Kasulikud nõuanded

Kuidas valida turvatooli?

Vaata kõiki turvatoolide pakkumisi
14.01.2020
naeratav laps istub autos turvatoolis

Pisikeste pereliikmete turvalisuse tagamiseks autoga reisides peame sõiduki varustama ka sobiva turvatooliga. Turvatoolide valik on äärmiselt lai, kuid võib kindlalt öelda, et parimad on need, mis sobivad ideaalselt just teie lapsele. Selleks on tarvis tähelepanu pöörata teatud aspektidele.

Turvatoolide tüübid

Turvatoole liigitatakse vanuserühma ja kaalu järgi just sellest peaksite oma otsinguid alustama.

  • Rühm 0. Turvatoolid, mis sobivad kuni 10-kilogrammistele lastele sobivad tavaliselt kasutamiseks kuni lapse 9-kuuseks saamiseni. Neid on võimalik kasutada lapse transportimiseks ka väljaspool autot ning neid võib kinnitada seljaga sõidusuunas.


  • Grupp 0+. Ka antud toole on võimalik kasutada väljaspool sõidukit ning seda tüüpi mudel sobib kuni 13 kg kaaluvatele lastele (umbes 1 aasta ja 3 kuud). Sellised mudelid tuleks paigaldada seljaga sõidusuunas.
  • Grupp 0/1. Veelgi mitmekülgsemad turvatoolid, millega last ka väljaspool sõidukit kanda. Antud gruppi kuuluvad toolid sobivad sünnist kuni umbes 1,5 aastani (kuni 18 kg). Algselt tuleks sellised toolid kinnitada seljaga sõidusuunas, kuid lapse kasvades võib neid pöörata.