Kasulikud nõuanded

Kuidas valida köögitoole?

Vaata kõiki köögitoolide pakkumisi
29.01.2018
köögitoolid

Leiad ideaalse köögilaua, aga kahtled juba pikemat aega, sest Sa ei ole kindel, kas leiad sinna juurde õiged toolid? Esiteks, toolid ei pea tingimata üks-ühele lauaga sobima - need mööbliesemed saavad lihtsalt üksteist täiendada. Kuidas valida õiged köögitoolid?

Mõõda kindlasti kõik vajalikud osad

Toolid ei saa laua kujundust täiendada, kui need on liiga suured, liiga väiksed või liiga madalad. Nii et kõigepealt vali sobiva laiusega toolid, mis sobiksid inimestele, kellele see laud mõeldud on. Toolid ei tohiks üksteise otsas asetseda ja nende vahel peaks olema piisavalt ruumi.

Kõrgus on veelgi olulisem - liiga madalad või liiga kõrged toolid ei lase kellelgi mugavalt süüa. Tavaliselt on paljud söögilauad umbes 75 sentimeetri kõrgused - sellisel juhul peaksid valima toolid umbes 43-50 sentimeetri kõrgused, nii et jääks vähemalt 23 sentimeetrit ruumi.

On tõsi, et kui inimese ja laua vaheline kaugus on üle 30 sentimeetri, peaksid juba mõtlema kõrgemate toolide või madalama laua peale. Loomulikult sõltub kõik inimese  pikkusest, nii et istu oma praeguse laua taha ja soovi korral mõõda laua ja tooli vahelist kaugust. Jälgi seda hoolikalt!


Käe- ja seljatoe kõrgus

Kui valid käe- ja seljatoega toolid, siis veendu, et käetugi mahuks täielikult laua alla ja seljatugi ei oleks liiga nõrk – lõppude lõpuks istud laua taga, mitte teleri ees!

Peaksid tagama, et seljatugi on lauast vähemalt 5 sentimeetrit kõrgemal, vastasel juhul näeb see mööblikomplekt väga kummaline välja. Kui oled minimalistlik, soovitame valida toolid täiesti ilma toetuseta. Lisaks peaks see aitama sirge seljaga istuda!

Mõtle stiilile

Suurus ei ole tegelikult kõige olulisem. Sa peaksid ühendama tooli ja laua stiili loomulikult üldise ruumi stiiliga. Me ei ütle, et toolid ja laud peavad olema tingimata sama värvi, kuid renessanss ja modernism pole loomulikult väga sarnased, nii et kindlasti mõtle sellele.

Vali konkreetset tüüpi tool - kööki saab hästi sobitada baaritoole ja klassikalisi puidust, plastikust või metallist toole. Kaup24.ee e-poe ekspertid kahtlustavad, kas tugitooli-tüüpi toolid sobiksid iidse klassikalise lauaga. Mõtle hoolikalt soovitud stiili peale.

Mööbliesemete sobitamisel üksteisega peaksid kõigepealt mõtlema värvidele. Need peavad olema kas ühesugused, näiteks valge laud ja valged toolid, või kontrastsed, nagu näiteks tumehall laud ja helesinised toolid.

Üldiselt pead arvestama vähemalt ühe elemendiga, mis tagab, et mööbel sobib hästi kokku. See võib olla ühine värv või formaalsus- lõppkokkuvõttes sobib mõni mööbel tunduvalt paremini kontorisse kui koju, nii et tasub selle peale mõelda.  Tõsi, mõnikord piisab kui lihtsalt mööbli jalad sobivad.

Teisest küljest ei tohiks sellega ka üle pingutada - kui otsid täpselt samas stiilis toole ja lauda, oleks palju lihtsam osta lihtsalt üks söögikomplekt.

Võib olla soovid erinevaid toole?

Tundub mõnevõrra hull ja isegi kaootiline idee, eks? Aga tulemus võib olla tõesti muljetavaldav, lihtsalt peaksid valima väga hoolikalt ja maitsekalt - sa pead valima vähemalt ligikaudu sama suured toolid, millel on vähemalt üks ühine element, et tulemus ei oleks kaootiline.

Näiteks võib eri kujuga toole kombineerida ühistest värvidest või materjalist. Lühidalt, jäta see oma kujutlusvõimesse. Pea meeles, et see on väga raske, kuid nähes veidi tööd ja vaeva on võimalik saavutada tõeliselt unikaalne ja muljetavaldav tulemus, mis annab Sinu köögile palju juurde.

Pea meeles, et see on köök ja alati kõik selles ruumis ei õnnestu

Ostes köögitoole on väga oluline mõelda materjalide valikule – mõnikord võib juhtuda, et keegi valab joogi maha otse toolile. Nii et kui valid köögitoole, mõtle hoolikalt sellele, kas oled piisavalt hoolikas. Või äkki on Sul lapsi? Sellisel juhul soovitame valida ainult naha, puidu või muu kergesti puhastatava materjali. Ja kui otsustad valida midagi raskemini puhastatavat, siis vähemalt tasub kaaluda tumedamaid värve. Erinevad internetiarvustused näitavad selgelt, et see on suhteliselt praktiline ja vastupidav valik.

Hind on oluline, kuid ära ületa seda

Köögimööbli renoveerimine võib maksta palju, kuid leidub kindlasti võimalusi raha säästmiseks. Kõigepealt köögitoolid, nagu ka muu mööbel, on soovitatav osta veebist, see on nii odavam kui ka mugavam. Soovitame jälgida kampaaniaid ja soodusmüüke - mõnikord on allahindlused spetsiaalse sooduskoodi alusel ning tasub jälgida kas see kehtib ka Sinu soovitud toodetele.

Mõtle igale võimalusele

Mõtle, kas Sul käivad sageli külalised? Võib olla mõnikord, näiteks kuumadel suvepäevadel kavatsed mööbli välja viia? Sellisel juhul oleks plastikust või puidust toolid targem valik kui metallist mööbel. Kuidas Sa ennast oma köögis tunned? Baaripukid annavad veidi vabama ja kommunikatsiooniks avatuma atmosfääri ja klassikalised puidust toolid loovad veidi ametlikuma keskkonna, mis on rahulik ja harmooniline. Arvesta mitte ainult enda, vaid ka teiste soove. Lõppude lõpuks ei kasuta Sa kööki ainult üksinda!

Klientidele meeldib see postitus

5/5
3 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2022 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Sellel lehel avaldatud materjali ilma loata kasutamine ja levitamine on keelatud.