Kasulikud nõuanded

Laste kirjutuslauad: millele valides tähelepanu pöörata?

Vaata kõiki pakkumisi
25.07.2019
kirjutuslaud arvuti, tooli ja taimedega

Kirjutuslaud on koolilapse elu äärmiselt oluline osa - see võimaldab ette valmistada kodutöid, omandada uusi teadmisi või lihtsalt vaba aega veeta. 

Kõik need tegevused nõuavad vähemalt paar tundi päevas, seega on väga oluline tagada, et lapse laud vastaks tema vajadustele: see on oluline mitte ainult mugavuse, vaid ka tervise seisukohast.

Võttes arvesse alltoodud näpunäiteid, saad valida oma lapsele kirjutuslaua, mis võimaldab õppida õiges asendis. Sirgelt istudes ei kurna lihaseid ega silmi ning hingamine on sujuv - kõik see mõjutab lapse produktiivsemat õppimist ning tagab, et ta tunneks end hästi. 

Parim kirjutuslaud: tehnilised andmed

Selleks, et valida oma lapsele sobiv kirjutuslaud, võta arvesse järgmist:

Kirjutuslaua mõõtmed

Ei ole üllatav, et lauad on erineva suurusega - parim valik sõltub mitmest tegurist. Esiteks, olemasolevast ruumist: ainult siis, kui otsustad laua asukoha, saad täpselt paika panna mööbli maksimaalse laiuse. Tänapäeval on elektroonilised seadmed palju kompaktsemad ning isegi, kui otsustad paigaldada lauaarvuti, ei võta see palju ruumi. Kui aga soovid ühte lauda jagada kahe järeltulija vahel, on vajalikud palju suuremad mõõtmed - sellisel juhul on eriti kasulik nurgalaud.

Kuid kõige olulisem nüanss on antud juhul laua kõrgus - sellest sõltub lapse mugavus. Ideaaljuhul on lapse jalad täielikult põrandale toetatud ja käed küünarliigestest kõverdatud, moodustades staatilise nurga: saad esialgseid arvutusi teha ka ilma lauata, kui laps lihtsalt istub toolil. Lisaks kasvavad lapsed kiiresti, kuid alati ei ole võimalik uut mööblit osta - see on põhjus, miks sageli soovitame reguleeritava kõrgusega lauda, millest räägime täpsemalt allpool.


Materjal, millest laud on valmistatud

Kvaliteet, hind ja muud olulised omadused sõltuvad sellest, millist materjali kasutatakse laua valmistamiseks. Praegu domineerivad turul järgmised võimalused:

  • Puidust kirjutuslaud. Selline mööbel pakub kvaliteeti ja vastupidavust - seda materjali peetakse üheks kõige jätkusuutlikumaks. Samas ei ole nende lahenduste seas kadunud ka stiilsed ja mängulised lahendused, nii et võid kindel olla - sellised lauad tõesti meeldivad lastele! 


  • MDF plaadist kirjutuslaud. See on väga hea alternatiiv puidule, mis on saadaval palju madalama hinnaga. Sellised lauad üllatavad oma kindlusega - peaksid selle mööbli vastupidavusega kindlasti rahule jääma.