Kasulikud nõuanded

Kuidas valida tööjopet välitööde tegemiseks?

Vaata kõiki tööriiete pakkumisi
14.02.2020
talvised tööriided

Peagi on saabumas külmemad ilmad, kuid remondi-, ehitus- või aiatööd vajavad siiski tegemist. Siis on aeg leida varustus, mis hoiaks töötegijat külmemal periood soojas, kuid samas tagaks ka mugavuse ja praktilisuse. Suureks abiks on kvaliteetne tööjope, mis lisaks soojusele ja mugavusele oleks kergesti hooldatav, kui töö tegemise ajal riided saavad kiiresti mustaks.

Alustuseks peaksid mõtlema, kuidas jopet kasutama hakkaksid ehk mis funktsioonid võiksid jopel olla. Kas pead viibima pikka aega lume või vihma käes? Kas töö toimub pigem hiliskevadel või pakastel talvepäevadel? Kas jope võib kergesti määrduda või isegi katki minna? Tavaliselt kvaliteetsed joped suudavad lahendada kõik need küsimused, kuid siiski peaksid veenduma nii mõneski faktoris.


Millele on tööjope valimisel oluline tähelepanu pöörata?

Soojuspidavus

Talvel tööd tehes ja pikki tunde väljas veetes, on oht väga kergesti külma saada ja haigestuda. Seetõttu on äärmiselt oluline leida endale soe talvejope. Jopedel on erinevad soojustuse tüübid. Sulgedest jope on küll äärmiselt soe, kuid ei talu nii hästi niiskust nagu mõni sünteetiline materjal. Sulejope valimisel tuleb arvestada, et mida kohevam sulg, seda õhulisem ja soojem on jopet kanda. Seda mõõdetakse terminiga "cuin", mis jääb tavaliselt sulejopede puhul 300 ja 900 cuin vahele. Sageli kombineeritakse nii sulgtäidist kui ka sünteetilist täidist, et tagada nii soojuse kui ka niiskuse kaitse.

Veekindlus

Pidades meeles Eesti aastaaegu, siis vihmakindlus on kindlasti üks oluline faktor, mis igal jopel peaks olema. Siiski tehakse vahet veehülgavusel ja veekindlusel. Vetthülgavus tähendab vastupidavust kerge vihma ja lörtsi suhtes. Veekindlus tagab vastupidavuse ka tugeva või pika vihmahoo ajal. Viimast mõõdetakse millimeetrites, mis võiks alata 3000 - 5000 mm vahel. Karmimates ilmatingimustes võiks see olla aga 10 000 - 15 000 mm. Kõige suurem veekindlus on 30 000 mm. Sellise riide materjaliks on üldiselt sünteetiline kangas nagu näiteks polüester, polüamiid ja paljud teised. Palju oleneb ka pealismaterjalist ja membraanist, mis annavad täiendava kaitse. 

Materjali hingavus

Kui Sinu töö hulka käib aktiivne liikumine, siis kindlasti on oluline, et jope oleks hingavast materjalist. Kui materjal ei ole hingav, siis on kerge kehal üle kuumeneda ning üsna ruttu võib olukord muutuda ebamugavaks. Hingavust mõõdetakse grammides ruutmeetri kohta ehk mitu grammi ruutmeetri kohta jope kangas ööpäevast veeauru läbi laseb. Seda tähistatakse tavaliselt g/m2/24h. Üldiselt võiks see näitaja olla üle 6000 kindlasti.

Suurus

Paljud mudelid on lisaks erinevates suurustes. Kui Sa pole oma suuruses kindel, siis tasuks üle mõõta oma üldpikkus, käte pikkus ja rinnaümbermõõt ning igaks juhuks ka puusaümbermõõt. Üldiselt varieeriuvad joped suuruste XS-XXXL vahel, kuid võib ka suuremate numbrite seast valida. Tasuks aga meeles pidada, et naistel ja meestel on need tähised siiski parameetrite parameetrite poolest erinevad, mistõttu tuleks lähemalt jopede suuruste tabeliga tutvuda.

Lisafunktsioonid

Lisaks võiksid tähelepanu veel pöörata teistele jope lisafunktsioonidele. Kas jopel on piisavalt taskuid, kuhu kõik vajalik ära mahutada? Taskute paiknemine ja nende suurus aitab ära mahutada ka telefoni või tööriistu, et neid oleks hea ja kerge vajadusel võtta. Kasuks tulevad ka reguleeritav kapuuts, et kaitsta pead tuule või vihma eest, ja jope alaosa, et külm tuul ei liiguks riide alt sisse alaseljale, mis võib omakorda tekitada terviseprobleeme.

Hooldusmärgid

Jope hooldamisel on äärmiselt oluline pidada kinni jope pesemise tingmärkidest, mis on sildina olemas igal riideesemel pahemal pool ehk jope sisemuses. Õnneks paljud joped on võimalik vaid veega pühkimisega taas puhtaks saada ilma, et peaksid riskima pesumasinaga, mis võib jope kvaliteeti muuta. Ajaga võib ka jope veekindlus väheneda, mis tuleneb membraani kulumisel. Sel juhul on võimalus osta membraani kaitsmiseks või uuesti “lisamiseks” teatud hooldusvahendid.

Disain

Tööjope disain võiks olla ideaalselt selline, et tööline oleks ka hämaras kaugelt märgatav. Selleks sobivad hästi erksad värvid nagu oranž, kollane või roheline. Kasuks tulevad ka helkurdetailid. Kui aga tegutsed oma kodus või aias ning oled oma ohutuses kindel, siis võid need detailid hetkel tagaplaanile jätta ning valida endale jope, mis vastab Sinu maitsele ja soovile.

Nii kevade, sügise kui ka talve tööjope valimine võib tunduda kerge, kuid tegelikkuses peab veenduma nii mõneski olulises detailis. Veekindlus, soojus, hingavus, disain, lisafunktsioonid - kõikide nende omaduste õige kombinatsioon tagab kvaliteetse jope valiku. Kaup24 pakub selleks soodsat valikut, koos erinevate sooduspakkumiste ja kampaaniatega, mis aitavad säästa nii aega kui ka raha.

Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2022 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Sellel lehel avaldatud materjali ilma loata kasutamine ja levitamine on keelatud.