Kasulikud nõuanded

Mille järgi valida epilaatorit ja mis on selle eelised?

Vaata kõiki epilaatorite pakkumisi
16.07.2021
epilaatori kasutamine

Epilaatorid olid esmalt vedrumehhanismiga karvade eemaldajad, kuid nüüdisaja epilaatoritel on mitu keerlevat metallplaati, mis karvu juurtest välja kitkuvad. Mida rohkem pintsette epilaatoril on, seda rohkem karvu ta korraga eemaldada suudab – see aga võib olla paljude jaoks väga valus. Mitmed naised leiavad, et pärast epileerimist on karvade tagasikasv aeglasem ja ühtlane. Mudelite valik ulatub juhtmega ja juhtmevabadest kuiv-märg epilaatoriteni, mida võib vabalt kasutada ka vannis või duši all. Aga milline on parim epilaator? Vastuse sellele küsimusele leiad, kui mõtled enda jaoks läbi järgnevad aspektid.

Mida epiaatorit valides silmas pidada?

Kas soovid epileerida kuivalt või märjalt?

Üldiselt toimib kuivalt epileerimine kõige tõhusamalt, kuid tehnoloogia muutub kiiresti. Kõige uuemad epilaatorid töötavad hästi ka duši ning voolava vee all. Sellel on ka omad plussid – vähem valu, pestav epilaator, karvad on läinud ning need on juhtmeta.

Epilaatorid on müügil juhtmetega ja ilma, taaslaetavad ning patareitoitega mudelitena. Taaslaetavaid epilaatoreid peetakse parimateks, ent need on ka kallimad. Kui plaanid epileerida tihti, on see parem valik kui patareide peale raha kulutamine.

epilaator

Kui tihedalt asetsevad pintsetid?

Need eemaldavad karva juurest saati. Epilaatori kasutamine on lihtne, kuid aeganõudev. Kuid seda ainult alguses. Mida rohkem pintsette, seda vähem epileerimine kestab ning seda valusam see ka on. Ent valu ei kesta kaua.

Millist kehaosa epileerida soovid?

Epilaatorit kasutavad naised eelkõige jalakarvade eemaldamiseks, ehkki seda saab kasutada ka muudel kehaosadel. Saadaval on epilaatorid, millel on vahetatavad otsikud erinevatele kehaosadele. Kui planeerid epileerida raskesti ulatuvatest kohtadest, on soovitav osta väike epilaator. Mõned epilaatorid jälgivad naha kontuuri - sellega on kerge saada parimat tulemust ning on kõvasti mugavam.


Valu

Epileerimine võib olla valus eriti neile, kes varem epilaatorit kasutanud pole. Seda seetõttu, et epileerimisel tõmmatakse karvad ära juurtest. On mitu võimalust, kuidas ebavajalikku valu vältida. Nii kaenla aluste karvade, näokarvade kui bikiinipiirkonna jaoks on erinevad otsikud, mis muudavad valu talutavaks.

Kiirus

Uuematel epilaatoritel on võimalik valida kahe kiiruseseade vahel, ent on mudeleid, millel on ainult üks kiirus. Kui soovid epilaatorit kasutada ka tundlikematel kehaosadel, on soovituslik omada mitme erineva kiirusega masinat. Sel viisil saad reguleerida ka valuhulka.

Valgustus

Sisseehitatud valgustusega epilaatorite kasutamisel on kergem näha varju jäänud tõmbamata karvu. See on vajalik kui soovid saada lahti ka karvadest, mis on lühikesed ning õhukesed.

Hind

Karvade juurest eemaldamine ei pea olema hirmkallis. Epilaatorite hinnad jäävad keskmiselt 30 – 130 € vahele. Mida rohkem on epilaatoril erinevaid programme, seda kallim see ka on. Et epilaatori peamine ülesanne on siiski karvade eemaldamine, saavad ka 30 € epilaatorid selle tööga imehästi hakkama.

epilaatori kasutamine

Miks eelistada epileerimist raseerimisele?

  • See on odavam kui vahatamine – pärast epilaatori ostmist ei ole vaja külastada kalleid salonge ega kulutada raha kalli vaha peale.
  • Epilaator on raseerimisest taskukohasem – raseerijate ja raseerimisgeeli peale kulub kokkuvõttes rohkem raha kui epilaatori peale.
  • Õrna naha jaoks on epileerimine ideaalne – vahatamine ja karvaeemalduskreemid võivad põhjustada ärritust.
  • Pärast esmakordset kasutust on epilatsioon palju vähem valulik kui vahatamine.
  • Epileerimise peale kulub tunduvalt vähem aega kui raseerimisele, vahatamisele ning karvaeemalduskreemidele – enamus naisi epileerib iga 2-3 nädala tagant ning tagasikasv on pehmem ja siledam.

Fotoepilaator

Fotoepilatsioon on praegu kasutatavatest karvaeemaldusviisidest kõige efektiivsem, kuna eemaldab karvad jäädavalt ja ei kahjusta naha struktuuri. Protseduuri saab teostada nii näol kui kehal erinevas vanuses naistele ja meestele.


Karvade eemaldamine fotoepilaatoriga on lihtne – laserimpulss neeldub karvasibulas, mille tulemusena karvasibul hävineb ja see karv enam tagasi ei kasva. Pärast igat epileerimist kasvab tagasi märkimisväärselt vähem karvu. Kuna karvad kasvavad kolmes faasis ja epilatsioon toimib ainult karva aktiivses kasvufaasis, on soovitud tulemuse saavutamiseks vaja teha kokku 4-6 protseduuri (vajalike protseduuride arv on individuaalne ning sõltub nahatüübist ja karvade struktuurist, samuti vanusest, soost ning hormonaalsest seisundist). Protseduure teostatakse iga 6 nädala tagant.

fotoepilaator

Klientidele meeldib see postitus

3/5
2 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?