Kasulikud nõuanded

Mis vahe on mänguri ja tavalisel klaviatuuril?

Vaata kõiki klaviatuuride pakkumisi
21.05.2020
mees mängib mänguri klaviatuuriga arvutimängu

Ükskõik, kas olete algaja mängur või juba kogenud, olete kindlasti mõelnud mänguri klaviatuuri soetamisele. Kas see on seda väärt ja mis täpselt on tavalise ja mänguri klaviatuuri erinevused? Jagame teiega 4 punkti, mis aitavad teil nendele küsimustele vastuseid leida.

Mis on mänguri klaviatuur?

Kõigepealt uurime välja, mis täpselt on mänguri klaviatuur. Lihtne määratlus on see, et see on täiustatud klaviatuur koos funktsioonidega, mis on loodud spetsiaalselt mängude jaoks. Mängurile mõeldud klaviatuuri funktsioonid peaksid parandama teie jõudlust. Näiteks on olemas mehaanilised klaviatuurid, mille klahvid vähendavad reageerimisaega, et teie jõuaksite kiiremini mängus reageerida.


Mis vahe on mänguri klaviatuuridel ja tavalistel klaviatuuridel? 

Mehaaniline või membraaniga klaviatuur

Membraaniga klaviatuurid ehk tavalised klaviatuurid koosnevad kolmest erinevast kihist, millest igaüks vastutab erinevate protsesside eest. Klaviatuurid on loodud mõeldes ergonoomilisusele ja kasutaja mugavale käte asendile. Klaviatuurid on ideaalsed kasutamiseks kontoris ja kodus. 

Mängurite klaviatuurid on aga inimesele, kellele on tähtis mugavus arvutimängude mängimisel ja programmeeritavate lisaklahvide olemasolu erifunktsioonide kasutamiseks. Enne ostu sooritamist soovitame kindlasti tutvuda põhjalikumalt mehaanilise ja membraaniga klaviatuuride erinevustega ning uurida, millised on antud mudelite plussid ja miinused.

Mugavus

Esimeseks omaduseks mänguri klaviatuuride juures tuuakse välja selle mugavust. Ehkki mängud on viimaste aastate jooksul sõbralikumaks muutunud, nõuavad populaarsemad mängud sageli üsna pikkasid mänguseansse. Need mängud võtavad mänguri päevast ära rohkem kui tunni või kaks. Mänguri klaviatuuril on selle jaoks täissuuruses ja mugava vahega klahvid, mida on pikema aja jooksul lihtne kasutada. Lisaks on klaviatuuri kuju tavaliselt selline, et see sobib ideaalselt teie kätega. Tänu sellele, ei vigasta te mängides oma käsi ega randmeid.

Tavalisel klaviatuuril ei ole klahvid eraldatud, mistõttu trükkides ei teki palju müra. See on väga suureks eeliseks, kui eelistate vaikust ja töötate koos mitme inimesega.

Klaviatuuri taustavalgus

Kas te olete näinud tavalist klaviatuuri, millel on taustavalgus? Ei usu, kuid mängurite klaviatuuridel on sageli olemas taustavalgus, mida on võimalik enda maitse järgi kohandada. saate valida ise sobiva värvi ning heledusastme. Selline lisafunktsioon on huvitav ja teeb mängimise veelgi lõbusamaks.

Kuid ärge arvake, et klaviatuuri taustavalgus on ainult lõbu pärast klaviatuurile lisatud - kindlasti mitte. Taustvalgus võimaldab teil mängida igasuguses valgustuses, lisaks ka hämaras toas. Te näete igat klahvi ja teate täpselt mida tegema peate.

Hooldamine 

Enamik mängurite klaviatuure on tolmu, pritsmete ja mustuse suhtes vähem tundlikumad, kui tavalised klaviatuurid, mis on kleepuva kummi tõttu tihti peale paari kasutuskorda juba väga määrdunud. Mängurite klaviatuurid on raskemad ja kulumiskindlamad, mistõttu ei tasu selle kulumise pärast muretseda. Samuti mängib rolli ka klahvide paigutus, mis on mängurite klaviatuuridel laiem, kui tava klavatuuridel. Seetõttu on neid ka kergem puhastada. 

Kuidas hindate seda postitust?