Kasulikud nõuanded

Multifunktsionaalsed köögiseadmed

Vaata kõiki pakkumisi
17.10.2019
multifunktsionaalsed seadmed köögis

Teeme köögis palju erinevaid toiminguid ja peaaegu kõige selle jaoks on tänapäeval sobivad seadmed olemas. Kuid hinna ja ruumipuuduse tõttu ei pruugi olla võimalust neid kõiki osta. Sellistel juhtudel on multifunktsionaalsed seadmed eriti kasulikud - need ei vaja lisaruumi ning pakuvad palju suuremat paindlikkust. Milliseid neist tasub oma kööki osta?

Multifunktsionaalsed potid

Nagu nimest järeldada võib, on multifunktsionaalne pott seade, mis pakub mitmeid toiduvalmistamise funktsioone. Selles potis saab küpsetada, kuumutada, aurutada, hautada või valmistada automaatselt erinevaid roogi, alates kaerahelvestest kuni patuste pizzadeni välja. Eriti meeldivad ostjatele multifunktsionaalsed potid koos auru survefunktsiooniga, mis võimaldab kiiremini tervislikke toite valmistada. Tõsi, funktsionaalsus sõltub konkreetsest mudelist, kuid iga seade pakub vähemalt mõnda kasulikku rakendust.

Kui Sinu köögis on multifunktsionaalne pott, ei pea küpsetamise pärast muretsema. Pane toidukord kokku, vali sobiv programm ja jätka muude igapäevaste tegevustega - Sa ei pea muretsema temperatuuride ega küpsetusprotsessi pärast. Lisaks aitab toidu eelnevalt valmispanemine planeerida, millal oma toite valmistada: kui Sul on pidevalt kiire, siis ei tasu pikalt selle seadme ostmise peale mõelda.


Köögikombainid

Ei ole vale öelda, et köögikombaini funktsioonid asendavad täielikult enamikke köögis olevatest väikestest seadmetest. Köögikombain lõikab kuubikuteks, riivib kartuleid, hakib, püreestab suppe, purustab pähkleid, vahustab muna ning vajadusel pressib mahla. See on tõeline päästja kõigile, kes veedavad köögis keskmisest rohkem aega. Tasub siiski tähelepanu pöörata sellele, millised köögikombaini lisatarvikud komplekti kuuluvad: see määrab kasutamise võimalused.

Olles otsustanud, et kööki peaks täiendama köögikombaini võrra, seisab ees sobiva seadme valimine. Kõik sõltub sellest, millised seadmed Sul juba köögis olemas on ning milliseid juurde vajad. Kõige populaarsemad on köögikombainid, millega saab valmistada liha- ja kartulitoite ning pressida mahla, kuid lõplik valik on enda teha. Arvesta ka võimsusega: mida suurem see on, seda sujuvamad on protsessid.


Ahi koos mikrolaineahjuga

Mikrolaineahjuga elektriahi on väga populaarne lahendus, kui köögis ei ole kuigi palju ruumi, kuid Sa ei soovi, et see küpsetusprotsessi mõjutaks. Mõlemad funktsioonid on kodus enam-vähem vajalikud, kuid mõnikord ei ole mikrolaineahju jaoks piisavalt ruumi. Sellisel juhul piisab kahe, üsna palju ruumi nõudva seadme asemel vaid ühest - ahi ja mikrolaineahi täidavad edukalt kõiki kavandatud funktsioone (efektiivsust ohverdamata) ja selleks läheb vaja vaid ühte seadet. See tähendab vähem otsingutele kulutatud aega ja palju vähem kulusid.

Saad toitu küpsetada ja seejärel seda soojendada, säästes aega ja ressursse. Samuti meeldib paljudele, et kahe seadme puhastamise asemel kulub aega vaid ühele - kui see majapidamistöö ei kuulu lemmikute hulka, peaksid seda eelist kindlasti hindama.