Kasulikud nõuanded

Tööriistakuurid: mida saab nendesse veel mahutada?

23.03.2021
tööriistad tööriistakuuris

Kui soovite tagada hoovis või aias korraliku keskkonna, samal ajal mugavalt hoiustades hooldamisel kasutatavaid olulisemaid esemeid, kasutatakse hoiustamisel abiks tööriistakuuri/aiamaja. Nagu nimigi ütleb, hoiustatakse aiatööriistu tavaliselt sellises hoones, kuid tegelikult on selle kohandamiseks palju muid võimalusi. Milleks saaks veel selliseid hooneid kasutada?

Aiatarvikud ja aia hooldamise vahendid

Tavaliselt on tööriistakuurid piisavalt mahukad, et mahutada peale väiksemate tööriistade ka palju suuremat aiatehnikat. Tööriistakuur sobib muruniidukitele, aiatraktoritele, hekilõikuritele või mis tahes muudele kasutatavale aiaseadmetele. Lisades kuuri seintele täiendavaid riiuleid, saate veel hoiustada väikeseid tarvikuid (näiteks naelu või mehaanilisi tööriistu), mida on sageli vaja ehitus- või remonditööde jaoks. Teisisõnu, siia saate paigutada kõike, mida tavaliselt hoiate keldris või garaažis.

aiatööriistad puitpõrandal

Küttepuud

Küttepuude hoiustamine on samuti populaarne tööriistakuuride kasutusviis. Enamasti hoiustatakse küttepuid kuuri välisseina vastu, katuseviilu all või spetsiaalse, kuurist väljaulatuva seina all. See tagab hea ventilatsiooni ja visuaalselt ei võta sellised küttepuud aias palju ruumi ega pööra liiga palju tähelepanu. Küttepuid saate ladustada samamoodi ka tavalises majas või selle välimisel küljel, vajalikud tarvikud on selleks kaubanduses täiesti olemas.

Hooajavälised esemed

Tööriistakuuri saab kohandada lisaks aktiivses kasutuses olevatele riistadele ka esemete hoiustamiseks, mida vastaval hooajal ei kasutata. Näiteks talveperioodil saate külma ilma pelgava välimööbli, grillimistarvikute, jalgrataste, kalapüügivahendite või aiakaunistuste "majutamiseks" ning suvel saab talviseks meelelahutuseks panna kelke, suuski või muid tooteid.

Kui maja on piisavalt avar, saate selles kõiki selliseid esemeid korraga hoida - kõige tähtsam on hoolitseda nende mugava ja mõistliku korralduse eest, et saaksite vajadusel kiiresti jõuda kasutatavate esemeteni. Tööriistakuure leidub väga erinevates suurustes, nii et enne nende ostmist peaksite hoolikalt läbi mõtlema, kui palju ruumi oleks teil vaja ja mida kavatsete sellises hoones hoiustada.


Asjad, mida tahaksite õues peita

Õuekeskkonna esteetilisuse saavutamisel soovite, et igal esemel oleks oma koht ning õu mõjuks visuaalselt kaunis ja korralik. Sellistes olukordades võib kasutada ka aiatööriistade varjualuseid. Need sobivad ideaalselt prügikastide, konteinerite ja isegi kompostikastide peitmiseks. Kuigi aiatööriistade varjualuseid on samuti erinevaid stiile, sobib tööriistakuur/aiamaja visuaalselt siiski pisut paremini. Kõiki eelmainitud hooneid ja varjualuseid on erinevaid stiile ja suuruseid, mille seast saate valida endale parima.

Tööriistakuuri katuse kohandamine

Mõnel tööriistakuuril on ka lisakatus - selliseid kuure saab kohandada väga erinevatele vajadustele. Näiteks võite siin hoida küttepuid või kaitsta jalgrattaid ja muid sõidukeid lühikese aja jooksul vihma eest. Võite ka lauad toolidega üles panna et luua pisike, hubane suvine varjualus sumedate õhtute nautimiseks.

Lisaks loob nende struktuuride katmine PVC-kile või polüetüleenplekkidega miniatuurse kasvuhoone laadse lisaruumi, kus saate kasvatada mitmesuguseid taimi. Seejärel on oluline valida asukoht, millel on viljakas muld.

aiakuur koos istumisnurgaga

Ebatavalised lahendused

Aiatööriistade maja saab kohandada ka vähem standardsetel eesmärkidel, näiteks mitmesuguste esemete hoiustamiseks. Võite luua endale või lastele hubase vaba aja veetmise nurga - kui ilm on halb aga ei soovi toas aega veeta, on teil võimalus vähemalt natukene keskkonda muuta. Sellises aiamajakeses saate mängida lauamänge või lihtsalt hea raamatuga lõõgastuda. Lisaks võib kvaliteetse tööriistamaja muuta lemmikloomade suviseks elukohaks, kui kasvatate küülikuid, merisigu või linde.

Ilmselt ei pea teie aia tööriistakuur kindlasti ilma eesmärgita seisma. Isegi kui teil pole palju tööriistu, saate vaba ruumi kasutada mõtestatult, iseenda fantaasial pole piire!

Klientidele meeldib see postitus

5/5
2 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?