Kasulikud nõuanded

Kuidas valida näokreemi 25-aastaselt?

Vaata kõiki pakkumisi
12.09.2019
naine sileda nahaga

Ehkki seda on raske uskuda, algavad naha vananemise esimesed protsessid 25-aastaselt – tundub, et oleme alles hiljuti vabanenud noorukiea aknest, kui juba on taas vaja keskenduda korralikule nahahooldusele. Siiski ei tasuks liialt muretseda: selles vanuses moodustab vananemisprotsess ise vaid viiendiku kõigist nahamuutustest – ülejäänud on tingitud välistest teguritest ja meie igapäevastest harjumustest. See tähendab, et kui nahahooldusele korralikult keskenduda, on võimalik vananemisilmingute tekkimist siiski vältida. Mida sellisel juhul ette võtta?

Millised muutused nahas toimuvad?

Nahahoolduse olulisuse paremaks mõistmiseks tuleb kõigepealt välja selgitada, millised protsessid juba 25-aastaselt alguse saavad. Tavaliselt on suured poorid ja esimesed kortsud ebameeldivaks üllatuseks – mõnikord näib nahk pisut kollasem ja vähem erksam. Samuti võite märgata, et nahk muutub kuivemaks, vähem pinguldunuks ja elastseks ning mõnikord ilmnevad mitte ainult miimikakortsud, vaid ka laienenud kapillaaride võrgustik. Naha taastumine ei ole enam nii kiire ja rakud taastuvad veidi aeglasemalt, mistõttu tuleb meie oma panust naha eest hoolitsemisel suurendada.

Kuidas oma nahka korralikult hooldada?

Kui märkate naha vananemise esimesi märke (või soovite neid lihtsalt ennetada), peate kõigepealt järgima järgmisi samme:

  • Veenduge, et nahk oleks piisavalt niisutatud. Nahaniisutajaid kasutades tagate piisava kollageeni hulga, mis aitab taastada naha läike ja sileduse. Selleks sobivad suurepäraselt kollageen ja muud niisutavad koostisosad, mida leidub erinevates näohooldustoodetes.


  • Kokkupuude kahjuliku päikesevalgusega. Päikesevannide nautimine kahjustab meie nahka ilmselt kõige rohkem, kuid kui teete seda targalt ja mõõdukalt, ei pea Te sellest täiesti loobuma. Päevitamiseks sobivad kõige paremini SPF-kaitsega näokreemid ja muidugi täiendavad peakatted.