Kasulikud nõuanded

Kuidas valida lumepuhurit?

Vaata kõiki lumepuhurite pakkumisi
24.01.2022
mees kasutab lume koristamiseks lumepuhurit

Õige lumepuhuri valimine võib olla keeruline ülesanne. Näete tohutut valikut ühe-, kahe- ja kolmeastmelisi erineva laiusega ja peadpööritavate funktsioonide hulgaga mudeleid. Kui te pole kunagi lumepuhurit ostnud või pole seda pikka aega pidanud valima, olete uute funktsioonide tuisku puhutud. Uuemad mudelid pakuvad tipptasemel funktsioone, nagu nupp-roolivõimendi, mis pöörab masinat, soojendusega käepidemed, mis soojendavad sõrmi, õhuvabad rehvid, mis ei lähe kunagi tühjaks, ja muud kasulikku.

Lumepuhurite põhitüübid on üheastmelised, kaheastmelised ja mõnel juhul ka kolmeastmelised. Kolmeastmelised lumepuhurid suudavad kiiresti eemaldada raske või jäise lume, kuid see võib olla vajalik ainult piirkondades, kus sajab palju lund. Igat tüüpi lumepuhureid on saadaval erineva laiusega ning ühe- ja kaheastmelised lumepuhurid on saadaval elektriliste või gaasimootoriga mudelitena. Mõelge järgnevatele küsimustele veendumaks, et leiate oma maalapile sobivaima lumepuhuri.


Kui suure ala puhastamisega lumepuhur hakkama saab? Üheastmelised lumepuhurid sobivad suurepäraselt kõnniteedele ja väiksematele sõiduteedele. Kui teie sõidutee on üle 20 meetri pikk, valige kahe- või kolmeastmeline lumepuhur.

Millise lume sügavusega saab lumepuhur hakkama? Ühe- ja kaheastmelised lumepuhurid sobivad suurepäraselt kuni 30 cm sügava lume puhastamiseks. Kolmeastmelised seadmed saavad hakkama 40 cm või enama lumega.

Milline on parim lumepuhur kerge lume, tugeva lume ja jäise lume jaoks? Üheastmelised seadmed sobivad kõige paremini kerge lume korral. Kahe- ja kolmeastmeliste lumepuhurite tiivik aitab vältida ummistumist ja teeb neist parimad lumepuhurid raske ja märja lume jaoks. Kahe- ja kolmeastmeliste mudelid lõikavad hõlpsasti läbi kõvasti pakitud lume või jää. Kolmeastmelised seadmed liigutavad veelgi raskemat ja märjemat lund lühema ajaga.

lumepuhur

Lumepuhurite tüübid

Lisaks muudele teguritele, kaaluge eraldi ka iga lumepuhuri tüübi eeliseid.

Üheastmelised lumepuhurid

Üheastmelised lumepuhurid on kõige kergemad ja lihtsamini käsitsetavad. Need sobivad kõige paremini keskmise suurusega alade puhastamiseks, kus lumesadu on kuni 30 cm, ja saavad hakkama nii kerge kui ka märja lumega. Enamik üheastmelisi puhureid on parimad kasutamiseks tasastel või kergelt kaldus pindadel, kus ots ei puutu kokku kivide ega kruusaga.

Kaheastmelised lumepuhurid

Parimatel kaheastmelistel lumepuhuritel on tavaliselt suuremad sisselaskeavad, nii et need võivad töötada kuni umbes 50 cm sügavuse lumega ning liigutada märga ja jäist lund. Need võimsad puhurid sobivad kõige paremini suuremate alade, näiteks üle 20 meetri pikkuste sõiduteede puhastamiseks. Tavaliselt on neil mootoriga käitatavad rattad, et kallakutel paremini hakkama saada ja inimjõu väsimust vähendada. Kaheastmelistel lumepuhuritel on suurem valik funktsioone kui üheastmelistel mudelitel.

Kolmeastmelised lumepuhurid

Kolmeastmelised lumepuhurid kasutavad teie jõupingutusi parimal viisil ära, liigutades rohkem lund lühema ajaga. Oma töö poolest sarnased kaheastmeliste lumepuhuritega, saavad nad hakkama kallakutel ja tasastel pindadel, sealhulgas üle 20 meetri pikkustel sõiduteedel, ja võivad töötada kuni 60 cm sügavuse lumega. Need masinad võivad olla eriti abiks kõrgete lumehangede või lumeseina puhastamisel, mille lumesahk võib sõidutee äärde maha jätta. 

lumepuhur

Elektrilised lumepuhurid

Elektriline lumepuhur käivitub nupuvajutusega, töötab ilma bensiinita ja vajab vähem hooldust kui bensiinimudel. Elektrimootor tähendab ka seda, et mootoriõli pole vaja vahetada ega utiliseerida. Saadaval juhtmeta või juhtmega mudelitena, saate valida endale sobivaima elektrilise lumepuhuri. Need lumepuhurid on tavaliselt kergemad ja kompaktsemad kui bensiiniga töötavad masinad. 

Bensiiniga lumepuhurid

Bensiinimootoriga lumepuhurid pakuvad head liikuvust, kuna ei vaja töötamiseks toitejuhet. Bensiinimootoriga mudelitel on sageli suurem puhastuslaius ja sisselaskekõrgus kui elektrilistel mudelitel. Need on saadaval ka iseliikuvates mudelites, mis kasutavad rataste jõuallikaks mootorit, muutes masina liigutamise lihtsamaks. Kõige levinumad on ühe- ja kaheastmelised bensiinimootoriga lumepuhurid, kuid võib leida ka kolmeastmelisi bensiinimootoriga lumepuhureid.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?