Kasulikud nõuanded

Millist näokreemi kasutada 50. eluaastates?

Vaata kõiki pakkumisi
22.12.2022
naiste näohoolduskomplekt

50. eluaastaks on kehas toimumas palju muutusi, nii et pole üllatav, et need puudutavad ka meie nahka. Kui sa ei jää aga käed rüpes ootama ja hoiad oma naha eest hoolitsemise pidevalt fookuses, on sul võimalik säilitada nooruslik välimus ja kaunis jume – peaksid teadma vaid mõnda põhilist aspekti, millest järgnevalt juttu teemegi.

Millised protsessid nahas toimuvad?

Umbes selles vanuses langeb östrogeeni tootmine nahas märkimisväärselt, nii väheneb ka kollageeni ja elastiini hulk, mille tagajärjel tekivad veelgi sügavamad kortsud. Nahk muutub õhemaks, tundlikumaks ja kuivemaks, see tundub sageli laiguline (tekitades mulje, et näo ovaal on vajunud allapoole), kaotab oma tooni ja võib tekkida veelgi enam pigmendilaike. Samuti hakkavad kortsud ilmuma kätele. Kõik need protsessid on eriti märgatavad menopausi läbinud naistel.

50. eluaastates naine

Kuidas 50-aastaselt oma näo eest hoolitseda?

Ülalnimetatud vananemisprotsesside peatamiseks peaksite ette võtma järgmised sammud:

  • Pööra senisest enam tähelepanu naha niisutamisele. Niisutamine on selles vanuses eriti oluline ja valida tuleks intensiivsed niisutajad. Ja kui tunned, et nahk päeva jooksul siiski kuivaks muutub, kanna kreemi mitu korda päevas nahale – soovid end ju alati mugavalt tunda!


  • Vali päikesekaitsefaktoriga kosmeetika. Kahjulik päikesevalgus võib esile tuua miimilised kortsud, tumedad laigud ja suurendada märkimisväärselt nahavähi riski. Kõigi nende vältimiseks veendu, et näokreem oleksid rikastatud päikesekaitsefaktoriga ning mõeldud 50+ vanusele – selleks soovitame valida kreemi, mille filter on vähemalt SPF 30.

naine päikeselisel rannal


  • Kasuta kreemja tekstuuriga näopuhastusvahendit. Nagu varasemas eas, nii on ka 50-aastaseks saades väga oluline oma nägu puhastada. Kui oled siiani kasutanud väga vedelat puhastusvahendit, on soovitatav see asendada kreemja tekstuuriga näopuhastusvahendiga. Ideaalis võiks see olla täiendatud toitvate või rahustavate õlidega, et eemaldada meigi jäägid õrnalt, kuid tõhusalt.


  • Ära unusta silmakreemi. See näopiirkond paljastab vananemisilminguid kõige selgemalt – ennetamiseks soovitame kasutada spetsiaalselt silmadele mõeldud kortsudevastaseid kreeme. Tumedate silma-alustega hüvasti jättes ja naha sujuvuse taastades taastub ka sinu nooruslikum ilme.

naine kannab nahale silmakreemi