Kasulikud nõuanded

Kuidas valida söögilauakomplekti?

Vaata kõiki pakkumisi
29.01.2018
Söögilauakomplekt ilusas ja avaras köögis

Koht, kus sööd, on väga oluline. Mitte ainult sellepärast, et see on mõeldud söömiseks, vaid ka sellepärast, et söögituba on üks neist kohtadest, kus kogu perel on aega vestelda ning jagada muljeid oma päevast. See on koht, kus atmosfäär peab olema täiuslik. On teaduslikult tõestatud, et isegi toa värv võib söögiisu mõjutada. Kuigi see tõenäoliselt ei mõjuta isu oluliselt, tõestab see veelkord söögitoa tähtsust.

Et söögituba oleks ideaalne, vajad suurepärast söögilauda ja -toole, mis vastaksid Sinu vajadustele. Nii palju suurusi, värve ja materjale! Kuidas valida ideaalset söögilauakomplekti?

Pane paika eelarve

Kui Sul oleks piiramatu eelarve, oleks ka tohutult palju valikut. Veendu, et oled määranud täpse summa, mida soovid või saad kulutada söögilauakomplektile ning uue komplekti ostmisel mõtle kõigepealt raha peale. Selle tellimine on soovitatav internetist - palju odavam ja mugavam. Lisaks võid otsida soodus- ja lõpumüüke ning erinevaid sooduskoode.

Tea, kellele ja kuidas on komplekt kasutamiseks mõeldud

Söögikomplekti valimisel on perekonna suurus üks väga oluline aspekt. Muidugi mõtle ka oma sõprade peale. Kui Sul on neljaliikmeline perekond, siis võiks optimaalne lahendus olla kuuekohaline söögilauakomplekt. Ja kui soovid, et komplekt sobiks ka suuremateks pidustusteks või perekondlikuteks kohtumisteks, siis vali komplekt, millel on võimalus lauda pikemaks teha. See säästab ruumi, kuid pakub Sinu külalistele mugavust.

Võib olla sööd harva laua taga ja kasutad seda sageli sõpradega tee või kohvi joomiseks ja jutustamiseks? Kas tasub valida suurem laud? Ära unusta, et tavaliselt on väiksem komplekt madalama hinnaga.

Vali kuju

Söögilauad on erineva kujuga: ovaalsed, ümmargused, ruudukujulised, ristkülikukujulised jne. Kuju on tähtis, sest sellest sõltub, mitu tooli laua taha mahub. Samuti peaks mõtlema, kuhu oma laua paigutad- ümmargune või ovaalne laud ei sobi toa nurka, kuna selle mõte seisneb selles, et igaüks võib istuda kus iganes laua ümber ning see sümboliseerib võrdsust.

Tavaliselt on ristkülikukujulised lauad klassikaline valik. Nad on suurepärased peaaegu igal juhul ja sobivad peaaegu kõigeks - nii peresiesteks õhtusöökideks kui ka pidustuste jaoks.

Ümarlaud sümboliseerib võrdsust, nii et see on suurepärane valik, kui sul käib sageli külalisi. Samuti on see hea, sest võimaldab ruumi säästa, kuna mahutab laua taha rohkem inimesi. Tõsi, suuremad ümarlauad võivad põhjustada probleeme, sest laua keskele on tõesti raske ulatuda ja sageli võib see lihtsalt tühi olla. Sel juhul soovitame keskele kaunistusi asetada või suure lambi laua kohale riputada, et seda tühimikku täita.


Mõtle kodu ja eluruumide üldisele stiilile

Enne mööbli ostmist mõtle oma kodu stiilile. Kas see on midagi kaasaegset, skandinaaviastiilis või midagi iidset, Itaalia stiilis? Samuti peaksid vastavalt valima oma söögilaua. Kui Sul on juba söögituba valmis  ja see ei ühti ülejäänud maja kujundusega, siis vähemalt osta mööbel, mis sobib söögitoa stiili ja muidugi seinadega.

Vali materja

Söögilauakomplekti võib kokku panna ka erinevatest materjalidest. Võid valida puitmööbli, mis sobib peaaegu iga ruumi kujundusega, kuid näiteks alumiiniumi või terase sobitamine on palju keerulisem. Enamasti on sellised materjalid modernistidele sobivamad, kuid iga juhtum on individuaalne.

Tee kindlaks, kui palju Sul ruumi on

Isegi kui Sul on suur perekond, kuid seal ei ole piisavalt ruumi sobivale söögilauale, siis ei tohiks osta suurt komplekti. See on iseenesest mõistetav, kuid üks trikkidest on valida ümmargune või ovaalne laud, sest isegi väike ümarlaud mahutab rohkem inimesi. Teisest küljest väike laud suures söögitoas tundub pehmelt öeldes kummaline - sel juhul oleks mõistlik söögituba muuta või lihtsalt osta suurem laud.

Ole kindel, et laud oleks mugav ja vastupidav

Kui Sul on võimalus mööblit testida siis istu julgelt ja ära karda olla tooliga veidi julgem. Veendu, et laua jalad on stabiilsed - see kehtib eriti juhul, kui laual on klaaspind, kuna sageli seda tüüpi lauad ei ole väga tugevad. Kui ei ole võimalust mööblit päriselus proovida, saad internetist arvustusi ja klientide tagasisidet lugeda.

Proovi sobitada kogu ülejäänud mööbliga  

Kui soovid täiuslikku söögituba, siis tasub söögilauakomplekt sobitada kogu ülejäänud mööbliga. Uue mööbli ostmine ei tohiks keeruline olla – leiad kõik vajaliku kaup24.ee e-poest. Saad oma söögilaua valida vastavalt juba toas olevale mööblile ning kohandada värve, materjale ja mustreid. Mööbel võib olla ilus üksi, kuid selleks, et üldpilti täiustada, peavad erinevad mööbliesemed omavahel kokku sobima.

Kui Sa ei leia midagi sobivat, mõtle uuesti

Sulle ei hakka midagi silma? Ära muretse liiga palju- proovi kogu valik uuesti paari päeva pärast üle vaadata, konsulteeri oma perega. Kui see ka ei tööta, siis saad alati laua ja toolid eraldi osta ning seda on samuti lihtne internetis teha. Mõnikord juhtub, et ühe tootja söögilaud sobib paremini teise tootja toolidega. Nii et kindlasti on ka

Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2021 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.