Kasulikud nõuanded

Matkavarustus, mida pikemale automatkale kaasa võtta

Vaata kõiki matkavarustuse pakkumisi
25.02.2020
automatk ja telkimine

Kogu perega või sõpradega pikemale matkareisile minnes on see ettevõtmine alati põnevust tekitav, kuid samas ka muret - kas kõik asjad said ikka kaasa ning kas kogu matk on varustatud nii, et keset matka ei teki probleeme? Seetõttu on alati mõistlik olla varustuses kindel - siin on peamised esemed, mida automatkale kaasa võtta.

Telk

Matkale minnes ei kujuta ilmselt keegi telgita magamist ette - autos magamine on ju ebamugav ning lageda taeva all võib samuti mõndadel juhtudel võõras riigis või kohas olla ebaturvaline ja ebameeldiv. Vastavalt ilmastikule tasuks valida kvaliteetne telk. Nimelt kui plaan on suvel siis tasuks kindlasti soetada UV-kiirguse kaitsega telk ning talvel niiskuskindel telk. Telgi suurus sõltub seltskonna suurusest - kui plaan on matkata kahekesi, siis arvatavasti suurt peretelki tarvis ei ole. Telke on olemas ka erinevates kujudes, millest oleneb omakorda telgi kokkupanek, paigaldamise raskus ja selle transportimine.


Magamiskotid ja madratsid

Peale pikka päeva tasuks kindlasti investeerida ka heasse unekvaliteeti - seda siis pehme madratsi ja sooja magamiskotiga. Magamiskotte on olemas nii kookonikujulisi kui ka tekikujulisi. Nimelt viimast on võimalik teha lahti tekiks, kuid kasutada ka magamiskotina, kuid kookoskujulised mudelid on üldiselt soojemad. Kuna maapind on tavaliselt kõva, siis tasuks alla soetada pehme madrats - näiteks täispuhutav mudel, mida on kerge transportida oma kompaktsuse tõttu. Kindlasti ära unusta ka patja.


Matkanõud ja külmutuselemendid

Kuna matkale minnes üldiselt ei pruugi alati lähedal poodi või söögikohta olla, siis tasub toit ise kaasa võtta. Kuna enamus toitu vajab säilimiseks külmemat temperatuuri, siis hästi sobivad autosse väikesed autokülmikud ja külmutuselemendid nii söögi kui ka jookide jaoks. Või kui olete kaasa võtnud kuivaineid või grillimiseks liha, siis tasub ka võimaluse korral võtta kaasa minigrill või matkapliit ehk priimus juhul, kui lõkke tegemine on peatumise kohas keelatud. Kindlasti tuleks eelistada ühekordsete nõude asemel korduskasutatavaid ja kergesti pestavaid matkanõusi, termoseid jne. Viimased sobivad hästi näiteks supi, tee või mõne muu vedeliku jaoks.