Kasulikud nõuanded

Kuidas valida kosmeetikatooteid?

Vaata kõiki kosmeetika ja parfüümide pakkumisi
19.03.2018
erinevad dekoratiivkosmeetika tooted

Kosmeetika on oluline kõigile, olenemata sellest, kas oled mees või naine. Enamik kasutavad kosmeetikavahendeid hügieeni ja keha puhtuse hoidmise jaoks. Sellegi poolest on seda tüüpi kaupasid äärmiselt raske valida. Turul leidub väga palju tooteid erinevatelt tootjatelt ning erinevas hinnaklassis.  Tutvustame Sulle lühikest kosmeetikavahendite ostmise juhendit, mis peaks aitama mõista, mida valida ning mida mitte. 

Millist kosmeetikatüüpi valida?

Internetist on võimalik tellida mitmesugust tüüpi kosmeetikavahendeid: näole, juustele, hügieenitarbeks jne. Aga milliseid tooteid vajad Sina? Arutleme, milleks erinevat tüüpi kosmeetikat on võimalik kasutada. 

Näokosmeetika

Näokosmeetika on äärmiselt populaarne ja kasulik kevadel pärast külma talve, mis muudab naha siledaks ja pehmeks. Samuti sobib näokosmeetika akne ravimiseks ning naha vananemise ilmingute vähendamiseks. On võimalik valida kreemide, maskide, seerumite, puhastus- ja raseerimisvahendite ja teiste toodete seast.

Lastele ja emadele

Lapsed on eriti tundlikud kosmeetikavahendite, šampoonide ja kreemide suhtes, mistõttu nad vajavad spetsiaalseid tooteid. Need tagavad Sinu lapse turvalisuse, et naha kaitsmine külma, päikesevalguse või kuivuse eest kuidagi lapse nahka ei kahjustaks.

Dekoratiivkosmeetika

Dekoratiivkosmeetika- kõik, mis on spetsiaalselt Sinu ilu jaoks loodud. Keegi meist ei ole täiuslik, kuid väiksemaid vigu saab kergesti kvaliteetse kosmeetikaga peita. Kaup24.ee e-poest on võimalik tellida pintsleid, silmaümbruse peitekreeme, ripsmedušše ja muud dekoratiivkosmeetikat. 


Kosmeetika juuksehoolduseks

Iga naise jaoks on olulised läikivad, terved ja paksud juuksed ning ka meeste jaoks on see suur eelis. Kui soovid tervisliku välimusega juukseid, on seda võmalik ainult kvaliteetsete juuksehooldusvahendite abil saavutada: erinevad šampoonid, palsamid, maskid jne. 


Kosmeetilised hügieenitooted

Tänapäeval ei suuda me enda elu enam ilma kosmeetiliste hügieenitoodeteta ette kujutada, nagu deodorandid, hambaharjad jne. Teoreetiliselt saaksime elada ka ilma nende vahenditeta, kuid tänapäeva hügieenimeetmed muudavad elu nii mugavaks!

Keha kosmeetika

Keha kosmeetika on loodud selleks, et sälitada ideaalne vorm ning pehme ja siidine nahk. On võimalik valida erinevate kreemide seast, mis on mõeldud venitusarmidele, UV-kaitseks ning külma, sääskede ja puukide eest kaitsmiseks.


Selgita välja oma nahatüüp

Mõtle, kas Sinu nahk on kuiv või rasune. See on esimene aspekt, mida peaks silmas pidama, kuna teatud meetmeid kohaldatakse ainult rasusele või kuivale nahale. Pea meeles, et nahk võib olla ka kombineeritud- mõned piirkonnad võivad olla rasusemad ning teised jällegi kuivemad. Sel juhul tasub valida ainult universaalsed tooted. 
Kas tunned, et Sinu nahal või kehal on mõningaid puudusi? Sagedasemad neist on akne, kortsud, tumedad silmaalused ning kõiki neid on võimalik paremaks muuta spetsiaalsete kosmeetikatoodete abil. Kasutades spetsiaalseid meetmeid oma naha eest hoolitsemiseks on võimalik tagada, et pead vähem oma nahka varjama ning ka meigitooted näevad nahal palju paremad välja. 

Dekoratiivkosmeetikatooteid valides pead tähelepanu pöörama oma naha toonile- liiga hele meik ei ole ilus tumedal nahal ja vastupidi. Lisaks peaksid kindlaks tegema, kas Sinu nahk on sooja, külma või neutraalse alatooniga. Kõige lihtsam viis selleks on vaadata oma randmeid- kui veenid on sinakat värvi, siis tähendab see, et nahatoon on külm. Kui need tunduvad rohekad, siis on tegemist sooja tooniga ning kui värvi on raske kindlaks teha, siis on toon neutraalne. Meigitooted peaksid olema valitud vastavalt Sinu toonile. 

Vali õige värvipalett

Valides kosmeetikat (siin kohal räägime konkreetselt dekoratiivkosmeetikast), on väga oluline seda oma riietega kohandada. Mõtle hoolikalt, millist tooni riideid Sa kõige sagedamini kannad ning vali vastavalt sellele ka oma huulepulga ja meigitoodete värvitoonid. Oluline on arvestada ka oma silmade värvi. 

Pruunide silmade joaks sobivad praktiliselt kõik värvitoonid, kuid eriti hästi sinine ja hall. Kui soovid oma silmade värvi esile tuua, soovitame valida hallid varjundid. Roheliste silmade jaoks on parim valik violetsed toonid ning kui soovid pisut dramaatilist efekti, kasuta eriti tumedaid toone. 

Hangi endale erinevad meigitooted päevaks ja õhtuks

Tavaliselt ei saa kasutada sama meiki päeval kontoris ja õhtul üritusel. See on küll teoreetiliselt võimalik, kuid üldiselt kantakse päeval kergemat meiki, kuna õhtumeigiga on veidi kummaline tööle minna. 

Hind ja arvustused

Kõik tooted võivad esmapilgul väga head tunduda, kuid kahe aspekti põhjal on võimalik oma valikuid radikaalselt muuta. Selleks võib olla kõrge tootehinnang või nõrk tagasiside. Kui soovid kosmeetikat odavamalt soetada, siis sobivad erinevad kampaaniad ja soodusmüügid. Ära unusta, et mõnikord rakendatakse allahindlust spetsiaalse sooduskoodiga. 

Kindlasti tasub lugeda ka tagasisidet toodete kohta. Võid küsida oma tuttavatelt ning leida teavet internetist. Sageli aitavad professionaalsed kosmeetikatoodete arvustused lihtsamini valida.

Kuidas hindate seda postitust?