Kasulikud nõuanded

Kuidas valida kaamerale objektiivi?

Vaata kõiki objektiivide pakkumisi
01.03.2018

Kas ostsid endale eemaldatava objektiiviga kaamera? Õnnitleme - see on professionaalse fotograafi tee algus. Peamine eelis sellise kaamera puhul on selle mitmekülgsus - ainult ühe kaameraga saad jäädvustada täiesti erinevat stiili ja liiki pilte, kasutades seda lihtsalt erinevateks eesmärkideks. Peegelkaamera objektiivi muutmata jääb osa selle võlust nägemata ja kaamera lihtsalt ei kasuta kogu oma potentsiaali ära. Õige objektiivi leidmiseks pead siiski veidi selle kohta teadma. Kaup24 eksperdid aitavad Sul fotokaamerate maailmaga tutvuda!


Esimene samm on kontrollida oma valikuid

Kui Sa ei ole kaamerat veel ostnud, on see suurepärane, sest saad näha, millised objektiivid Sinu seadme jaoks õiged on juba enne selle ostmist. Kui Sul on juba oma kaamera, siis vaata, millised objektiivid sellega sobiksid. Nikoni DSLR kaamerad kasutavad tavaliselt F-paigaldusstandardeid, Canon kasutab EF-i ja EF-S-i ning teised tootjad teisi standardeid. Üldiselt ei ole mingit võimalust ühe tootja objektiivi kasutada teise tootja kaameral, kui Sa ei kavatse just adapterit kasutada. Tõsi, sel juhul peaksid juba osa selle funktsionaalsusest ohverdama, nii et tasub ühilduvust kontrollida enne kaamera ja objektiivi ostmist.
 

Fookuskaugus on kõige lihtsam ja olulisem aspekt

Fookuskaugus on märgitud millimeetrites ja mida suurem on number, seda lähemal on objekt, millele objektiiv on suunatud. Inimese silma fookuskaugus on umbes 30-50 mm, nii et pead valima selle lähedase näitajaga objektiivi, kui soovid ideaalset ja loomulikku väljanägemist. Väiksema kaugusega kaameraga on tavaliselt laiema nurga all, suuremaga - pilti suurendatakse järsult.

Mõned objektiivid tähistavad kahte numbrit, näiteks 30-110 mm, mis tähendab, et fookuskaugust saab reguleerida nii, et saad seda suurendada või vähendada. Jah, zoom-objektiivid on universaalsemad, kuid interneti tagasiside kinnitab, et fikseeritud fookuskaugusega objektiivid suudavad pildistada kõrgema kvaliteediga kaadreid. Seetõttu sõltub valimine Sinu eelarvest ja vajadustest.

Kaugus objektist sõltub anduri kärpimisest. Turul on APS-C anduriga fotokaamerad, mis lihtsalt mõjutavad osa pildistatud piltidest. Kui Sul on kaamera täiskaadrilise sensoriga, ei pea Sa seda pöörama, kuid APS-C omanikud peavad natukene arvutama. Kui lõigatud osa on 1,5 või 2,0, tuleb see vastavalt korrutada objektiivi fookuskaugusega 1,5 või 2. See ei ole väga raske, kuid pead selliseid asju teadma!

TOP objektiivid


Membraan

Maksimaalne ava märgitakse näiteks f / 2.8, F2.8 või 1: 2,8, kuid kõik need tähistavad sama asja - maksimaalne valguskogus, mis objektiivi siseneda saab. Mida väiksem on number, seda suurem on ava ning seda rohkem valgust objektiivi läheb. Kaamera objektiiv F1.8 on palju parem pimedas kui F4 objektiiv. Suurem diafragma võimaldab luua ka sügavama pildi - see tähendab, et objektid, mida Sa ei fokusseeri, paistavad palju rohkem silma. Nagu fookuskaugust, saab ka ava mõnes objektiivis reguleerida.


Erinevat tüüpi läätsed

Turul on mitut tüüpi läätsesid, mis jagunevad kindla funktsiooni järgi. Eritüüpi objektiivid ei ole kuigi mitmekülgsed ja neid tasub osta vaid siis, kui teed ainult teatud liiki pilte ja Sul on olemas juba mitmeid teisi objektiive.

  • Ultra-lainurk - sellel objektiivil on fookuskaugus kuni 24 mm ning need suudavad teha ultra-lainurkseid pilte. Mõned lainurkobjektiivid veidi moonutavad pilti ja muudavad selle ebaühtlaseks (seda kutsutakse "kalasilma" efektiks) ning mõned säilitavad pildi normaalsena. Seda tüüpi objektiivi saab kasutada mitmesugusteks eesmärkideks, nagu hoonete, arhitektuuri ja tänavate pildistamiseks. Sellised läätsed sobivad ideaalselt looduse pildistamise jaoks ning pildi moonutusi saab loovalt ära kasutada.

  • Lainurk - need läätsed on fookuskaugusega 24-35 mm, nad moonutavad pilti vähem, kuid siiski piisavalt, et jäädvustada lainurkseid pilte ning seda tüüpi läätsed on mõnevõrra universaalsemad.

  • Tavapäraste läätsede fookuskaugus 35-70 mm ja need jäädvustavad fotosid nii, nagu silmaga näed. Selliseid läätsesid saad kasutada ühel või teisel viisil kõikidel juhtudel.

  • Telefoto – need on läätsed, mille fookuskaugus on suurem kui 70 mm. Need võtavad pildi palju kitsamaks ja toovad selle lähemale. Seepärast võivad kaugel asetsevad esemed tunduda lähedal.

  • Zoom – need läätsed on ehk kõige mitmekülgsemad, kuna neil võib olla samal ajal 18-200 mm fookuskaugus ning need sobivad juhuks, kui soovid kasutada ainult ühte objektiivi erinevate kaadrite tegemiseks. Tõsi, kvaliteet on veidi halvem ja kiirus madalam. Igal juhul, kui pead tihti pildistama kaugel asetsevaid objekte või mõnikord reisides ei soovi viite erinevat läätse kaasa võtta, siis selline objektiiv on Sinu jaoks parim valik. 
  • Macro - seda tüüpi läätsed on tavaliselt fookuskaugusega 40-200 mm ja sobivad suurepäraselt lähivõtete jäädvustamiseks, sest need suudavad kõige täpsemini fokusseerida ainult ühte objekti. Makro objektiive saab kasutada ka portreede jaoks!

Hind

Objektiivid võivad maksta palju. Seega, kui Sul ei ole suurt eelarvet, siis vali objektiivid, mis ei oleks liialt kallid ja telli need Kaup24 veebipoest. Siit leiad kõik tooted, seal hulgas kaamera objektiivid, odavamalt kui mujalt tänu pidevalt toimuvatele allahindlustele ja spetsiaalsetele sooduskoodidele. Võid lihtsalt tellida mitmekülgse ja veidi hinnalisema objektiivi, mis täidab mitmeid funktsioone. Ära kiirusta ning täienda oma lisavarustust järk-järgult!

Klientidele meeldib see postitus

4.1/5
7 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2021 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.