Kasulikud nõuanded

Kuidas valida multimeedia varustust?

Vaata multimeediamängijate pakkumisi
25.09.2018
multimeedia

Multimeediaseadmete, meediapleierite ja muude seadmete arv, millega pääseb ligi Netflixile, Spotifyle ja muudele teenustele, kasvab pidevalt. Kui soovid oma teleris vaadata värskemaid filme, sarju, nautida muusikat, siis tasub mõelda sobiva multimeedia varustuse ostmisele. Tõsi, sellised seadmed on üsna mahukad ja keerulised, võimaldades telefoni mängijana kasutada jpm, kuid tunduvad üsna sarnased. Kuidas valida multimeediavarustust nii, et ei peaks seda hiljem kahetsema?

Mida Sa tegelikult vajad?

Multimeediaseadme valimisel peaksid esmalt välja selgitama oma soovid ja põhjused, miks neid osta soovid. Kas plaanid neid ainult videote vaatamiseks ja muusika kuulamiseks kasutada? Kas soovid näha ainult Netflix’i ja YouTube'i või vaadata midagi erakordset oma isiklikust kogust? Kas plaanid telerist arvutisse salvestatud faile vaadata?

Selliseid seadmeid nagu Google Chromecasti nimetatakse tihti meediapleieriks, kuigi meediapleier võimaldab mitte ainult veebiteenustest materjale otsida, vaid seda ka otse arvutiga ühendada ja sellest materjali taastada. Jah, Chromecasti sarnased seadmed võivad arvutis faile mängida, kuid neil ei ole DLNA sertifikaati ja kõik toimib traadita side kaudu– võib tunduda lihtsam, kuid kogemus ei ole kindlasti samal tasemel.


Lihtsustatud kasutamine või funktsionaalsus?

Turul on saadaval üsna lihtsad seadmed ning ka muljetavaldavalt funktsionaalsed ja keerukad mängijad. Mõnel mängijal on keerukam otsingufunktsioon, millest osad võimaldavad isegi jagada sotsiaalsete võrgustike vahel reaalajas saateid ja kuvamisi. Rääkimata muudest rakendustest. Kuid pea meeles, et sellise funktsionaalse mängija kasutamine nõuab aega- kõike lihtsalt ei leia korraga.

Lihtsamaks kasutamiseks vali Google Chromecast või muu sarnane seade, mis võimaldab kõike otse oma telefonist või tahvelarvutist edastada- peaaegu kõik need seadmed on praegu kasutavad ning ei tohiks tõrkeid esineda.

Kui olete Apple toodete kasutaja, siis võib ideaalseks valikuks olla Apple TV, mis oma funktsionaalsuse osas sarnaneb ka teiste Apple toodetega ning kasutamine on mugav ja harjumuspärane. 

Online-teenus või olemasolevad failid?

Kui Sulle pakuvad kõige enam huvi Netflix, Amazon Prime, Spotify, Pandora ja muud sarnased teenused, siis otsi seade, mis toetaks kõiki neid teenuseid ja pakuks sagedasi uuendusi. Meedia taasesitusvahendeid ei pruugita aastaid uuendada, kuna video- või muusikaformaadid on peaaegu muutumatud, samal ajal kui võrguteenused vajavad pidevaid uuendusi.

Soovitame otsida seadet, millel on suur sisemälu või USB-port, mille abil saad ühendada USB-mälupulga või välise kõvaketta. Mõned seadmed toetavad ka mälukaarte, kuid USB on endiselt odavam ja antud juhul praktiline vahemälu.

Tähelepanu tuleb pöörata ka failivormingutele- paljud mängijad võivad mängida mitmesuguseid vorminguid, kuid enne ostmist tasub see kindlaks teha. Kui kavatsed kasutada MKV- või Blu-ray-faile, on õige varustuse leidmine natuke keerukam.

Klientidele meeldib see postitus

1.5/5
4 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?