Kasulikud nõuanded

Kuidas valida printerit fotode printimiseks?

Vaata kõiki mprinterite pakkumisi
08.05.2020
värviliste puhkusepiltide printimine printeriga

Kas soovite tihti juurde lisada pilte oma perealbumisse või soovite oma kallimaid piltidega üllatada? Kui jah, siis oleks fotoprinteri ostmine teie jaoks hea investeering. Fotoprinter säästab pikas perspektiivis teie raha ja aega, mis kuluks fotode tellimisele kuskilt mujalt.

Kui olete otsustanud endale fotoprinteri soetada, on järgmine dilemma valida endale paljude turul pakutavate võimaluste hulgast see õige. Kuidas aga valida välja õige printer? Jagame teiega peamisi nippe, mida võiksite printeri valikul jälgida.

Printerite tüübid

On kahte tüüpi fotoprintereid -  tindiprinter ja sublimatsioon.

Tindiprinter on usaldusväärne ja taskukohane digitaalne fotoprinter, mida saate kasutada mitte ainult oma fotode printimiseks, vaid ka dokumentide, ülesannete ja igat tüüpi kontoritööde printimiseks.


Värvi sublimatsiooni printer on teile igati hea valik, kui tegutsete fotograafias ja peate iga päev printima kõrge resolutsiooniga fotosid. Professionaalsete fotode tootmiseks kasutab masin läikivat fotoprint paberit. Kahjuks ei saa seda masinatüüpi kasutada muude paberdokumentide printimisel. 


Tindi kvaliteet

Fotoprinteri ostmisel mõelge esmalt suure pildi peale. Pildi kvaliteet sõltub kui hea tint teil printerikassetis on, samuti peate arvestama, et tint võib igal hetkel otsa saada ehk peaksite seda koju võimalikult palju varuma.

Värviprinteri tintide valmistamiseks on kahte tüüpi võimalusi: värvainepõhised trükivärvid ja pigmendipõhised tindid. Kui otsite professionaalse kvaliteediga fotosid, ei saa te esimesele variandile lootma jääda, kuna see ei toeta intensiivseid värve ja värvid pleegitavad valguse käes. Eeliseks on see, et värvaine põhised trükivärvid on odavam variant, kui saate lubada kvaliteedis järeleandmisi. Pigmendipõhised tindid on aga palju paremad, kui otsite kvaliteetsemaid fotosid, mis püsiksid kauem. Seda tüüpi trükivärvide korral on värvivalik lai, seega on ka prinditud fotod erksamad.

Printeri suurus

Kui teile meeldib ringi reisida ja olete valmis rohkem raha kulutama, võite turult leida vägagi kompaktsed printerid, mida on endaga imelihtne igal pool kaasas kanda. Kuid kui otsite fotoprinterit, mida saaksite kodus või kontoris hoida, siis miks mitte valida suuremat ja vastupidavamat printerit!

Millist fotopaberit valida?

Et pilt jääks paberil kvaliteetne on kindlasti tarvis osta fotoprinteri juurde sobiv fotopaber. Fotopaberid erinevad teineteisest eelkõige kahe karakteristiku poolest, milleks on paberi kaal ja pinnakate. Kas soovite, et foto jääks matt või hoopiski läikiv? Fotopaberite pinnakatted erinevad lisaks läikeastmele ka muude näitajate poolest. Üks erilisemaid on vastupidavus UV kiirgusele, mis ei lase päikesel värve ära pleegitada. Lisaks matile ja läikega fotopaberile on sadaval ka muid, vahepealse läikeastmega fotopabereid nagu näiteks poolläikiv ja siidsile paber. 

Kui aga mõelda rohkem printerite peale siis on olemas spetsiaalne fotopaber tindiprinterile, selleks, et prinditud fotod näeksid välja nagu professionaalsest fotolaborist pärinevad.

Eeltoodud näpunäiteid silmas pidades on igalühel võimalik leida endale sobivaim printer fotode printimiseks. Kindlasti ei tohiks unustada ka kvaliteetset fotopaberit!

Klientidele meeldib see postitus

4/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee