Kasulikud nõuanded

Millised ohud peituvad ebakvaliteetses lapsevankris?

Vaata kõiki vankrite ja jalutuskärude pakkumisi
14.02.2020
lapsevankriga jalutav ema

Ema ja isana tahame alati oma lapsele kõige paremat. Üheks oluliselt väärtuseks on meie jaoks lapse ohutus, mille suudavad tagada vaid õigesti valitud kvaliteetsed esemed ja last ümbritsev keskkond. Nii kehtib ka lapsevankri kohta - ebakvaliteetne lapsevanker võib tekitada nii vanemale kui ka lapsele üsna palju probleeme.


Mis on peamised lapsevankri omadused, millele peaksid tähelepanu pöörama?

Vankri üldine kvaliteet

Kas kujutaksid ette, et oled lapsevankriga parasjagu tänaval jalutamas ja järsku tuleb vankril ratas ära? Või vankri ehitus ise kukub kokku? Kindlasti tuleks sellest palju kisa ja kära lapse poolt ja suurt peavalu Sinult. Seetõttu tuleks tagada, et vankrirattad oleksid tugevasti kinnitatud ja vankri üldine ehitus stabiilne ja vastupidav.

Vastupidavus

Kui oled ostnud lapse jaoks lapsevankri, siis kindlasti eeldad, et see peab kauem vastu kui paar kuud või aasta. Vastasel juhul peaksid välja käima jällegi suuri summasi, et leida uus käru, millega kaasneb uus mure, et kas uus vanker on vastupidavam. Selleks tuleb samamoodi veenduda, et vanker oleks toodetud usaldusväärse brändi poolt, kes on ka teiste reaalsete ostjate poolt hinnatud kõrgelt.

Mugavus

Selleks, et laps tunneks ennast vankris piisavalt mugavalt, on vaja veenduda vankri osa mugavus, kus laps parasjagu tukastama või olema peab. Kui laps tunneb ennast ebamugavalt ehk ase on lapse jaoks liiga kõva või vastupidiselt liiga õrn riie tekitab lapses tunde, nagu ta kohe kukuks läbi vankri, siis ei saa ka laps magama jääda ning suure tõenäosusega annab sellest Sulle ka märku. Seetõttu veendu, et vankri magamisase oleks piisavalt pehme ja vastupidav.

Ilmastikutingimustele sobivus

Laps vajab värske õhu käes olemist igapäevaselt, isegi kui ilmastikutingimused ei ole parasjagu kõige meeldivamad. Näiteks kui tegu on väga vihmase ilmaga ning vankri materjal vett läbi laseb, siis laps annab kindlasti nuttes sellest märku. Samamoodi ka temperatuuridega - külmal ajal peaks vanker tagama lapsele sooja olemise ning suvel peaks vanker olema kindlasti hingav, et laps vankris üle ei kuumeneks. Selleks kontrolli enne vankri ostu, mis omadustega materjal vankril on. Õnneks saab vankri veepidavust reguleerida ka vankri jaoks mõeldud keebiga.

Vankri rattad ja maastiku tingimused

Kui on plaan lapsega jalutada maastikel või raskemates tingimustes, oleks mõistlik valida suurte ratasega lapsekäru. Liiga väikesed rattad võivad kergesti jääda kuskile kinni ning käru imekergelt ümber kukutada. Kui aga plaan on pigem püsida stabiilsel kõnniteel, siis sobivad hästi ka väiksemad rattad. Talvisel ajal oleks ideaalne, kui valida saaks selleks ka vastavad mustriga rattad.

Lapse kaal 

Kui vankrile ei ole juurde märgitud, mis on maksimaalne lubatud lapse kaal, siis on see kindlasti ohumärk. Iga vanker ei sobi teatud kaaluga lapsele, mistõttu on oluline see enne ostu üle kontrollida. See võib olla ka sageli põhjus, miks vanker ei ole piisavalt vastupidav - lapse kaal on lihtsalt vankri jaoks liialt suur. Seetõttu peaksid veenduma lapse kaalus nii hetkel kui ka tulevikus ning seda vankri valimisel arvestama.

Pagasiruum

Iga kvaliteetse käru tootja peaks arvestama, et kui Sul niigi on parasjagu käsil suure vankri lükkamine, siis Sul ei ole võimalik käes hoida näiteks suurt poekotti või muud sarnast, mis muudaks käru juhtimise keerulisemaks. Kindlasti järgi, et kärul oleks olemas nii-öelda pagasiruum, kuhu ülejäänud esemed paigutada.

Muud lisafunktsioonid

Kui Sul on näiteks perre sündinud kaksikud, siis peaksid valima nendele vastava vankri. Kahe eraldi vankriga jalutamine võib osutuda ääretult keeruliseks, mistõttu oleks mõistlik soetada kaksikute jaoks mõeldud käru või siis spetsiaalsed tarvikud, mis laseks vankrid omavahel ühendada. Kvaliteetsel lapsekärul võiks olla lisaks veel pudelihoidja ja muud lisafunktsioonid, mis muudaksid lapsega jalutamise mugavamaks ja kergemaks. Disain küll vankri kasutamise ohutust ei määra, kuid suure valiku seast on ikka hea valida just selline mudel, mis endale parasjagu sobib ja meeldib.


Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?