Kasulikud nõuanded

Kuidas valida boilerit?

Vaata kõiki pakkumisi
13.03.2018
näidikutega boilerid

Ühel hommikul võib sind duši alla minnes tabada ebameeldiv üllatus – sooja vett võibki ootama jääda, seda lihtsalt ei tule. Põhjus seisneb selles, et soojaveeboiler on lõpetanud töö ning nüüd ei jää üle muud, kui kiiremas korras uus seade soetada. Kuidas langetada õige valik, et endale võimalikult efektiivne ja vastupidav boiler soetada?

Milline boiler endale valida?

  • Lihtsaim viis teada saada, kas veemahuti on piisavalt ökonoomne, on hoolikalt selle kirjeldust lugeda – mõnikord võib seadmetel olla erilisi programme või funktsioone, mis säästavad suurel määral energiat.
  • Tootjad, kes on spetsialiseerunud eelkõige kuluefektiivsete veemahutite tootmisele, rõhutavad seda alati ka tarbijatele. Olenemata sellest, et spetsiaalseid klassifikatsioonid selle kohta puuduvad.
  • Et oleks lihtsam sellist mudelit leida, peaksite arvestama seadme tüübiga. Äärmiselt ökonoomne on veemahuti, mis soojeneb ainult siis, kui vesi on kinni keeratud.
  • Umbes 60% vähem energiat kui standardsed mudelid, kasutab hübriidboiler – kuigi need maksavad veidi rohkem, tasub investeering end suuresti ära.
  • Väga kokkuhoidlik on ka termodünaamiline boiler, mis töötab soojuspumba põhimõttel ning suurema osa sooja vee peale energiat ei kulugi. Neid ja teisi boilereid saate soodsatel tingimustel soetada ee e-poest.
  • Siiski on lisaks veemahuti tüübile oluline ka selle suurus, mis tuleks valida sõltuvalt pereliikmete arvust. Kahe lapsega perekonnale võib olla piisavaks 120-liitrine seade ning vastavalt sellele võite leida nii suuremaid kui väiksemaid seadmeid.
  • Arvestage ka veemahuti mõõtmeid ja kuju. Juhul, kui Teil on selle seadme jaoks piisavalt ruumi, on soovitatav valida vertikaalne variant, sest seda tüüpi seade soojendab vett efektiivsemalt.


Mis on kahesüsteemne boiler?

Kahesüsteemsed boilerid on need, millega saab vett soojendada elektrit kasutades ja ka näiteks soojuspumba või mistahes keskküttekatla abil. Kahesüsteemse boileri paigaldamisel soovitatakse veel silmas pidada seda, millega boilerit põhiliselt köetakse. Elektriline küttekeha on reeglina ainult kuni kolm kilovatti ning väiksemamahulistel boileritel isegi väiksema võimsusega. Seega toimub tarbevee kütmine väga aeglaselt ja suurema tarbimise korral ei pruugi soojast veest jätkuda. Seevastu sama boilerit keskküttekatla või soojuspumbaga küttes võib küttevõimsus sageli kolm kuni neli korda suurem olla ja seega ka vee soojendamise aeg lühem.