Kasulikud nõuanded

Kuidas valida printerit?

Printerite pakkumised
12.02.2018
mees kasutab multifunktsionaalset printerit

Artiklid, kupongid, lennupiletid või fotod - olenemata sellest, mida soovid printida, vajad selleks printerit. Loomulikult on seda kodus väga lihtne omada, seega pakume võimalust tellida printer Kaup24 veebipoest. Printerite hinnad on siin väga soodsad - need võivad maksta isegi ainult 40 eurot. Kuid printeri valimine võib olla eriti raske - turul on sadu valikuid ja erinevused erinevate mudelite vahel on tohutud ning sageli on nendest keeruline aru saada. Sellepärast aitavad meie Kaup24 eksperdid Sul valida kvaliteetset printerit.

Tindi- või laserprinter?

Esimene küsimus, mida peaksid enne printeri ostmist otsustama, on selle tüüp - tindiprinter või laserprinter? Praegu on turul enamasti tindiprinterid, kuna nendega on võimalik printida peaaegu kõike - tekste, pilte jne.  Lisaks on tänapäevased tindiprinterid juba piisavalt kiireid ning suudavad julgelt ka laserprinteritega konkureerida.

Tindiprinterid
Laserprinterid võivad olla huvitavad neile, kes kavatsevad printida ainult mustvalgelt: esseed, artiklid, arved, piletid jms. Enamikul juhtudel on sellised printerid äärmiselt odavad, võimaldavad printida kiiresti ja on tavaliselt isegi odavamad kui tindiprinterid. Kuid ära unusta, et selle printeri ostmisel peab loobuma paindlikkusest, mida tindiprinterid võivad pakkuda. Loomulikult võid valida ka värvilise laserprinteri, kuid tavaliselt maksavad need kõrget hinda.

Laserprinterid
Varem võisid laserprinterid printerikassetiga printida rohkem lehekülgi kui tindiprinterid. Kuid tänapäeval tundub olukord olema erinev - tindiprinteritega saab printida umbes 10 000 monokroomset lehekülge ja 7 000 värvilist lehekülge, mis tähendab, et nende hoolduskulud on madalamad kui laserprinteritel.

Tavaline või multifunktsionaalne printer?

Valimisel on veel üks oluline kriteerium- tavaline või multifunktsionaalne printer. Kui tead hästi, et Sul on vaja seadet ainult printimiseks, siis tasub valida tavaline printer. Teisest küljest, kui Sul on rohkem ruumi ja raha (isegi kui multifunktsionaalsed seadmed on väga soodsad), on multifunktsionaalse printeri ostmine koos skanneriga kasulik, sest see võimaldab teha ka muid toiminguid, mitte ainult printida.

Printeri kassettide hind

Printerite kassetid võivad olla üsnagi kallid ja neid kulub üsna palju. Enne odava printeri ostmist soovitame kontrollida sobivate kassettide maksumust.

Loomulikult sõltub kõik ka sellest, kui palju kavatsed uut printerit kasutama hakata - kui prindid harva, siis kassettide maksumus ei peaks kuigi oluline olema, aga kui kasutad printerit sageli, siis võib olla tõenäoline, et ostad odava printeri koos kallite lisade ehk kassettidega. Võid mõelda ka soodsama lahenduse peale - täita vanad tindikassetid uue tindiga, kuid tänapäeval on paljudel printeritel spetsiaalsed andurid, mis takistavad sellise tehnika kasutamist.