Kasulikud nõuanded

Kuidas valida keskkütte radiaatorit?

Vaata kõiki radiaatorite pakkumisi
26.03.2020
centrinio sildymo radiatorius naudojamas namuose

Oma kodu soojuse nautimiseks peavad teil esmalt olema sobivad kütteseadmed. Nii korterites kui ka majades, saavad kõige rohkem tähelepanu keskkütte radiaatorid. Kuidas valida – küsimus, mida küsib igaüks, kes hakkab nende seadmetega tutvuma. Seekord arutame aspekte, mis aitavad teil teie jaoks õige otsuse teha.

Radiaatorid või põrandaküte?

Nii põrandakütet kui ka radiaatorit saab kodus kasutada peamise kütteallikana, mis tõstatab küsimuse, milline neist on parem. Kui rääkida mugavusest, siis põrandaküte pakub rohkem eeliseid. Selle valiku korral näeb ruum välja "puhtam" ja te ei pea enam radiaatorite hoolduse pärast muretsema. Lisaks pole ruumis ühtegi väga kuuma pinda, soojad jalad ja kerge värskus pea piirkonnas, tagavad ühe soodsaima temperatuuri jaotuse.

Tõhususe osas on radiaatorid siiski paremad. Põrandaküttest piisab uuema ehituse või renoveeritud kodude jaoks täielikult, kuid kui teil on vanem maja, siis tõenäoliselt ei saa te ilma täiendavate radiaatoriteta. Lisaks soojenevad radiaatorid palju kiiremini – kui soovite oma toas soojust kiiremini nautida, on see valik palju parem. Ärgem unustagem hinda: radiaatorite paigaldamine on palju lihtsam ja odavam.

Miks radiaatorid on akende all?

Soovitatav on, et need seadmed asuksid seal, kus toimub suurim soojakaotus. See asjaolu selgitab, miks kütteradiaatorid paigutatakse tavaliselt ruumi alumisse ossa, akende alla. Läbivat külma õhku soojendavad radiaatorid, nii saab temperatuuri ruumis jaotada palju ühtlasemalt. Uute kodude ehitamisel, kus soojuskadu pole enam nii suur, võib radiaatori jaoks valida teise koha – see valik muutub palju paindlikumaks.

Parimad radiaatorid: millist valida?

Keskkütte radiaatorite valimisel tuleb kaaluda mõnda olulist kriteeriumi.

Materjal

Nendel radiaatoritel eristatakse kolme peamist materjali:

  • Alumiinium. Seda tüüpi seadmed eraldavad peaaegu parimat kiirgavat soojust, on äärmiselt kerged, vastupidavad ja vajavad vähe investeeringuid. Need koosnevad erinevatest sektsioonidest, nii et need võivad olla erineva pikkusega – sel juhul leiate väga erinevaid valikuid. Sileda pinna tõttu ei vaja ka nende puhastamine palju pingutusi.


  • Teras. Need radiaatorid hämmastavad teid erakordselt laia valikuga ja ei valmista teile pettumust jätkusuutlikkusega. Nende soojustase on alumiiniumil väga madal, ning nende stiil on ka piisavalt universaalne, et seda saaks hõlpsasti igasse kodusse kohandada.


  • Malm. Radiaatorid, mis on valmistatud malmist, neid kasutatakse keskkütte jaoks üha harvemini, kuid neil on ka omad eelised. Need on - pikaajaline soojapidavus ja kindel vastupidavus.

Võimsus

See on - valiku kõige olulisem aspekt, mis tagab, et ruumides on piisavalt soojust. Radiaatorid valitakse tavaliselt ruudu alusel – ruutmeetri kohta tuleks arvestada umbes 100W võimsust. Kui aga eluruum on uusehitises ja hea soojapidavusega, siis piisab 60W ruutmeetri kohta. Siin on mõned näpunäited, mida radiaatori võimsuse valimisel tuleks meeles pidada:

  • Kui paigutate selle seadme akna alt väljapoole, siis valige mudel, mis on umbes 20 protsenti võimsam.
  • Võimsamaid mudeleid on vaja ka tuulistel, ehitamata aladel;
  • Kui otsustate radiaatori kardinatega katta, siis pidage meeles, et see neelab umbes 10-15 protsenti soojusest;
  • Ideaalis on radiaatori kohal aknalaud. Kui ei, siis tasub soojuskao vähendamiseks selle kohale riiul riputada – see suunab soojusvoo ruumi sisemusse, mitte ülaossa;
  • On väga oluline, et radiaator ei oleks suure mööbliga ümbritsetud, mis takistab ruumides soojuse õiget jaotumist.

Radiaatori võimsuse valiku järjekord erineb pisut korterelamute puhul. Kui otsustate radiaatori välja vahetada, pöörduge kõigepealt oma kodu elektrivarustuse ettevõtte poole, kes annab teile projekti tehnilised tingimused. Selle tegemata jätmine võib põhjustada kogu korteri küttesüsteemi tasakaalust välja minemise. See tähendab, et kuskil on liiga palav, ning kuskil - liiga külm.

Ühendus

Pange tähele, et radiaatorite ühendamiseks on erinevaid viise. Need seadmed on ühendatud põhjast või küljelt või harvadel juhtudel mõlemalt poolt. Sel juhul pole paremat ega halvemat varianti - valik sõltub sellest, kuhu radiaatori paigutate ja kuidas torud majas paigaldatakse.

Disain

Kuigi see pole kindlasti kõige olulisem nüanss, tasub teada, et radiaatorid võivad tänapäeval pakkuda äärmiselt stiilset välimust. Võib leida erinevaid värvi variante alumiiniumist mudelite seast. Kui sobitate hoolikalt ruumi iga detaili ja otsite huvitavamaid aktsente, võib ebahariliku värviga radiaator saada ka üheks neist.

Kõiki neid aspekte silmas pidades saate hõlpsalt otsustada, milline keskkütte radiaator sobib teie koju kõige paremini. Pange tähele, et uut radiaatorit valides, ei pea te aastaid muudatuste mõtlemise peale kulutama, vaid saate vähese ajaga selle otsuse tehtud.

Klientidele meeldib see postitus

3/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?