tasub alati eelnevalt teha tutvust valikuga. Seejärel tuleks leida kõige sobivamad mudelid, mis puudutavad nii suurust, kompaktsust ning muud olulist. Kui võimalik, tutvu lisaks teiste ostjate poolt antud hinnangute ja tagasisidega. Pea meeles, et kallim hind ei pruugi alati tähendada kvaliteeti - päris palju mõjutab hinda ka tootja nimi, küll aga võivad olla soodsamad batuudid olla sama kvaliteetsed. 

Klientidele meeldib see postitus

5/5
2 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?