Kasulikud nõuanded

Magamistoa valgustamise ideed: kuidas planeerida magamistoa valgustust?

28.01.2021
valgusküllane magamistuba koos moodsate rippvalgustite, puidust detailide ja taimedega

Funktsionaalne valgustus magamistoas on hea puhkamise võti. Kui teete õige valiku, loob see meeleolu igaks tegevuseks ja emotsiooniks. Voodis lugejad vajavad lugemislampi. Pimedas muusika kuulajatele või lihtsalt esteetikutele sobiks dimmeriga või hubaste LED-ribadega valgustid. Anname nõu, kuidas vältida ruumi ülekoormamist ja valida teile kõige sobivamad valgustid.

hubane magamistoa valgustus koos valgusketi ja küünaldega

Valgustus magamistoas, kuidas mitte üle pingutada?

Valgustuse valimisel on oluline ruumi mitte üle koormata erinevat tüüpi valgustitega, mis ei täida ühtegi vajalikku funktsiooni. 10-15 ruutmeetri suuruse väikese ruumi jaoks peaks piisama 2-3 valgusallikast. Magamistoas olevad valgustid peaksid olema väga funktsionaalsed, kuid nagu üldise kodu sisustuse loomisel, tuleks valgustuse tüübi valimisel silmas pidada ka hubasuse aspekti.

heleda valgusega laualamp magamistoas öökapil

Esiteks tehke enda jaoks selgeks, millist valgustust vajate. Saate seda hõlpsalt teha, vastates järgmistele kontrollküsimustele:

  1. Kas armastate voodis lugeda?
  2. Kas ruumis on riidekapp või on garderoob iseseisev ruum?
  3. Kas teil on öökapp?
  4. Kas toas ripub peegel?
  5. Kas ruumis on tualettlaud?

Kui armastate lugeda – eraldi valgustus

Kui voodis raamatu lugemine on teie õhtuseks rituaaliks, peaksite selle jaoks sobiva valgustuse muretsema. Teie ees seisab järgmine valik – seinavalgustid, klambriga lambid ja öökapilambid.

Seinavalgustid. Seda tüüpi valgustid paigaldatakse voodi mõlemale küljele. Voodi peaks asuma lampide vahel. Ärge mingil juhul paigaldage valgustit voodi kohale, valgus langeb otse näole, mis muudab teid väsinuks ja mugemise ebamugavaks.


Laualambid. Üsna tavaline magamistubade valgustusviis. Kui valite laualambid, peaksite seinalampidest loobuma. Vastasel juhul on valgust liiga palju ja voodi ümbrus tundub liiga üle koormatud. Ärge valige liiga kõrgeid lühtreid, eriti kui ka öökapp, millele valgusti asetate, on samuti kõrgem.


KlamberlambidKui te pole veel otsustanud, millist tüüpi magamistoas olevaid lampe soovite või pole veel öökappi, saate valida klambriga lambi. See kinnitub voodi külge ja sobib ideaalselt neile, kellele meeldib õhtuti raamatut lugeda. EE doesnt have these product cards. Will these be deleted?

Kas vajate valgustusega garderoobi?

Vastus on selge – kahtlemata jah. Kui kapp paigaldatakse eraldi ruumi, muutub valgustus iseenesestmõistetavaks. Kuid sisseehitatava kapi soetamisel või nišši paigaldamisel jääb garderoobi valgustus sageli tähelepanuta. Kapi valgustus on eriti kasulik, kui kapp asub aknast kaugel või kui põhiruumi valgustus selleni ei küündi. Kappide valgustamiseks sobivad kõige paremini laevalgustid. Valige reguleeritavad valgustid, nii on teil võimalik suunata valgusvihk otse kapile.

Kui kapp paigaldatakse eraldi ruumi, on parimaks lahenduseks süvistatavad valgustid. Väikeses toas on seda tüüpi valgustid eriti mugavad. Kus on rõivaid, seal on tolmu, nii ei tule teil pärast süvistatavate valgustite paigaldamist kordagi muretseda tolmu pärast. Samuti saate kindel olla, et ülemistele riiulitele esemeid laadides ei takerdu te suure rippvalgusti otsa.

avar kreemikates toonides valgusküllaste lagede ja sisseehitatud valgustitega magamistuba

Täiendavad valgustusideed

Kui magamistoas on peegel või teil on tualettlaud, võite kaaluda ka lisavalgustust.Peeglile sobib kõige paremini väike seinalamp või suunatava peaga põrandalamp. Tualettlaua valgustuse valimisel võtke arvesse laua suurust ja paiknemist ruumis. Kui see asub otse laualambiga öökapi kõrval, siis ei tasu valida veel laualampe.

põrandalamp magamistoas tualettlaua kõrval lisavalguse andmiseks

Sama lugu on ka seinavalgustitega - kui sellised on juba voodipeatsi juurde paigaldatud, näeb lisa- seinalamp toas välja ülepakutud. Kui maja on suurem ja ruumi on suurema peegli jaoks, sobib siia ideaalselt  põrandalamp. Hubase valguse nautlejale soovitame kasutada juba eelnevalt mainitud LED-ribade valgustuse lahendust.