Kasulikud nõuanded

Ohumärgid, et sinu boiler vajab väljavahetamist

31.12.2020
mees keerab boileri nuppu

Boiler on üks kõige intensiivsemalt kasutatavaid kodumasinaid - kuid tihti võivad selle erinevad rikked ja vead märkamata jääda, väljaarvatud siis kui see ei soojenda enam vett. Boileri rikked võivad olla masendavad ja kulukad, eriti keset talve. Regulaarne hooldus peaks aitama boileril sujuvalt töötada. Boileritel ei ole aegumiskuupäeva, kuid nagu enamik kodumasinatel, võivad ka probleemid alati ootamatult tekkida. Mõni ohumärk võib näidata, et see ei tööta korralikult. Kui probleem on aga tõsisem, tähendab see, et vajate uut. Sellisel juhul soovitame tutvuda juhisega, kuidas endale uut boilerit valida.


Soojenemine võtab tavapärasest kauem aega

Kui boileri soojenemiseks kulub mõnikord tunde, võib see tähendada, et teie boiler hakkab vanaks jääma. Tavaliselt saavutab boileri küttekeha maksimaalse temperatuuri väga kiiresti. See peaks hakkama soojust tootma kohe, et vee temperatuur pärast sisselülitamist kiiresti tõuseks.

sooja vee boiler

Ebatavaline lõhn

Korralik boiler ei eralda kunagi mingit lõhna. Kui see on hakanud viimasel ajal halba lõhna tekitama, tuleb seda uurida. Halb lõhn võib olla viide boileri komponentide läbipõlemisele. Eksperdid peaksid selle üle kontrollima ja teada andma, kas boiler vajab uuendamist või peate lihtsalt teatud osad välja vahetama.

Kui teil on gaasiboiler ja tunnete veidrat lõhna, peaksite kohe kodust ära minema ja abi kutsuma. Gaasilekete ennetamiseks soovitame endale muretseda vingugaasiandur. 

Suurenenud elektriarved

Elektriarvete tõus võib olla märk ebaefektiivsest boilerist. Kui küttesüsteem on vana, kaotab see oma efektiivsuse. See kipub töötamise keskel rohkem peatuma. Boileri efektiivsuse määramiseks kontrollige selle energiaklassi. Kõige tõhusamate boilerit energiaklassiks on A. Nende efektiivsus on 90 protsenti. G-klassi boiler on kõige vähem efektiivne. Nende efektiivsus on vaid 70 protsenti.

Kui teil on G-kategooria boiler ja see on vanem kui 15 aastat, on see kindlasti juba üle koormatud. Sagedane käivitamine ja väljalülitamine tähendab, et energiat kulutatakse rohkem. Seetõttu maksate lõpuks tavapärasest suurema elektriarve. Sel juhul on soovitatav asendada vähem efektiivne boiler A-kategooria boileriga.

Boiler lülitub pidevalt välja

Kui boileril on kombeks end välja lülitada, üritab ta teile midagi öelda. See võib juhtuda madala rõhu, vigase termostaadi või pumba probleemi tõttu. Põhjuse kindlakstegemiseks kutsuge professionaal, kes oskab öelda, kas on vaja mainitud osi välja vahetada või on aeg katelt uuendada.

Sagedased rikked

Kui boileriga on pidevalt midagi valesti ja ülepäeviti peate olema ilma sooja veeta, vajab boiler kindlasti väljavahetamist. Kui boileri tühjenemine soojast veest toimub kogu aeg väga kiiresti või kui näete, et boiler lekib või tilgub pole mõtet selle remondiks ja varuosadele raha kulutada. Parem on hankida uus boiler ja saate lihtsamalt meelerahu.

boileri remont

Boileri varuosasid ei tehta enam

Isegi kui teie vana boiler on hästi hooldatud ja töötab tõhusalt, võib olla mõistlikum hakata uut valima. Vanade boilerite osi on tavaliselt raske leida. Mõnel juhul on nende tegemine isegi lõpetatud. See tähendab, et kui mõni osa peaks katki minema, muutub see boiler teie jaoks kasutuks.

Boiler teeb ebatavalisi hääli

Kui boiler on sisse lülitatud, siis teeb see ikka mingit häält - tavaliselt on see vaikne taustaheli, mida te isegi tähele ei pane. Kui aga teie boiler vilistab, kolksatab või paugutab, peaksid need helid teid ärevaks muutma. Ebatavalised helid võivad tekkida klapi purunemise, pumba probleemi või üldise kulumise tõttu. Kui müra on ebatavaline, lülitage boiler esmalt välja - selle väljalülitamine võib aidata edasisi kahjustusi peatada - ja kutsuge insener, kes saab vajadusel soovitada uue boileri ostmist. Boileri probleem võib olla väike ja kergesti lahendatav, kuid on oluline tagada ka seadme ohutu kasutamine.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
2 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?