Kasulikud nõuanded

Kuidas valida suusakiivrit?

Vaata kõiki pakkumisi
15.03.2019
kiiver suusatamiseks

Teie ohutuse huvides on äärmiselt soovitatav kanda suusakiivrit. Kõik meie kiivrid vastavad Euroopa EN 1077 standardile optimaalse kaitse tagamiseks. Siin on mõned sammud, mis aitavad teile sobiva kiivri valida.


  1. SOBIV SUURUS

Ohutumaks suusatamiseks, valige õige suurusega kiiver. Meie pakutavate suusakiivrite suuruseid saab määrata kahel viisil: sentimeetrites või suurustes S, L, M, XL. Siin on mõned sammud õige suuruse valimiseks: võtke mõõdulint. Pange mõõdulint kõrvade ja kulmude kohale. Suurus peaks olema vahemikus 52 kuni 62, sõltuvalt teie pea suurusest. Olles suuruse määranud saate valida endale sobiva kiivri. Veenduge, et kiiver ei liiguks peas edasi ja tagasi! Veenduge ka, et kiivri all oleks piisavalt ruumi prillide või suusamaski jaoks... kuid mitte liiga palju! Parema sobivuse tagamiseks valige kiiver suuruse reguleerimissüsteemiga või BOA süsteemiga.

  1. HINNAKE MUGAVUST

Sisu kvaliteet on peamine element, millest sõltub teie mugavus. Soovitame valida porolooni kihiga sisemus, mis sobib teie peakujuga. Mõned poroloonid on eemaldatavad, nii saate neid kergesti pesta. Soovitame kõrvapatjadega eemaldatavaid mudeleid, mis on loodud selleks, et paremini ja mugavamalt kuulda. See võimaldab ka kiivrit kanda isegi siis, kui temperatuur tõuseb.

  1. PÖÖRAKE TÄHELEPANU KIIVRI KAALULE

Valige kiiver, mis on piisavalt kerge ja ei piira liikumist. Tavalised kiivrid kaaluvad umbes 450 g ning võivad kasutajatele ebamugavust tekitada. Kergema kiivri jaoks valige In-Mould konstruktsiooniga kiiver, mis on kergem, kuid pakub täielikku kaitset.

  1. VALIGE JAHUTUSEGA KIIVER

Kiiver annab teie peale soojust, nii peaksite higi edukaks eemaldamiseks valima hästi ventileeriva kiivri. „Rossignol“ kiivrid on konstrueeritud kasutades Natural Ventilation tehnoloogiat sooja õhu või niiskuse eemaldamiseks või Active Ventilation tehnoloogiaga, mis võimaldab ventilatsiooni käsitsi reguleerida, et tagada mugavus kõikides tingimustes.

  1. DETAILIDE HINDAMINE

Mõned kiivrid on valmistatud polüpropüleenvahust (EPP) polüstüreenvahu (EPS) asemel, et tagada parem kaitse. Uue “Rossignol” kiivri "SPARK" sisemus on valmistatud laiendatud polüpropüleenvahust, mis annab põrutuse korral veelgi suurema paindlikkuse. Muusikahuvilistele pakub “Rossignol” suusakiivreid, mis on võimelised muusikat esitama tänu sisseehitatud helitehnoloogiale. Idee on väga lihtne: kõrvaklapid on paigaldatud kõrvapatjadesse. Teised kiivrid pakuvad võimalust kuulata muusikat otse, ühendades oma kõrvaklapid. TÄHELEPANU! Heliseadmete kasutamine talispordis võib takistada teil reageerida keskkonna helidele täpselt nii, et see ei ohustaks teisi inimesi.

Sõnastik

ABS: kiivri pealis on valmistatud plastikust (polükarbonaat), mis on võimalikult kerge, kuid kaitseb suurepäraselt põrutuste eest. Need kiivrid tagavad igapäevaste kukkumiste korral suurema vastupidavuse, tagades samas suurepärase põrutustekaitse.

In Mold kiivrid on valmistatud amortiseeriva porolooni lisamisega kiivri kattele ühe valamise protsessiga. Need tagavad suurema mugavuse, ventilatsiooni ja on palju kergemad.

EPP: paisutatud polüpropüleenvaht on vaht mitmesuguste põrutuste jaoks, mis pärast põrutust järk-järgult taastab kiivri kuju ja põrutustekaitse. Tegelikult säilitab see kiivri põrutuskindlaid omadusi ka pärast paljude põrutuste saamist.

EPS: polüstüreenvaht tagab ideaalse kaitse põrutuste ees, olles samas väga kerge. Paisutatud polüstüreen on üks kõige sagedamini kasutatavaid vahu tüüpe kiivrites.

Prillide hoidja: sellel on elastne rihm, mis hoiab prille ja tagab, et neid ei kukuks.

Kaelarihma polsterdus: kaelakaitse on integreeritud mõnedesse meie kiivritesse. See mugavuse element täidab vahet kaela ja kiivri vahel, suurendades soojusmugavust. Mõned kiivrid sisaldavad kohandamissüsteemi.

Suuruse reguleerimise süsteem: reguleerimissüsteem on ette nähtud suuruse reguleerimiseks, kasutades kaelal olevat kinnitusmehhanismi, veelgi mugavamaks kasutamiseks. BOA on üks populaarsemaid kinnitussüsteeme maailmas. BOA süsteemi moodustavad rihmade pingutusmehhanismi, paelte ja kinnitusribade kombinatsioon tagab palju tõhusama, sujuvama kinnituse ja rakenduse kui traditsioonilised kinnitussüsteemid.

Aktiivne ventilatsioon: Te saate õhuvoolu reguleerida sulgemis- ja avamissüsteemidega. Reguleeritavad ventilatsiooniavad võimaldavad sissetulevat õhuvoolu suurendada või vähendada, et paremini reguleerida soojuse ja temperatuuri hajutamist.

MILLAL PEAKSITE VAHETAMA KIIVRIT?

Igal juhul, kui kiiver on kukkunud üks või mitu korda, on soovitatav see välja vahetada, kuna see võib olla kahjustatud, sageli visuaalselt nähtamatu ning vähendab kiivri tõhusust. Kiivri kasutusaeg sõltub otseselt sellest, kuidas seda kasutate, seega sõltub see enam-vähem ilmastikutingimustest, niiskusest ja UV-kiirgusest. Seetõttu soovitame, et te ei kannaks sama kiivrit kauem kui viis aastat alates valmistamise kuupäevast (valmistamise kuu/aasta on kirjas kiivri sisemuses oleval sildil vastavalt standardile CE EN1077).

KUIDAS HOOLDADA KIIVRIT?

Et tagada maksimaalne ja vastupidav kaitsekiiver on soovitatav seda hoolikalt käsitseda ja kanda lisatud kotis. Seda tuleks hoida eemal kuumusest ja päikesevalgusest. Kiivri komponendid ei või kokku puutuda rasvade, puhastusvedelike, värvide, katlakivi eemaldaja või muude võõrkehadega. Kiivri puhastamiseks kasutage ainult vett ja pehmet seepi. Kiivri kasutamise- ja hoiustamise tingimustel on otsene ja oluline mõju kiivri tõhususele. Seetõttu on oluline regulaarselt kontrollida kiivri ja selle komponentide usaldusväärsust ning et puuduksid deformatsioon ja/või sisemine lõhenemine, süsteemi efektiivsuse ja õmbluse kvaliteet säiliksid... Individuaalse abi saamiseks võtke palun ühendust meie kauplusega.

Suusakiivrite suurused:

VÕISTLUSED/ VABASUUSATAMINE

MÄESUUSATAMINE
SUURUS CM TOLLID SUURUS CM TOLLID
XS 53-54 20.9-21.3 M-L 55-58 21.7-22.8
S 55-56 21.7-22 L-XL 59-62 23.2-24.4
M

57-58

22.4-22.8
L 59-60 23.3-23.6
XL 60-61+ 23.6-24
LAPSED XXS XS/S M/L
PEA ÜMBERMÕÕT (cm/tollid)

48-52

18-9-20.4

52-54

20.5-21.3

53-56

20.9-22

Kuidas hindate seda postitust?