Kasulikud nõuanded

Kuidas valida e-lugerit?

Vaata e-lugerite pakkumisi
27.02.2018

Sa armastad raamatuid, kuid reisid palju ja ei saa kõiki oma lemmikraamatuid kaasas kanda, sest need kaaluvad palju ning hõivavad palju ruumi? Kas Sul on lugemisega probleeme, sest naudid lugemist hommikul vara või õhtul hilja, kui väljas on juba pime? Võibolla on tavalised raamatud Sinu jaoks liiga kallid? Kõigil neil juhtudel peaksid ostma e-lugeri. Nad on palju paremad seadmed kui telefonid või tahvelarvutid, kuna neil on palju nauditavam ja pilkupüüdvam kuva, pikem akukasutusiga ja muidugi ka hind. E-raamatud on tavalistest raamatutest ees oma lihtsuse ja kaalu poolest ning on nii palju seadmeid, mis muudavad lugemise hõlpsaks. Kuidas valida e-lugerit?

Suurus, kaal ja mugavus

Tavaliselt on elektrooniliste lugejate suurus 6-8 tolli. Mõtle raamatute suurusele ja paksusele, mida Sa tavaliselt loed, kui käid tihti reisil. Kõigepealt peaks e-luger kaaluma vähem kui Sinu tavaliselt loetavad raamatud. Lisaks sellele peaks olema seda mugav käes hoida - paljud kaasaegsed e-lugerid on õhukesed, nii et sellepärast ei pea liialt muretsema.

Tõsi, ekraani suuruse valimisel tasuks kaaluda kõike - kui loed lühikest aega ja reisid palju, vali lugeja väiksema ekraaniga. Samal ajal peaksid pikki lugemisseansse harrastavad inimesed valima suurema ekraaniga seadme.

Ekraan ja selle funktsioonid

Paljud e-lugerite ekraanid töötavad samadel alustel - kasutavad elektroonilise tindi tehnoloogiat, mistõttu näeb ekraan välja identne tavalise paberiga, nõudes silmadelt vähem pingutust ja tarbides vähem elektrit.

Siiski tuleb vaadata ka palju muid tegureid. Üks tähtsamaid aspekte on ekraanivalgustus. Soovitame mitte valida lugejaid, mille valgustus on suunatud ekraani seestpoolt, st. valgus on suunatud otse silma. Sellisel juhul on e-luger tavalisest veidi erinev ja kaotab oma eelised. E-luger ilma valgustuseta on täna juba haruldane.

Kas ekraani lahutusvõime on tähtis? Ei ole saladus, et kõrgema eraldusvõimega ekraanilt on lugemine mugavam, kuid kõrge resolutsioon ei ole kindlasti hädavajalik. Seetõttu tasub vaadata, kui palju piksleid tolli kohta (PPI või DPI) ekraanil kuvatakse. Soovitatav miinimum on 160, samas ideaalne valik on 300 või rohkem. Siiski on teoreetiliselt võimalik lugeda 120 PPI ekraanilt, nii et kui soovid seda teha väga säästlikult, saad lugeda ka madalama resolutsiooniga. Kaup24.ee eksperdid hindavad valgustust kui ekraani kõige olulisemat aspekti.

Lihtsus ja kasutajasõbralikkus

Kaup24.ee e-poes turustame ainult kõige tuntumaid ja enimkasutatavaid e-lugereid ning garanteerime, et Sa ei pea pettuma. Mõlemad Amazon-i ja Kindle-i lugejad, nii PocketBook kui Bookeen, on kogenud tootjad, kes teavad, kuidas luua lihtsat ja kasutajasõbralikku lugemisliidest.

Iga tootja on loonud veidi erineva kasutajaliidese, nii on neil kõigil nii puudusi kui ka eeliseid. Kui Sul on võimalus testida raamatute lugemist, eksperdi hinnanguid ja tavakasutajate tagasisidet, on see kasulik ainult Sulle.

Aku eluiga

Tavalistel raamatutel on ka eeliseid - neid ei ole vaja laadima panna. Seega, kui valid elektroonilise raamatulugeja, pead tähelepanu pöörama seadme aku kasutuseale. Kuid vähemate funktsioondega seadmetel on ka pikem aku eluiga, nii et ära imesta, kui kõige kallimal lugejal koos Wi-Fi ühenduse, MP3-mängija ja muude funktsioonidega on lühem aku kasutusaeg kui tavalisel ilma lisafunktsioonideta lugejal.

Erifunktsioonid

Kuna me rääkisime lisavõimalustest, siis kas Sa ikkagi vajad neid? Kui vajad seadet ainult raamatute lugemise jaoks, siis ära vaeva oma pead ja osta odavam seade. Mõndades e-raamatute lugejates saab mängida muusikafaile, surfata internetis, mängida Sudokut või sarnaseid mänge, kasutada kalkulaatorit ja teisi funktsioone. Kas Sul on seda tõesti vaja? Kui nii, siis võibolla siis on kasulikum osta hoopis tahvelarvuti või mõni muu seade?

Toetatud raamatuformaadid

Kui Sa ei ole veel elektroonilisi raamatuid lugenud, on aeg teada saada, millises vormingus on Sinu lemmikžanrite raamatud saadaval. Kõige populaarsemad formaadid on EPUB, PDF, TXT ja HTML, kuid mõningad raamatulugejad ei toeta väiksemaid failivorminguid. Jah, teoreetiliselt saad alati raamatuformaadi teisendada, kasutades teatud programme, kuid tõenäoliselt ei taha Sa sellele aega raisata.

Mõned e-lugerid toetavad ka eksklusiivseid vorminguid. Kindle seadmetel on eriline AZW formaat, mida toetavad ainult Kindle e-lugerid, nii et kui soovid lugeda välismaiseid raamatuid ja osta neid Amazon-ist, pead need ilmselt broneerima Kindle e-lugeriga.

Hind

Üks elektrooniliste raamatu lugejate peamine eelis on nende madal hind. Paberraamatute ostmine maksab palju rohkem ja tahvelarvuteid ei saa 10 aastat suurepäraselt kasutada ega seda kogemust anda. Lisaks võib hea tahvelarvuti maksumus olla ligi tuhat eurot, e-raamatu lugejate hind varieerub mitmetest kümnetest kuni umbes 250 euroni.
Seega, kui ostad e-lugeri, siis säästad mitte ainult oma seljakotti ja kodus asuvat ruumi, vaid ka raha. Kaup24.ee e-poest saad osta originaalseid ja uusi lugejaid odavamalt, kuna siin on pidevalt kampaaniad ja sooduspakkumised!

Klientidele meeldib see postitus

3.7/5
3 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?