Kasulikud nõuanded

Mehaanilised ja membraaniga klaviatuurid: millist valida?

Vaata kõiki pakkumisi
03.07.2019
mehaaniline klaviatuur

Inimesed, kellel ei ole pikka aega uut klaviatuuri olnud teavad, et need kaks tüüpi on erinevad. Kuigi turul on juba mõnda aega domineerinud ainult mehaanilised klaviatuurid, on membraaniga klaviatuurid aja jooksul üha populaarsemaks muutunud. See aga ei tähenda, et uued mudelid oleksid igas mõttes paremad - enne uue toote valimist peaksid välja selgitama, millised on erinevad klaviatuuride tüübid.

Membraaniga klaviatuurid

Membraaniga klaviatuurid koosnevad kolmest erinevast kihist (mida nimetatakse ka membraanideks) - igaüks vastutab erinevate protsesside eest, kuid nad kõik suhtlevad omavahel. Võib olla on võtmetähtsusega see, et sellisel klaviatuuril puuduvad eraldiseisvad klahvid.

Eelised Puudused
Vaikne töö. Kuna klahvid ei ole eraldatud, ei teki isegi väga suurel kiirusel trükkides kuigi palju müra. Selline eelis on eriti kasulik näiteks siis, kui töötad mitme inimesega samas ruumis ja vajad vaikset klaviatuuri. Väiksem tõhusus. Nupu vajutamiseks pead seda täielikult „suruma”, mis tähendab, et protsess on aeglasem ja mõnevõrra tülikam.
Väiksem kaal. Tavaliselt on seda tüüpi klaviatuur valmistatud plastikust, seega on ka selle kaal väiksem, mis on eriti kasulik juhtudel, kui arvuti klaviatuuri peab sageli kaasas kandma. Lühem kasutusiga. Kuigi need klaviatuurid võivad olla ka pikaealised, on need praktiliselt alati lühema kasutusajaga kui mehaanilised mudelid.
Hea hind. Sellise klaviatuuri tootmiseks kasutatakse lihtsamaid materjale ja tuntud tehnoloogiat, seega võid kindel olla, et mehaanilise klaviatuuri hind on peaaegu alati kõrgem. 

Mehaanilised klaviatuurid

Erinevalt membraaniga mudelist on mehaanilise klaviatuuri iga klahv eraldi komponent. Nuppude vajutamisel saadetakse lülitilt signaal klaviatuuriprotsessorile ja võid kiiresti ekraanilt näha, mis klahvi oled vajutanud.

Eelised Puudused
Võimalus klahve muuta. Kogu klaviatuuri muutmata saad muuta üksikuid klahve ja kohandada seda vastavalt oma vajadustele. Lisaks saad sellist tüüpi klaviatuuri palju lihtsamalt puhastada. Müra. Mehaanilised klaviatuurid on alati valjemad kui membraaniga mudelid, kuid tõenäoliselt nõustud, et see ei ole kõigile probleem.
Vastupidavus. Seda tüüpi klaviatuurid on raskemad ja kulumiskindlamad - mõned tootjad väidavad, et iga klahv suudab vastu võtta üle 50 miljoni vajutuse, mistõttu ei tasu selle kulumiskindluse pärast muretseda. Kõrgem hind. Odav mehaaniline klaviatuur on haruldane nähtus: nende puhul kasutatakse tavaliselt kallimaid materjale ja tehnoloogiaid, mis nõuab ka suuremaid kulutusi.
Tõhusus. Klaviatuuriga töötamiseks ei pea igat klahvi täielikult alla vajutama, mis tähendab, et seda on lihtsam kohandada oma kirjutamisstiiliga ja seega kogu protsessi kiirendada.

Mehaaniline või membraaniga klaviatuur?

Oled tutvunud kõikide funktsioonidega ning endiselt kahtled, millist klaviatuuri osta? Mõtle, millistel eesmärkidel seda tavaliselt kasutad ja tee järgnevast nimekirjast omad järeldused.

Membraaniga klaviatuur on suurepärane: Mehaaniline klaviatuur on parem valik siis, kui:
tööks kontoris otsid parimat klaviatuuri
kodukeskkonnas tegeled programmeerimisega
reisimiseks kirjutad palju
ühendamiseks tahvelarvutiga otsid klaviatuuri kodukontorisse

Teades oma vajadusi, saad hõlpsasti otsustada, millist tüüpi klaviatuur Sulle sobib. Ära karda katsetada - mõnikord olla vägagi üllatunud!

Klientidele meeldib see postitus

4.7/5
3 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?