Menüü

Ostja juhendid

Kuidas valida kosmeetikatooteid?Igat tüüpi nahale on vajalik valida just sellele nahatüübile sobiv kosmeetika, et rõhutada oma loomulikku ilu ning vältida mittesobiva kosmeetika kasutamisest tingitud reaktsioone. Iga inimese nahk on ainulaadne ja ka nahal võivad erinevad piirkonnad olla erinevate omadustega – ka seda tuleks kosmeetika valimisel arvesse võtta.

Kui oled juba kord kogenud seda, et lauvärv koguneb silmalau kurdudesse või jumestuskreem näol näib triibuline juba enne lõunat, siis on järgmine kord kosmeetikatooteid ostes mõistlik kulutada eelnevalt veidi aega ka oma nahatüübi väljaselgitamisele ja vastavalt sellele soetada just endale sobivad kosmeetikatooted.

Väldi kosmeetikatooteid, mis kuivatavad või ärritavad nahka

Eri tüüpi nahk reageerib kosmeetikatoodetele erinevalt. Isegi kui teatud brändi lauvärv sobib sinu nahaga hästi, ei pruugi seda teha sama brändi huulepulk. See tuleb sellest, et nahk sinu silmalaugudel võib olla erinevat tüüpi nahast, mis katab sinu huuli. Kahjuks on võib-olla just endale sobilike valimisel vaja proovida mitmeid erinevaid kosmeetikatooteid. Teine asi, mida tasuks siinkohal silmas pidada, on see, et teie nahk võib endale tekitada kaitsemehhanismi teatavate kosmeetikatoodete vastu, mis varasemalt ärritust ei tekitanud ning on vajalik leida asendus ka sellele kosmeetikatootele, mis varasemalt sobis hästi. Naha omadused võivad aja jooksul muutuda, vastavalt sellele tuleb välja selekteerida ka nendele uutele omadustele sobivad kosmeetikatooted.

Kuiv nahk

Kui sul on kuiv nahk, siis ei tasu sellepärast veel meelt heita. Sulle sobivad vahulised aluskreemid ning võimalikult kerge konsistentsiga jumestuskreemid. Peeneteraline kompaktpuuder on hea valik, seevastu vältima peaksid tolm- ja õlivaba koostisega puudrit, sest need kipuvad paistma laigulisena. Ka lauvärvid võiksid olla siidise või kreemja tekstuuriga. Huulepulkade ja huuleläigete valikul lähtu nende niisutavatest omadustest – otsi selliseid, mis sisaldavad loomulikku niisutust pakkuvat aaloet või E-vitamiini.

Õrn nahk

Otsi tooteid, mis on märgistatud spetsiaalselt kasutamiseks tundlikul nahal ning mis on valmistatud puhastest looduslikest koostisainetest. Oluline on vältida kõike, mis sisaldavad ebamääraseid värv- või lisaaineid.

Segatüüpi nahk

Segatüüpi naha puhul on võimalik kasutada erinevate omadustega naha-aladel kas erinevale nahatüübile sobilikke erinevaid kosmeetikatooteid või siis spetsiaalselt segatüüpi nahale mõeldud tooteid. Ka nö. normaalsel nahal võib olla alasid, kus nahk on rasune või siis vastupidi – kuiv ja õrn, samuti võib nahk muutuda kohati rasusemaks olenevalt aastaajast jne.

Rasune nahk

Rasuse naha puhul peaksid valima pigem õlivaba koostisega aluskreemi ja mati jumestuskreemi. Tolmpuuder sisaldab kompaktpuudrist vähem õlisid, seega oleks mõistlik kasutada pigem seda.  Tupsuta oma nägu kompaktpuudriga mitmeid kordi päeva jooksul, nii väldid läikivat nägu. Hoidu ka kreemja koostisega lauvärvide ja huulepliiatsite soetamisest.

Mõtle oma nahatoonile

Oma nahatüübi kõrval mõtle ka selle loomulikule toonile. Jumekamatele sobivad tumedamat tooni jumestuskreemid, lauvärvid ja silmapliiats. Ning vastupidiselt – kahvatumale nahale peaks valima heledamat tooni jumestuse. Dekoratiivkosmeetika peaks loomulikku nahatooni vaid veidi rõhutama, mitte üritama seda muuta.

Osta kvaliteetseid kosmeetikatooteid

Kvaliteetsed kosmeetikatooted laastavad küll rahakotti omajagu, aga tulemused on seda väärt. Odavama hinnaklassi kosmeetikatooted kipuvad nahal laiali valguma ja võivad tekitada ärritust.  Seega, kui oled juba välja selgitanud oma nahatüübi, siis on igati mõistlik investeerida tuntud brändide kvaliteetkosmeetikasse ning sellega ebameeldivaid üllatusi vältida.

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals

© 2008-2017 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.