Kasulikud nõuanded

Kuidas valida kontoritooli?

Vaata kõiki kontoritoolide pakkumisi
08.02.2018
Kontoritoolid

Kuna veedame väga suure osa päevast tööl, siis on kontorimööbel äärmiselt olulise tähtsusega. Selleks, et võimalikult kaua mugavalt töötada, tuleks endale valida mugav laud ja tool. Seetõttu soovitame valida võimalikult mugav kontoritool ning Kaup24.ee eksperdid aitavad Teid selle valiku langetamisel.

Kontoritooli kõrgus ja reguleeritavus

Üks olulisemaid kriteeriume mugava kontoritooli valimisel on selle kõrgus. On oluline, et suurem osa kontorimööblist ja toolidest Teie kontoris oleksid reguleeritava kõrgusega. Kontorimööbli valimisel on oluline välja selgitada, milline on nende maksimaalne kõrgus ja valida võimalikult mugavad ja ergonoomilised mudelid. On oluline, et kontoritool oleks hõlpsasti reguleeritav ning vastavalt konkreetse kasutaja pikkuse ja kehakuju järgi reguleeritav. Toolil istudes peaksid jalad mugavalt põrandale toetuma ning selg – nõjatuma mugavalt seljatoele. Ka toolilt tõusmine ja sellele istumine peaksid olema mugavad. Moodne tehnoloogia võimaldab kontoritoole kohandada erineva pikkuse või kehakaaluga inimeste järgi vaid nupule vajutamisega, võimaldades tooli reguleerida mitmele tasemele. Lisaks võib see püsti tõustes oma tavalise positisiooni taastada ning istudes taas Teile sobiva asendi võtta.


Tooli iste võib olla jäik, pehme või poolpehme. Jäigad istmed on elastsest materjalist. Poolpehmetel toolidel on istmetes keskmise paksusega täitematerjal, samas kui pehme täidisega kiht on üsna paks või vedrud paigas. Iste peaks olema ümmargune ja tasane, ilma selge reljeefita.

Tooli sobiv kõrgus määratakse järgnevalt: istme esiäär peab olema põlvedega samal tasemel, samas kui põlvenurk peab kindlalt ja sirgelt istudes olema rohkem kui 90 kraadi. Seetõttu on väga oluline, et tooli istme kõrgus oleks reguleeritav. Selle sügavus peaks olema väiksem kui puusa ja põlveliigese vahemaa. Soovitatav on valida viie rattaga kontoritool. See tagab stabiilsuse ja juhitavuse. Samuti peaks kontoritool pöörlema hõlpsalt ümber oma telje.

Pöörake tähelepanu tooli seljatoele

Sama oluline kriteerium kontoritooli valimisel on seljatugi, mis hoiaks istudes selga korrektselt, eemaldades seega osa koormusest ja pingetest nii üla- kui ka alaseljalt. Oluline on osata seljatuge endale vastavaks kohandada. Kontoritooli seljaosa peaks vastama inimese selja anatoomilisele struktuurile ning sobima ideaalselt istuja pikkuse ja laiusega. Kaasaegsetel ergonoomilistel toolidel on kergelt kumer, S-kujuline seljatugi, mis jäljendab inimese loomulikku kehahoiakut. See kuju on eriti mugav, kui peate arvuti taga istudes pikki tunde veetma. Tooli seljatuge reguleerides saate valida kindla nurga, mis võimaldab Teie lihastel töö ajal puhata ja end sel moel pikema aja jooksul produktiivsemalt tunda. Seljatoe külge saab integreerida ka täiendava pea- või kaelatoe, eelnevalt veendunud olles, et see on õigesti ja vastavalt Teie pikkusele reguleeritud. Vastasel juhul peate valima teise tooli või integreeritud osa tooli küljest eemaldama, kuna tunnete õige pea ebamugavust ja väsimust.

Samuti on enamikul kontoritoolidel käepidemed, mis on eriti mugavad, kui soovite istudes käsi mugavalt puhata. Pöörake tähelepanu sellele, kas käepidemed on ka reguleeritavad, et muuta nende kõrgust oma maitse järgi ja tunda end töökohal töötades eriti mugavalt.

Kõige populaarsemad kontoritoolide tüübid

Kontoritoolid sobivad ideaalselt Teie kontori interjööri, kuna valida on võimalik paljude nahast, kangast ja plastikust kontoritoolide vahel. Kõige olulisem on, et toolid oleksid funktsionaalsed ja mugavad, mistõttu pole nende disain sedavõrd oluline. Siiski on tänapäeva disainerid nii võimekad, luues erakordse disainiga toole, milles ühendatud ka funktsionaalsus ja kasutusmugavus.

Rääkides kõige populaarsematest kontoritoolitüüpidest, siis nendeks on kahtlemata plastikust jala ja ratastega kontoritoolid. See on mitmekülgne variant, kuna materjale on lihtne kombineerida olemasoleva mööbli, ruumi värvitoonide või sisekujundusega. Sõltuvalt Teie soovist võivad kontoritoolid olla nii funktsionaalne mööbliese, kui ka suurepärane kontoridekoor juhuks, kui soovite oma töökeskkonda mängulisust luua. Saate seda hõlpsalt teha, valides või kasutades kontrastidena erinevaid värvikombinatsioone. Kangast kontoritoolid on väga praktilised, kuna neid on lihtne hooldada ja kenana säilitada. Spetsiaalselt toolide juures kasutatav kangas on tihe, füüsiliste kahjustuste suhtes vastupidav, seejuures hea hingavusega, nii et Te ei tunne ebamugavust ka õhutemperatuuri muutuste korral. 

Inimesed, kes soovivad oma kontorikeskkonnas luksusliku mulje luua, valivad sageli nahktoolid. Tänapäeva disainerid pakuvad nii ehtsast nahast luksuslikke kontoritoole, kui ka ülikvaliteetseid kunstnahast variante, mis näevad välja täpselt sama muljetavaldavad. Nahast toolid on prestiiži rõhutamisel ülipopulaarsed ja on välja kujunenud seisukoht, et need peaksid olema iga juhi kabinetis. Kroomitud metallist viimistlusega nahast kontoritoolid näevad välja väga stiilsed, kuid need, kes hindavad klassikat, eelistavad naturaalse puiduviimistlusega või puiduimitatsiooniga luksuslikke nahktoole. Siiski on soovitatav pöörata tähelepanu sellele, kas Teie töökohal on võimalik õhutemperatuuri reguleerida, kuna nahk reageerib suuresti keskkonnamuutustele, mis võib soojal ajal ebamugavusi tekitada või vastupidi – talvel jahedaga on nendel külm istuda.


Plastikust kontoritoolid sobivad ideaalselt, kui Teie töökeskkond pole ametlik ja väljakutsuv. Need on äärmiselt praktilised, plastiktoole on kerge hooldada, transportida ja ühest ruumist teise kanda. Plastikust toolid ei kaota ka pika aja möödudes oma kuju ja neid on võimalik väga pikka aega kasutada, seega on oht, et nad võivad Teid lõpuks lihtsalt vaimselt ära väsitada. Lisaks pole need mõeldud pikaks tööks arvuti taga, kuna väsite ja soovite pikalt töötamisel suuremat mugavust. Kuid plastikust toolid sobivad ideaalselt puhkeruumi või kohtadesse, kus kohtute oma klientidega. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab plastikust luua mitmesuguseid disainilahendusi, mistõttu sobib see ideaalselt mänguliseks, mitteametlikuks tööruumi stiiliks.