Kasulikud nõuanded

Millist betoonisegistit osta?

Vaata kõiki segumikserite ja segumasinate toodete pakkumisi
20.02.2020
millist betoonisegajat valida

Väga sageli ei saa ehitust ilma betoneerimiseta teha. Selle ülesandega saavad hakkama mitte ainult spetsialistid, vaid ka kõik, kes soovivad oma kodu uuendada. Selle töö jaoks pole vaja erilisi oskusi, kuid õiged tööriistad - betoonisegistid - muudavad selle palju tõhusamaks. Selliste seadmete mitmekesisus on üsna suur, nii et peate hoolikalt mõtlema, millist betooni segumasinat osta. Meie näpunäiteid teevad selle valiku lihtsamaks.

Kuidas valida betooni segumasinat?

Selle seadme valimisel on kõige olulisem mõelda oma vajadustele ja seejärel pöörata tähelepanu mõnele olulisele nüansile.

Tüüp

Selle töö jaoks on põhimõtteliselt kahte tüüpi tööriistu - käsisegistid ja betoonisegistid. Igal neist on oma eelised:

  • Käsisegistid on kompaktsed ja kerged. Selle tööriistaga saate hõlpsalt segada eri tüüpi segusid. Kuigi selline tööriist on odavam, tuleks siiski mõista, et sellised segistid pole tavaliselt eriti võimsad ja funktsionaalsed. Lisaks tuleb segamisnõui eest ise hoolitseda. Sel põhjusel on soovitatav käsisegistid valida lihtsamate tööde jaoks.
  • Betoonisegistid on sageli võimsamad ja mõeldud spetsiaalselt betooni jaoks. Spetsiaalses konteineris segades saab segu mugavalt õiges kohas ära visata - paljudel sellistel seadmetel on selleks otstarbeks mugavad veorattad. Kuigi selline segisti nõuab natuke rohkem investeeringuid, tasub see end ära, kui on vaja tihti betoneerida.


Mahutavus

See aspekt sõltub teie individuaalsetest soovidest ja töö iseloomust. Suurema mahutavusega betoonisegistiga saate kohe rohkem segu valmistada, kuid see võib osutuda keeruliseks, kui peate selle teise kohta viima. See on põhjus, miks seda seadet pakutakse sageli kompaktsemas suuruses. Tavakasutamiseks piisab tavaliselt 120–190 liitrisest betoonisegistist. Professionaalseks kasutamiseks suurtel aladel võib vaja minna suuremaid betoonisegisteid.

Võimsus

Jällegi sõltub lahendus teie vajadustest. Mida võimsam on segisti, seda tõhusam on töö, kuid on väga tõenäoline, et peate ka sellise võimsuse eest rohkem maksma. Kuni 700W võimsusega segumasinad sobivad tavaliselt ideaalselt koju või harvemaks kasutamiseks ning muudel juhtudel võib kaaluda ka võimsamaid mudeleid.

Kaal ja mõõtmed

Need aspektid on olulised ainult siis, kui uut tööriista on vaja transportida või ladustada. Veenduge, et see sobib teie garaaži või panipaika, mõelge, kas see sobib sõidukisse või otsige kergesti transporditavaid mudeleid.

Täiendav kaitse

Malmiga tööriistad on eriti populaarsed - väidetavalt kestavad need kauem. Hammasratta kaitsega seadmed pakuvad ka lihtsamat hooldust ja vähem aega. Kuigi need pole olulised omadused, on ka neid kasulik teada.

Betoonisegisti hooldus

Selleks, et uus betoonisegisti püsiks kaua, on oluline pöörata piisavalt tähelepanu selle hooldusele. Pärast iga kasutamist peate trumli puhastama, et vältida ummistunud ja raskesti eemaldatavaid betoonijääke. Betoonisegisti puhastamiseks peaksite meeles pidama järgmisi samme:

  • Kui töö on lõppenud, on soovitatav lisada vett ja kruusa ning seejärel betoonisegisti sisse lülitada. Mõne minuti pärast tuleb see segu välja valada ja trumli seintest järelejäänud betoon eemaldada veega, kasutades kõrgsurvepesurit.
  • Kui ülaltoodud protseduur ebaõnnestub ja trumli servades on endiselt tsementi, võite kasutada sepistatud või käsitsi suruõhuvasarat. Mis kõige tähtsam - ärge kasutage labidat ega muid tooteid, mis teie arvates nendele tööriistadele sobivad - need võivad trumlile korvamatut kahju tekitada ja kahjustada teie betoonisegisti.
  • Kui segumasin on pikka aega tähelepanuta jäetud, võib osutuda vajalikuks keerulisem puhastamine soolhappega. Järgides tootja juhiseid ning hoolitsedes kaitsekinnaste ja näomaski kandmise eest, peate trumli siseküljele lisama lahjendatud soolhappe lahust, laskma sellel betooni imbuda ja seejärel korrake ülaltoodud puhastustoiminguid.

Järgides neid hooldusnõuandeid ja pöörates tähelepanu betoonisegisti valimise kõige olulisematele kriteeriumidele, naudite aastaid kergemat betoonitööd.

Kuidas hindate seda postitust?