Kasulikud nõuanded

Parimad mänguritoolid: TOP valikud 2023. aastal

Suur valik mängurite toole
04.01.2023
mänguritool laua taga

Tõelised mängurid võivad kinnitada, et võiduks on vaja peale osavuse ja kiire arvuti ka kvaliteetset ja mugavat tooli. Sel eesmärgil valmistatakse spetsiaalseid gamer toole, mis on suunatud tõhusamale mängimisele ja paremale enesetundele. Kui sul pole neid veel näha õnnestunud, võib see saada uue aasta avastuseks!

Mänguritool: mis on selle eelised?

Mänguritoole võib lõputult ülistada, kuid on paar olulist ja erakordset mugavust, millest me järgnevalt juttu teemegi.


Ergonoomiline disain: Me kõik teame, et pikk istumine põhjustab sageli tervisehädasid, väga tihti kimbutavad vale kehaasendiga seotud probleemid ja seljavalud. Mänguritoolid aitavad neid probleeme vältida, sest toolide disain on läbi mõeldud pisimate üksikasjadeni.

mänguritool arvutilaua taga

Maksimaalne mugavus: Kui arvad, et ka tavaline tool on üsna mugav, siis ei ole sa veel mänguritooli jõudnud proovida! Enamikel mudelitel on täiendavad vöökoha- ja peatugi, kuid ka nendeta möödub aeg neis toolides märkamatult – kui osaled pikkadel mänguturniiridel, hindad seda eelist kindlasti.

Kohaldub isiklike vajadustega: Kõrgus, käetoed, seljatugi – praktiliselt iga osa saab reguleerida enda järgi. See tagab mugavuse ja universaalsuse, mis on eriti kasulik siis, kui tooli tuleb jagada ka teiste kasutajatega.

Miks soovitatakse mänguritoole kõigile?

Harrastajad ja professionaalsed mängurid kulutavad palju tunde virtuaalmaailmas, kuid enamikule meist on arvuti seotud ikkagi tööga. Pidev arvuti kasutamie ongi põhjus, miks paljud on kaela- ja seljavaludega hädas. Pea meeles, et mänguritoolid sobivad kõigile, kes peavad arvuti taga palju aega veetma – nii lastele kui ka täiskasvanutele on võrdselt vajalik õige kehahoiak ja hea enesetunne.


Millist mänguritooli vajad?

Kui otsustad soetada mänguritele kohandatud tooli, ootab sind üsna lai valik, kuid on kindlad omadused, millele tooli valima asudes keskenduda:

  • Korralik toestus. Ergonoomilisest disainist kui mänguritoolide eelisest oleme juba rääkinud. Kuid millised on disaini kõige olulisemad detailid? Soovitatav on valida sellised toolid, mida on võimalik kohandada isiklikele vajadustele ja mida saab reguleerida – kõrgusest käetugedeni. Äärmiselt oluline on hea toestus kaelale ja kehale ning seljatoe sobiv kumerus.
  • Käetoed. Arvuti taga mistahes toolil istudes on ülimalt oluline käte mugav asend. Seetõttu peaksid valima mänguritooli, millel on mugavad käetoed, mis pakuvad küünarnukkidele piisavat tuge. Muide, kõige parem, kui ka käetoe kõrgus on reguleeritav. Mõnel mänguritoolil, näiteks konsooltoolidel, ei pruugi käetugesid üldse olla. Kõik on hästi, kui pole plaanis pikalt sellisel toolil klaviatuuri või arvutihiirt kasutades istuda.

mänguritool käetugedega

  • Kasutaja omadused. Igal mängurite toolil on teatud kaalupiirangud (mõnel juhul ka pikkusest tulenevad piirangud), nii et pead veenduma, et iga pereliige mahub soovitatud mõõtudesse. Need on enamasti piisavalt suure varuga, kuid teatud ettevaatus tuleks kasuks.
  • Mõtle ka materjalile. Tavaliselt on mänguritoolid kaetud kunstnahaga, mõnikord sünteetilise mikrokiuga. Turult võib leida ka naturaalse nahaga valikuid, kuid see lahendus tõstab märkimisväärselt tooli hinda. Enamikul juhtudel sobib kõige paremini kunstnahk. Kõige tähtsam on uurida materjali kvaliteeti ja selle omadusi. Nendest omadustest üks olulisemaid on hingavus. Mida hingavam materjal, seda paremini tunned end sellel istudes.


  • Disain. Tõelised mänguritoolid üllatavad erksate värvide ja mängulise kujundusega, kuid sellised lahendused ei pruugi sobida iga sisustusega. Sellisel juhul oleks otstarbekas leida alternatiive ja kohandada mänguritooli värv mõnevõrra ruumis oleva ülejäänud mööbliga.
  • Mõõdud. Selle aspekti tähtsus sõltub toa suurusest: kui ruumi tuleb hoolikalt planeerida, tuleks valida pigem kompaktne mänguritool. Teistel juhtudel ei ole tarvis ennast piirata. Mida suurem, seda mugavam tool!
  • Rattad. Kui sulle on tähtis, et tool ei kriibiks põrandat, vali kummist ratastega tool. Plastikrattad (enamasti väga odavatel toolidel) võivad põhjustada ebamugavust, kuid kui paned tooli alla katte, saad selliseid probleeme vältida.

arvutitooli rataste all on põrandamatt

  • Lisafunktsioonid. Mõnel juhul võivad mänguritoolide pakutavad erinevad funktsioonid osutuda väga kasulikuks, alates nutikatest, lõpetades täiesti lihtsate lahendustega – pead lihtsalt otsustama, mida täpselt vajad. Võib-olla meeldib sulle istudes juua kohvi, karastusjooke, sellisel juhul on sul kindlasti vaja spetsiaalse topsihoidjaga tooli. Need, kes mängivad konsoolidega, tunnevad rõõmu tooli käetugedesse paigaldatud USB-pesadest, mis võimaldavad mängukonsoole mugavalt laadida. Mõningatel uusimatel mängutoolide mudelitel võib olla ka integreeritud nutikad 3D-helisüsteemid, mis sünkroonivad heli konsoolidega ja võimaldavad kõrvaklappidest loobuda.


  • Mänguritooli hind. Mänguritoolide hinnad võivad erineda mitmekordselt, seetõttu tasub veenduda, milliseid lisaeeliseid sa antud hinna eest saad. Kõige kallimad mudelid valmistatakse eriti mugavast, vastupidavast materjalist ja need pakuvad rohkem funktsioone – sellise mängurite tooli hind vastab kvaliteedile, kuid lõplik otsus jääb siiski sulle. Professionaalsed mängurid on sageli mugavuse nimel valmis kergendama ka rahakotti, vastasel juhul tuleb otsida alternatiive.

Mänguritoolid sobivad suurepäraselt igaühele, kes soovib pikka veeta aega mugavalt arvuti taga. Tutvu kaup24.ee e-kaupluse valikuga – siit leiad erinevad kampaaniatooted ja väljamüügid, mille ajal on mänguritoolid tunduvalt soodsama hinnaga. Kindlasti loe ka lähemalt, kuidas valida endale parimad mängurikõrvaklapid.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?