Kasulikud nõuanded

Mille poolest erinevad kreemid teistest nahahooldustoodetest?

Vaata kõiki näokreemide pakkumisi
21.10.2019
näokreemid, õlid, emulsioonid, geelid ja essentsid

Kõigil, kes natuke oma naha eest hoolitsevad, on olemas kreemide kollektsioon, mis võib meie nahka toita, niisutada, kaitsta ja muul viisil tervisliku väljanägemise heaks aidata. Kuid tänapäeval võime leida mitmeid alternatiivseid hooldustooteid, mis pole vähem tõhusad ja kasulikud meie nahale. Seekord räägime peamistest erinevustest nende ja kreemide vahel.

Seerum

Kreemi ja seerumi erinevuse proovimisel tuleks esmalt kaaluda nende täidetavaid funktsioone - kui kreemi saab kasutada mitme probleemi korral, keskendub seerum (aka essents) ainult ühele neist. Kuid samal ajal on mõju erinev: seerumi kasutamine tõrkeotsingul (näiteks vitamiinipuudus või naha kuivus) võib olla kauakestev ja kreem on sageli efektiivne seni, kuni seda kasutatakse päevast päeva. Sellepärast kasutatakse neid tooteid koos - kui nende eesmärgid kattuvad, annavad need väga käegakatsutavaid tulemusi.


Kuna seerum ei sisalda lipiide, pole soovitatav seda üksi kasutada. Samuti pole vajalik (ja isegi mitte soovitatav) seda vahendit regulaarselt kasutada, vastasel juhul võivad suures koguses toimeained muutuda enam mitte kasulikuks, vaid kahjulikuks. Täpsed terminid erinevad toodete kaupa, kuid tavaliselt on soovitatav seda toodet kasutada umbes poolteist kuud aastas, rakendades seda igal teisel päeval või vaid paar korda nädalas.

Essents

Kreemi ja essentsi erinevust on tõesti lihtne selgitada, kuna see on tegelikult sama toode. See toode on mõeldud peamiselt niisutamiseks ja erineb ainult konsistentsilt - kuna essents ei sisalda rasva, on see "kergem" ja seetõttu nahka imenduv. Samuti võib see julgelt asendada tavalisi niisutavaid kreeme, kui väldite rasusema naha või muude põhjuste tõttu raskemat tekstuuri ja läiget.

Geel

Tuleks võrrelda nende konsistentsi, et näha, kuidas kreem erineb geelist. Geel on sageli poolläbipaistev (ja isegi värviline) ning selle tekstuur meenutab tarretist - see ei tundu olevat tahke ega vedel. Enamik neist toodetest põhineb veel ja me ei märka koostisosade hulgas kunagi ühtegi õli, mida võib mõnikord leida osadest näokreemidest. See tähendab, et geel on piisavalt kerge konsistentsiga ja imendub seetõttu kiiresti nahka, jätmata jälgi. Neid tooteid soovitatakse sageli kasutada soojadel aastaaegadel ning rasuse naha omanikud hindavad neid kõrgelt.


Emulsioon

Emulsiooni ja kreemi erinevuse selgitamine ei üllata - ikka ja jälle tuleks märkida nende toodete järjepidevust. Emulsioonid on sageli pisut kergemad, imenduvad ja seetõttu mitte koormavad - mistõttu neid valitakse sageli soojadeks aastaaegadeks, samas kui kreemid sobivad eriti külmemateks aastaaegadeks. Emulsioone võrdsustatakse mõnikord kreemidega, kuid tegelikult võivad nende eesmärgid märkimisväärselt erineda, seetõttu on alati soovitatav lähemalt uurida iga toote koostist ja funktsioone.