Kasulikud nõuanded

Nutikad seadmed, mis aitavad suvepalavusega toime tulla

Vaata kõiki ventilaatorite pakkumisi
23.03.2020
õhksoojuspump

Suvi on vaikselt juba ukse taga, mistõttu on aeg mõtlema hakata, kuidas võidelda palavusega just kodustes tingimustes. Paraku ainult akende lahtihoidmisest ei piisa - tuleb leida seadmed, mis nii jahutaks kogu ruumi ning  hoiaksid temperatuuri stabiilsena ja puhtana. Neid eesmärke suudavad täita mitmed seadmed, kuid arvestada tuleks ka muude seadmete poolt pakutavate lisaväärtustega, mida annab juurde tänapäeva tehnoloogia. Just seetõttu on oluline tutvuda kõikide seadmete ja nende funktsioonidega, et leida nende hulgast see õige.

Konditsioneer

Konditsioneer tagab kodus suurepärase õhuringluse läbi jaheda õhu. Nimelt võtab see toas oleva õhu, muudab selle enda sees külmemaks (vajadusel ka soojemaks) ning seejärel laseb õhu tagasi tuppa ringlema. Konditsioneere kasutatakse üldiselt poodides ja tehastes.

  • Eelised

Konditsioneerid on enamasti mobiilsed - see tähendab seda, et neid on kerge transportida. See on ka kasulik siis, kui pärast ühe toa õhutamist soovid seda teha ka teises toas.  Eriti mugavad on kaugjuhitavad mudelid, mida saab puldiga reguleerida - nii saad näiteks diivanil istudes reguleerida temperatuuri ilma, et peaksid konditsioneeri juurde minema. Lisaks on nad kauakestvad.

  • Puudused

Kuna konditsioneer puhub õhku vaid ühes suunas, siis ei pruugi õhk ühtlaselt üle toa jaguneda, mis omakorda soodustab temperatuuride kõikumisi. Lisaks ei eemalda konditsioneer õhus olevaid kahjulikke või ebavajalikke koostisosi, vaid pärast õhu soojendamist või külmemaks muutmist laseb õhu samade aineosakestega tagasi. Samuti võivad konditsioneerid teha üsna palju müra. Lisaks kui peaksid soovima külmematel aegadel siiski soojust, siis konditsioneer seda tagada ei suuda.