Kasulikud nõuanded

Need värvid toovad magamistoas parema une

Vaata kõiki pakkumisi
11.11.2019
pastelsetes toonides magamistoa sisustus

Värvid ja mustrid loovad magamistoa energeetilise välja, millel on tugev mõju nii meie alateadvusele kui une kvaliteedile. Toonidel on sümboolne tähendus (punane sümboliseerib kirge, kollane päikest ja soojust, sinine jahedust ja külma, valge puhtust), aga neil on ka võime meie mõtete ja tunnetega manipuleerida. Magamistoas tuleks luua rahulik ja lõõgastav atmosfäär, mis soosib enesele pühendumist ja puhkamist. 

Alljärgnevalt toome ära mõned soovitused, mida magamistuppa värvitoone valides tasub meeles pidada.

Sinine värv rahustab ja uinutab

Sinisel õnneks palju erinevaid variatsioone - õhkõrn ja peaaegu läbipaistev hallikassinine, beebisinine, taevasinine, meresinine, potisinine ja nõnda edasi. Sinine on kindlasti üks neid värve, mis magamistuppa ideaalselt sobib. Sulnis sinine seostub vee, õhuga ja taevaga. Need elemendid on eluliselt oluliselt, mistõttu anname alateadlikult sinisele värvile positiivse tähenduse. Veevulin, sinine taevas valgete pilvetupsudega ja värske õhk - need kosutavad ja rahustavad. Kuna sinine koloriit aeglustab pulssi ja vererõhku, loob see head eeldused kosutavaks uneks.

sinine magamistuba

Kui asuursinine (taevasinine) tundub magamistoas liialt kärts, siis tasub proovida mõnda hallikamat sinise varjundit või öösinist. Tumedate toonidega tuleb aga piiri pidada - tervet tuba ei maksa potisiniseks võõbata, see toob kaasa vastupidise efekti ja muudab ruumi liialt raskeks.Tumeda tooni õige koht on vooditagune sein, mida me voodis lebades ei näe.

Kollane süstib positiivsust ja tekitab helge meeleolu

Millega kollane seostub? Eks ikka päikese, suve, soojuse ja valgusega. Kollane mõjub hästi närvisüsteemile ning loob ruumis positiivse ja hubase aura, mis aitab muremõtteid seljatada. Head mõtted aga soosivad uinumist ja ilusaid unenägusid.

kollased detailid magamistoas

Kollase värvi kasutamise võimalusi on mitmeid: seda võib kasutada seintel (liiga eredat spektrit tasuks siiski vältida), aga rõõmsa noodi toob tuppa juba seegi, kui ruumis on mõni üksik võilillekollane mööbliese - näiteks, peeglilaud, öökapp või hoopis kollane voodikate, ilupadjad või kardinad.

Rohelised toonid toniseerivad

Roheline on elusa looduse värv, roheline toob mõjub alati värskelt ja toonust tõstvalt. Rohekat koloriiti annavad magamistuppa ka toataimed, roheline võib olla ka voodipesu, lamp, maal või vaip.

Rohekate aktsentide, sisustuse või siseviimistlusega magamistoas ärgates tunneb inimene end väljapuhanuna, värske ja energilisena. Suurtel pindadel tasuks vältida väga tumedaid toone, näiteks mürkrohelist ja eelistada pigem mere-, sambla- või leherohelise varjundeid. 

taimed magamistoas

Pastelltoonid loovad ideaalse unemaailma

Kuigi hämarus soosib nii magama jäämist kui ka sügavas unes olemist, ei ole magamistoa üleni mustaks võõpamine kuigi hea mõte. Pimikut meenutav tuba mõjub päevavalges peletavalt ja süngelt. Jällegi - kes väga tumedat tooni tahab, võiks piirduda ühe tumeda seinaga voodi taga.

Õrnade pastelltoonidega, see-eest, võib julgelt katta terve toa: seinad, põranda-, voodi- ja aknakatted. Neid toone annab hästi ka omavahel kombineerida. Puudriroosa, mündiroheline, helesinine, beež, liivakollane, korall ja lavendlililla on kõik helged värvid, mis tekitavad magamistoas positiivse atmosfääri. Need rahustavad ja soosivad keskendumist rõõmsatele asjadele.

pastelne magamistuba

Valged toonid puhastavad mõtteid

Valge värvi variatsioone on väga palju, magamistuba ei pea ilmtingimata kriitvalgeks maalima. Elevandiluu-, šampanja-, alabastervalge või muud kreemikasvalged toonid ei lase heledal magamistoal mõjuda haigla palatina. Valge sümboliseerib puhtust, süütust, värskust, siirust ja kõike uut. Ka uue elu sündi ja abielu.

valge magamistuba

Valge magamistoamööbel, voodi ja madrats ühes valge voodipesuga ning muud valged elemendid (lambid, tekstiilid jms) puhastavad vaimu. Meditatiivselt mõjuv valge aitab pühenduda iseendale ja keskenduda uinumisele. Valge võimendab loomulikku päevavalgust ja ei lase kaamosel võimust võtta. Valges toas ärgates tunneb inimene end väljapuhanu ja teotahtelisena.


Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?